„Gazprom“ ir „Lietuvos dujų“ sutartyje - nauja kainos formulė

Lietuvos premjeras sako, kad Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ ir jo iš dalies valdomos bendrovės „Lietuvos dujos“ sutartyje siekiama įtvirtinti naują dujų kainos formulę. Algirdas Butkevičius sako, kad gruodžio pabaigoje įvykęs vieno „Gazprom“ vadovų ir Lietuvos energetikos ministro susitikimas turėjo tokį tikslą.

„Aš manau, kad šitas susitikimas buvo reikalingas dar ir dėl to, kad nebūtų vienašališkai vėl priimta ar pritaikyta tam tikra formulė, pagal kurią skaičiuojama dujų kaina. Mūsų tikslas yra kalbėtis ir stengtis - derantis - kad dujų kaina Lietuvai būtų sumažinta“, - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė Vyriausybės vadovas, komentuodamas „Gazprom“ viceprezidento, „Gazprom export“ vadovo Aleksandro Medvedevo ir Jaroslavo Neverovičiaus susitikimą Vilniuje.

Pasak A.Butkevičiaus, A.Medvedevas gruodžio 20 dieną dalyvavo „Lietuvos dujų“ valdybos posėdyje, kuriame turėjo būti tvirtinama, jo žodžiais, nauja dujų tiekimo Lietuvai sutartis, nes ankstesnė sutartis baigėsi gruodžio 31 dieną.

Ilgalaikė „Gazprom“ ir „Lietuvos dujų“ sutartis dėl dujų tiekimo galioja iki 2015 metų pradžios, o kiekvienų metų pabaigoje šalys pasirašo sutarties priedą, kuriame nustatomi konkretūs dujų pirkimo kiekiai ir kainos vieneriems metams.

„Lietuvos dujų“ atstovė Jolita Butkienė BNS sakė, kad įmonės vadovybė pritaria Vyriausybės pozicijai, kai dujų kaina Lietuvai galėtų sumažėti maždaug penktadaliu.

„Lietuvos dujų“ vadovybė pritartų Vyriausybės pozicijai, kad jeigu vyktų derybos su „Gazprom“, kaina galėtų sumažėti apie penktadalį. Tai būtų realu ir pagrįsta", - BNS sakė J.Butkienė.

A.Butkevičius anksčiau minėjo, kad Lietuva norėtų maždaug penktadaliu pigesnių dujų ir teigė, jog jo vadovaujama Vyriausybė bandys įtikinti „Gazprom“ sumažinti dujų kainą. Planuota suburti darbo grupę deryboms su „Gazprom“, be to sausį planuojamas tarpvyriausybinis susitikimas su Rusijos pareigūnais.

„Jie buvo pasiprašę susitikimo su manimi, bet kadangi nebuvo numatyta darbotvarkėje, apie ką bus kalbama, tai buvo susitikimas tik su energetikos ministru - dėl to, kad Energetikos ministerijos atstovas taip pat yra deleguotas į valdybą“, - ketvirtadienį sakė A.Butkevičius.

A.Butkevičius yra sakęs, jog su „Gazprom“ bus ne kariaujama, o kalbama diplomatine kalba.

Teigiama, jog Lietuvai tiekiamų dujų kainos formulė nuo 2005-ųjų buvo pakeista penkis kartus, galiausiai ją susiejant su smarkiai brangstančių naftos produktų kaina pasaulio rinkose. Ankstesnė Lietuvos Vyriausybė siekė, kad šaliai tiekiamų dujų kaina būtų susieta su biokuro kaina.

Lietuvai tiekiamų dujų vidutinė kaina pernai lapkritį buvo 1311 litų (504 JAV doleriai).


Šiame straipsnyje: DujoskainaAlgirdas Butkevičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

info Lietuvos žemė

info Lietuvos žemė   portretas
Visiems visiems visiems Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti žemės ūkio sklypus. Išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams. Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes ... Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas. Registracija: tel. 8 698 02118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt

...

... portretas
Vidutinė kaina 1311Lt/1000m3. Na PVM + Skirstomieji tinklai dar 50% ir gauname 1966Lt/1000m3. +3cnt/m3 uz SGD viso 1996Lt/m3. kodel mokame po 2170Lt/1000m3 ir dar abonentinis mokestis?

sulis į rudąją socdemai...

sulis į rudąją socdemai... portretas
AMBalas dujų ūkį pardavė keliems metams, šitie kai parduos (parsiduos), tai iki amžiaus pabaigos.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių