Greitųjų kreditų įmonės nesilaiko įstatymų

Nuo balandžio 1 dienos pradėjęs veikti Vartojimo kredito įstatymas, turėjęs sudrausminti greituosius kreditus teikiančias bendroves, galioja ne visoms įmonėms, pirmadienį informuoja savaitraštis "Veidas".

Išnagrinėjus 35 į Valstybinės vartotojų teisių tarnybos sąrašą įtrauktų vartojimo kreditus teikiančių įmonių tinklalapius, paaiškėjo, kad dvi iš jų iki šiol taiko per didelius kredito pratęsimo mokesčius, dvi skolina brangiau nei už 250 proc. metinių palūkanų, trys greitųjų kreditų įmonės ima didesnius nei leidžiama mokesčius už netesybas.

Dar trys vartojimo kreditus teikiančios bendrovės nesilaiko įstatyme nustatytos prievolės aiškiai ir paprastai pateikti klientams vartojimo kredito sutartį.

Tuo tarpu Valstybinės vartotojų teisių tarnybos pastebėjo tik kelis iš šių pažeidimų. Lieka neaišku, kaip šios įstatymo neatitinkančios įmonės apskritai pateko į tarnybos sąrašą, kuriame jos turėjo užsiregistruoti iki liepos 1-osios, ir padaryti tai galėjo tik įvykdžiusios įstatyme išvardintus reikalavimus.

Valstybinės vartotojų teisių tarnyba aiškina, jog registravimosi metu įstatymą šios įmonės iš tiesų atitiko, o pažeidimai esą galėję atsirasti vėliau.

Tačiau įstatymo besilaikančių vartojimo kreditus teikiančių įmonių atstovai tokius paaiškinimus vadina tarnybos neveiklumo įrodymu. "Tikėtina, kad tai sudarė palankesnes sąlygas rinkoje veikti įstatymą savaip interpretuojančioms įmonėms. Bet svarbiausia, kad pro pirštus žiūrima į tai, kad galbūt pažeidžiamos vartotojų teisės", - konkurentų piktnaudžiavimu ir Valstybinės vartotojų teisių tarnybos abejingumu piktinasi Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos valdybos pirmininkas Liutauras Valickas.


Šiame straipsnyje: greitieji kreditaipaskolos

NAUJAUSI KOMENTARAI

ne

ne portretas
ne valstybės reikalas žaboti casino, kreditus, lizingus jeigu žmogus silpnaprotis tai prie ko čia valstybė
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių