Gegužę kainos Lietuvoje ir toliau augo

Gegužės mėn. metinė vartotojų kainų infliacija (VKI) Lietuvoje ir toliau augo iki 5,0 proc. ir buvo nežymiai didesnė nei mūsų prognozes (4,9 proc.), rašoma pranešime spaudai.

Pasak "Danske banko" vyresniosios analitinės Baltijos šalims Violetos Klyvienės, kaip ir buvo tikėtasi, didžiausią poveikį infliacijai darė brangstantys maisto produktai. Tačiau gegužės mėn. taip pat ženkliai brango būsto išlaikymas bei drabužiai ir avalynė. Šių tendencijų, deja, nekompensavo atpigusios transporto prekės ir paslaugos. Maisto produktų brangimas iš esmės nulemtas globalių tendencijų, tačiau tikėtina, kad ateinančius mėnesius kainų augimas sumažės dėl pigesnių sezoninių šviežių vaisių ir daržovių.

Drabužių ir avalynės brangimas taip pat yra daugiau sezoninis veiksnys, susijęs su vasaros kolekcijų atsiradimu, tačiau per ateinančius mėnesius šio veiksnio įtaka turėtų mažėti. Vidaus paklausa kol kas neturi įtakos kainų didėjimui, tačiau vartojimas auga sparčiau nei mes prognozavome ir yra tam tikra rizika, kad vidaus paklausos poveikis kainoms gali ženkliai sustiprėti.

Kainų tendencijos iš esmės atitinka mūsų prognozes – infliacija šiais metais sieks apie 4,6 proc., 2012 m. – sumažės iki 3,2 proc.


Šiame straipsnyje: kainoskainų didėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anglija info

Anglija info portretas
Procentai procentai procentai. Nuošimčiai : ))) Paistalai. O va štai čia jums - visa tai kas tikra. : ) **************************************************************************** Kilogramas cukraus Anglijos parduotuvėse kainuoja 68 pensai (2 litai 64 centai) Litras pieno Anglijos parduotuvėse kainuoja 55 pensai (2 litai 14 centų). Kilogramas miltų Anglijos parduotuvėje kainuoja 52 pensai (2 litai 2 centai) Litras dyzelino Anglijos (BP) kolonėlėse kainuoja £1.43 (5 litai 56 centai) ***************************************************************************** ***************************************************************************** Žmogaus darbo valandos minimalus atlyginimas Anglijoje yra £5.93 (23 litai 26 centai) ****************************************************************************** ****************************************************************************** ****************************************************************************** Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) Anglijoje yra £622.92 mėnesiui (2423 litai). Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly. ************************************************************************** Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2011 - 2012 metams: £7,475.00 metams (apie 30 000 litų) Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 metams (apie 25 600 litų) **************************************************************************** **************************************************************************** **************************************************************************** **** 2011 kovas *********************************************************

111

111 portretas
o pas mus minimumas 670lt. be komentaru, nes jau zodziu truksta.

Kęstas

Kęstas portretas
Mūsų sukurta valstybė puikiai apsieina be lietuvių tautos. Keletas užsilikusių nuo tarybinių laikų migrantų perveda užsilikusiais nuo tarybinių laikų aparatais Rusijos energiją ir žaliavas į naftos produktus ir trašas. Tai pelningai parduodama atsigaunančioms užsienio ekonomikoms. Iš gautų mokesčių keliami seimūnų atlyginimai. Ko jūs laukiat? Važiuokit į užsienį, užsidirbkit ir gyvenkit. Čia jūs jau niekam nereikalingi.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių