„Gazprom“ žada bylinėtis su Lietuva (atnaujinta 11.01)

Rusijos dujų koncernas "Gazprom" bylinėsis su Lietuva dėl situacijos, susijusios su įmone "Lietuvos dujos", ketvirtadienį pareiškė vienas bendrovės vadovų Valerijus Golubevas, kurį cituoja "Interfax". Pasak jo, "Gazprom" neketina mažinti dujų kainos Lietuvai.

"Bylinėsimės, jie (Lietuva - BNS) pralaimės. Jie pralaimės bet kuriame teisme. Jokio įsipareigojimų pažeidimo (iš "Gazprom" pusės - BNS) nebuvo. Dujų kainų formulei Lietuvos Vyriausybė pritarė 2008 metais, iki trečiojo energetikos paketo taikymo. 2009 ir 2010 metais Lietuvos padėties mes nė kiek nepabloginome", - žurnalistams pareiškė jis.

Kartu jis pabrėžė, esą "Lietuva nevykdė savų įsipareigojimų - nenupirko sutartimi numatyto dujų kiekio".

"Be to, Lietuva įsipareigojo nereguliuoti dujų rinkos, jei "Lietuvos dujų" antkainis neviršys 15 proc., o rinka yra reguliuojama", - pridūrė V.Golubevas.

"O kas dėl Lietuvos lūkesčių, kad mes turime mažinti dujų kainą - kodėl mes tai turėtume daryti", - piktinosi V.Golubevas.

Jis priminė, jog, pavyzdžiui, sutartis su Ukraina nėra pakeista, ir kainos formulė neperžiūrima.

Premjeras Andrius Kubilius tikisi, kad "Gazprom" tiekiamų dujų kaina Lietuvai turėtų sumažėti bent 15 proc., jei koncernas laikysis savo įsipareigojimų tiekti Lietuvai dujas "teisingomis kainomis".

"Lietuvos dujų" privatizavimo sutartis numato, kad ginčai tarp Lietuvos ir "Gazprom" turi būti sprendžiami arbitraže Švedijoje.

Lietuva jau yra pradėjusi bylinėjimąsi šalies teisme, siekdama "Gazprom" ir Vokietijos "E.ON Ruhrgas" valdomos bendrovės "Lietuvos dujos" veiklos tyrimo. Jei teismas nustatytų, kad dujų bendrovės ir jos valdymo organų veikla yra netinkama, Energetikos ministerija prašo iš užimamų pareigų pašalinti bendrovės valdybos narius Valerijų Golubevą ir Kirilą Selezniovą bei generalinį direktorių Viktorą Valentukevičių.

Premjeras Andrius Kubilius šią savaitę pareiškė, kad Vyriausybė pradėjo derybas su "Gazprom", ir jei jos nebus sėkmingos, Lietuva savo teises gins teisinėmis priemonėmis.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sudarė specialią grupę deryboms su "Gazprom" dėl mažesnės dujų kainos Lietuvai ir trečiojo Europos Sąjungos (ES) energetikos paketo įgyvendinimo.

"Gazprom" atstovai prieš kelias savaites Vilniuje susitiko su Energetikos ministerijos vadovais ir sutarė toliau tęsti dialogą. Iki tol "Gazprom" kaltino Lietuvą nesėdant prie derybų stalo ir nesikalbant, o Energetikos ministerijos vadovai apkaltino Rusijos dujų tiekėją, kad šis taiko neteisingą dujų kainą, o "Lietuvos dujų" vadovus - kad šie nesiderėjo dėl mažesnės kainos Lietuvai.

Lietuvos Vyriausybei priklauso 17,70 proc. "Lietuvos dujų" akcijų, Rusijos koncernui "Gazprom" - 37,06 proc., Vokietijos "E.ON Ruhrgas International" (38,9 proc. akcijų). "Lietuvos dujų" akcijos kotiruojamos "Nasdaq Omx" Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.


Šiame straipsnyje: GazpromDujosdujų kaina

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
o ko jiems nesibylineti :) jei savi dirbo vadais ir paruose viska kad laimeti

666

666 portretas
kada nacionalizuosit kauno termofikacine elektrine uz nevygdomus isipareigojimus ir zala kuri atsiranda is nevygdomu isipareigojimu ?

RaimundasJankus

RaimundasJankus portretas
yra sutartis, reiketu laikytis...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių