Graibstomos vietos Naujųjų metų sutiktuvėms

Nors dauguma gyventojų Naujuosius metus planuoja sutikti namie, sutiktuvių organizatoriai tikisi pelningos šventės. Esą paskutinėmis metų dienomis žmonės nusprendžia, kad vieną kartą per metus paišlaidauti galima.

Restoranai bus pilni
Naujųjų metų sutiktuves organizuojančių bendrovių atstovai pastebi, kad lietuvių tradicijos nesikeičia metai iš metų. Išlieka populiarūs tradiciniai naujamečiai kultūriniai renginiai, į kuriuos bilietus gyventojai įsigyja net vidurvasarį. Restoranai šventines programas pristato gruodžio pradžioje, o paskutinius staliukus svečiai rezervuoja likus kelioms dienoms iki senųjų ir naujųjų metų sandūros. Išankstiniais užsakymais nesidžiaugia ir kaimo turizmo sodybos. Esą dauguma žmonių Naujųjų metų sutiktuvių iš anksto neplanuoja, tačiau likus kelioms dienoms iki šios metų šventės nusprendžia namie nelikti.

Sostinės senamiestyje įsikūrusio restorano „Steakhouse Helios“ direktorė Honorata Lyndo sakė, kad norinčių Naujuosius metus sutikti restorane nėra daug, tačiau skųstis mažu lankytojų skaičiumi esą taip pat negalima. Anot jos, vilniečių aktyvumas įprastas, o jo padidėjimo kaip visada tikimasi paskutinėmis dienomis.

Klaipėdos viešbučio „Navalis“ Pardavimo skyriaus atstovo Luko Pujausko teigimu, uostamiestyje šventiniu periodu tinkamų vietų ir programų maloniai sutikti šventes netrūksta. Pašnekovas neslėpė, kad klaipėdiečiai neaktyvūs. „Staliukus žmonės paprastai rezervuoja paskutinėmis dienomis, tačiau jau iš anksto matyti, kad visos 50 vietų šiemet, kaip ir kiekvienais metais, bus užpildytos“, – tikino jis.

Kaune didžiausias miestiečių susidomėjimas, kaip sakė restorano „Bernelių užeiga“ reklamos vadybininkė Eglė Čekauskaitė, anksčiau kildavo paskutinėmis savaitėmis. Tačiau šiemet besidominčių esą atsirado dar lapkričio pradžioje, o galimybių rezervuoti staliuką sparčiai mąžta. Anot E.Čekauskaitės, susidūrę su naujamete karštine žmonės veikiausiai ima šią šventę planuoti iš anksto.

Švęsti namie neapsimoka
L.Pujausko teigimu, į viešbučio „Navalis“ restoraną Klaipėdoje sutikti Naujųjų metų susirenka įvairūs žmonės, tačiau dauguma jų – verslininkai. Anot pašnekovo, per Naujuosius metus klaipėdiečiai yra linkę ištrūkti iš namų, todėl net sunkiau gyvenantys leidžia sau kartą per metus paišlaidauti: „Kad ir kaip susispaudę gyventų, žmonės skiria šiek tiek pinigų šventei mieste. Be to, net ir neigiamai mąstantys prieš šventes yra geresnės nuotaikos, todėl neužsisėdi namie.“

Anot H.Lyndo, sunkesni laikai restoraną privertė atsižvelgti į žmonių galimybes, todėl jame esą siūlomos vidutinės kainos: „Iki krizės, maždaug 2005 m., Vilniuje ir turbūt visoje Lietuvoje buvo bumas, todėl ir kainos tuo metu buvo didesnės. Tačiau dabar jos yra standartinės, vidutinės.“ Jos manymu,  250 litų už šventinę penkių patiekalų vakarienę su muzikine programa sostinės senamiesčio širdyje yra prieinama kaina.
E.Čekauskaitės manymu, sutikti Naujuosius metus namie žmonėms atsieina bene brangiau, todėl jie esą renkasi gerus restoranų pasiūlymus: „Manau, laikui bėgant, tradicija Naujuosius metus sutikti namie tik silpnės.“ Jos teigimu, rezervuoti staliuką restorane  Kaune Naujųjų metų išvakarėse kainuoja nuo 100 iki 150 litų, o brangesni pasiūlymai nepasiteisina. „Pernai staliukas daugiausia kainavo 200 litų. Tačiau, mano žiniomis, brangias vietas žmonės užsako vangiai, todėl nusprendėme padaryti daugiau, tačiau pigesnių vietų“, – sakė ji.

Pasak L.Pujausko, klaipėdiečiams ypač svarbu, kad į šventinio renginio kainą būtų įtrauktas maistas, tačiau šiais metais restoranas už 99 litus pasiūlys tik gėrimų ir šventinę programą: „Juk ne pavalgyti susirinksime, o įdomiai, smagiai praleisti vakaro. Patiekalus kiekvienas išsirinks pagal savo norą.“

Švenčia kultūringiau
Norintys švęsti kultūrinėje aplinkoje gali rinktis iš didelio koncertų repertuaro. Paskutinę gruodžio dieną koncertų lankytojų būna ypač daug, todėl organizatoriai nepraleidžia progos atkreipti jų dėmesį šventiniais pasiūlymais.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinės direktorės pavaduotoja Ieva Tamutytė patikino, kad koncertai Naujųjų metų išvakarėse ypač populiarūs, todėl bilietai į juos būna išparduoti pirmi. Esą bilietų vilniečiai teiraujasi dar vidurvasarį ar net anksčiau.
„Bilietų paklausa tik auga – žmonės vis dar skambina ir klausia, ar tikrai neliko bilietų. Taip būdavo ir anksčiau, paklausa nemažėja. Matyt, žmonės laikosi tradicijų per šventę su šeima nueiti į koncertą“, – teigė ji. Matydama didelę paklausą, Lietuvos nacionalinė filharmonija organizuoja net keturis koncertus Naujųjų metų vakarą. Tačiau, kaip sakė I.Tamutytė, bilietų į naujamečius renginius prekyboje jau nėra.

Klaipėdos „Švyturio“ arenos renginių organizatoriaus „Pramogų ryklys“ direktorius Linas Lapėnas džiaugėsi, kad pastaruosius trejus metus klaipėdiečiai Naujuosius metus sutinka kultūringiau ir atsisako sėdėti prie stalo, gausiai apkrauto alkoholiu. Esą žmonių mentalitetas keičiasi, todėl per šventes jie noriai eina į teatrus ar kultūrinius renginius.
Esą dėl to bilietai į arenoje vyksiantį naujametį ansamblio „Žuvėdra“ koncertą, jo teigimu, sparčiai graibstomi: „Šiuo metu jau nupirkta apie 2,5 tūkst. bilietų, jų prekyboje beveik neliko. Žmonės šiuo renginiu labai susidomėję, juolab kad “Žuvėdra„ ką tik iškovojo aukso medalį.“

Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Kruopšta patikino, kad kauniečių noras šventes praleisti kultūringai taip pat nesumažėjo. Anot jo, sėkmingai išparduoti bilietų nesukliudė net „Žalgirio“ arenos atidarymas, kita vertus, teatrai esą turės stiprinti savo rinkodarą. Nauja laikinosios studijos renginių vieta Nemuno saloje šiemet kauniečiams pasiūlys šventinę vakarienę su specialia muzikine programa, kurią ves žinomi laidų ir renginių vedėjai Asta ir Giedrius Masalskiai, koncertuos lietuviškos muzikos grupė „Studija“.

Kainos dvigubėja
Tiesa, L.Lapėnas pabrėžė, kad į kultūrinius renginius Naujųjų metų naktį dažniausiai renkasi vyresni ir aukštesnes pajamas turintys žmonės. Esą tokios pramogos, ypač per šventes, nėra pigios, todėl ne visi norintys gali įpirkti bilietus.

„Bilietai kainuoja nuo 50 iki 150 litų. Ne šventiniu periodu jie kainuotų daugiausia 70 litų. Tačiau atlikėjai, apšvietimo ir ypač reklamos specialistai šiuo laikotarpiu nenori daryti nuolaidų, nes tai jiems pelningiausias mėnuo“, – sakė jis.

Nors Kauno valstybinė filharmonija, pasak J.Krėpštos, laikosi praėjusių metų kainų ir žmonės gali įsigyti bilietų nuo 30 iki 150 litų, naujamečiai renginiai daugiau nei dukart brangesni.

Vis dėlto I.Tamutytė patikino, kad Lietuvos nacionalinės filharmonijos kainų politika per krizę nepakito, siekiant išlaikyti nuolatinius lankytojus. Todėl, anot jos, per šventes renginiai brangsta nesmarkiai, be to, kyla tik pačių geriausių vietų bilietų kainos.


Šiame straipsnyje: Naujieji metai

NAUJAUSI KOMENTARAI

sss

sss portretas
nu jei namuose svenciant zmogui kainuoja daugiau kaip 250 litu tai nelabai isivaizduoju koks meniu turetu buti ant stalo

varle

varle portretas
ne nu jau zurnalistu lygis..... pasiraso, kad vietos neva graibstomos, o straipsnyje parasoma, kad vietu niekas neskuba uzsisakyti ir viltys sumestos i paskutines dienas...ypac po snoro ivykiu, manau bus neralus anslagas visuose restoranuose
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių