Ginčai dėl PVM išardys valdančiąją koaliciją?

Vienas Liberalų sąjūdžio lyderių, teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, jog liberalų ministrai nebalsuos už mokesčių didinimą, ir kategoriškai pasisako prieš siūlymą didinti pridėtinės vertės mokestį.

R.Šimašiaus manymu, dar esama daug galimybių įvairiose srityse taupyti mažinant išlaidas, ar atsisakant finansavimo didinimo kai kurioms konkrečioms programoms.

Tarp galimų taupymo variantų R.Šimašius mini ir institucijų sujungimą, pvz., jo vadovaujamą Teisingumo ministeriją jungiant su Vidaus reikalų ministerija.

Neoficialiomis žiniomis, Teisingumo ministras partijos kolegas yra įspėjęs, jog vertėtų būti pasiruošusiems ir galimiems kitiems scenarijams, t.y. galimam valdančiosios koalicijos iširimui, jeigu nebūta rasta sutarimo su partneriais dėl kitų metų biudžeto.
Klausiamas, ar Liberalų sąjūdis svarsto galimus pasitraukimo scenarijus nesutarus dėl biudžeto balansavimo priemonių, R.Šimašius BNS atsakė, jog „nėra jokių konkrečių svarstymų dėl tokių žingsnių artimoje ateityje“.

Į klausimą, ar pats yra siūlęs svarstyti dėl pasitraukimo iš koalicijos, R.Šimašius atsakė, jog „Liberalų sąjūdis yra solidi partija, ir nėra įsikibus valdžios“, o svarstymai, kaip elgtis, jei koalicijos priimami sprendimai prieštarautų partijos programinėmis nuostatoms, tokiu atveju būtų neišvengiami.

Ministro vertinimu, koalicijoje svarstomas siūlymas didinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) yra, nors ir lengviausias kelias, tačiau ir žalingiausias Lietuvos žmonėms.
„Kai sakoma negalima, neretai reiškia, kad tiesiog nenorima, nesugebama, ar tai yra politiškai nenaudinga“, - BNS sakė R.Šimašius, tvirtindamas, jog kirpti 2012 metų biudžete yra ką, svarbu, kad tam būtų politinės valios.

Mažinti išlaidas siūlantis ministras sako, jog jas kirpti galima ir peržiūrint socialinės paramos politiką, ir atsisakant kai kurių investicinių programų.

„Matau išlaidų mažinimo galimybių, kai kuriose srityse, ypač socialinėje sferoje, nes šiuo metu, žiūrint į socialinę piniginę paramą, jei šeimoje, tarkim, du suaugę ir trys vaikai, dirbti neapsimoka net už didesnį nei minimalų atlyginimą“, - sakė R.Šimašius.

Ministro teigimu, tris vaikus turinti šeima, jei abu tėvai nedirba, per mėnesį gauna 1575 litus pašalpų, tuo tarpu abiem tėvams dirbant už minimalų atlyginimą kartu su pašalpa jų mėnesio pajamos būtų 1710 litų, o susiradus geresnį darbą ir atlyginimams pakilus nuo minimalaus 800 iki, tarkime, 1000 litų, realiai pajamos išaugtų tik 30 litų.

R.Šimašiaus siūlymu, situaciją būtų galima keisti numatant, kad valstybė remtų ne 90 proc. skirtumą tarp valstybės garantuojamų ir realių pajamų, o 70 proc., taip sutaupant daugiau nei 150 mln. litų.

„Vien piniginė socialinė parama šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims pagal biudžeto projektą sudarys apie 700 mln. per metus. Ir nenuostabu, kad ji augo, nes karpant atlyginimus ar bedarbio išmokas, ši socialinė parama rimtai paliesta nebuvo ir išliko iš esmės tokia pati“, - sako teisingumo ministras.

Pasiūlymus, kaip balansuoti kitų metų biudžetą, ministras yra paskelbęs savo interneto dienoraštyje. „Ne paslaptis, kad kai kuriose srityse finansavimas kitų metų biudžeto projekte net didesnis nei pernai. Gal reiktų dar kartą tai peržiūrėti. Pavyzdžiui, kad 10 mln. didinamo finansavimo meno kūrybos plėtros ir sklaidos Lietuvoje ir užsienyje programai. Arba 9 mln. didinamo finansavimo Lietuvos kultūros paveldo išsaugojimo, aktualizavimo ir populiarinimo, valstybinės kalbos apsaugos programai. Arba 27 mln. didinamo finansavimo programoms, skatinančioms visuomenę gyventi sveikiau“, - galimas kirpti išlaidas nurodo ministras.

Valdančioji koalicija kol kas nesutaria, iš kur gauti papildomai apie 700-800 mln. litų pajamų, sumažinus kitų metų ūkio augimo prognozes. Kaip vienas greičiausių būdų siūloma 2-3 procentiniais puntais padidinti pridėtinės vertės mokestį, kuris šiuo metu yra 21 proc.

PVM didinimui nepritaria Liberalų sąjūdis, Liberalų ir centro sąjunga uždraudė savo ministrams dalyvauti svarstant kitų metų biudžeto projektą, kol dėl jo nesutarta koalicijoje. Kaip alternatyvą PVM didinimui liberalai penktadienį pasiūlė valstybės biudžeto išlaidų mažinimą 3,5 proc.

Kitų metų biudžeto projektas po pirmo svarstymo Seime grąžintas Vyriausybei. Finansų ministerija trečiadienį sumažino 2012 metų bendrojo vidaus produkto augimo prognozę iki 2,5 proc., todėl ieškoma būdų, iš kokių šaltinių padengti anksčiau suplanuotas didesnes išlaidas.


Šiame straipsnyje: Remigijus Šimašiusmokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
JOKIO PVM DIDINIMO IR JOKIO IR TAIP PRASISKOLINUSIOS LIETUVOS SKOLOS DIDINIMO!!!!!!!! VIENINTELĖ IŠEITIS PROGRESINIAI MOKESČIAI. KIEK GALIMA IŠ IR TAIP JAU VARGŠŲ VOGTI VIS PO LITĄ, PO CENTĄ, PO DUONOS KEPALĖLĮ???? Neatsibodo dar tokios nesąmonės? Man tai jau.. Nerealiai atsibodo kiekvieną dieną skaičiuoti, kaip išmaitinti save ir vyrą neviršijant 10 Lt, už kuriuos teišeina kažkokia susmirdusi, prigrūsta visokių E ir kitokio š... dešra? Jau man neberūpi niekas. Nes jei taip ir toliau, tai jaučiu, kad aš ir mano vaikai vis tiek mirsim nuo kokios nors baisios ligos, kai aplinkos užterštumas tik didėja, miškai kertami (ekologija -apskritai Lietuvos turtuoliams ir valdžiai negirdėtas reikalas), įstengiu nusipirkti tik nuodingo "maisto", kartą metuose pailsėti net neturiu už ką ir kt. Jaučiu, kad nebeliko "vidinės gėdos", kuri stabdė nuo dalyvavimo viešuose protestuose. Juk neveltui visose šalyse žmonės protestuoja prieš 95 proc. gyventojų skurdinimą ir tik kelių proc. manijakų nepasotinamą pinigų ir galios troškimą. Kodėl aš turiu šokti pagal jų dūdelę, kaip ir visa mūsų valdžia, ir taikstytis su eiliniais durnais susisukusių tarybinių liekanų ir "naujosios Lietuvos" vagių parsidavėlių valdžioje sprendimais? Tam, kad kažkoks išpleręs ištvirkęs senis dar kelis milijonus į kišenę susigrūstų, o savo vaikams tegalėčiau pasakyti, kad: "atleiskite, mielieji, bet jūsų tevai yra per daug kompleksuoti, kad suteiktų jums pilnavertį gyvenimą ir tinkamai jumis paisrūpintų?" ATSIBOOOOOOOODO TAI NEREALIAI!!!!!! VISKAS... UŽTENKA.. KADA SUKILIMAS???????????????????

Ar

Ar portretas
išardys? Manau ne. Liberalai save įvardijo kaip "sveiko proto dešiniuosius"tai manau tikrai to proto bus pakankamai, kad iširimo nesiektų.Konservatoriams to ir nereikia, jiems koaliciją išsaugoti svarbu.Pasitars ir bus viskas gerai- ras išeitį.

sis

sis portretas
kulicija tai kulicija. Visai tai kulicijai iškelt bylas, perduot teismui, išieškoti šaliai ir piliečiams padarytus nuostolius, uždraust visą gyvenimą užimt bet kokias vadovaujančias pareigas, dirbt renkamose pareigose ir valstybinėse organizacijose.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių