G. Oettingeris: be atominės jėgainės Lietuvai bus sudėtinga

Lietuvai nestatant naujos atominės jėgainės, šaliai bus sudėtinga užtikrinti elektros tiekimo saugumą, teks padidinti elektros arba dujų importą, sako Europos Sąjungos (ES)energetikos reikalų komisaras Guentheris Oettingeris.

„Aišku, kad visame regione be branduolinės energetikos bus sudėtinga užtikrinti energijos tiekimo saugumą. Suprantama, jei nebus pastatyta nauja atominė jėgainė, gali tekti padidinti elektros importą arba padidinti dujų elektrinių veiklą. Atitinkamai, dujų terminalas yra puiki ir svarbi išeitis Lietuvai, Latvijai ir Estijai“, - ketvirtadienį Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo G. Oettingeris, atsakydamas į Lietuvos žurnalisto klausimą, kokių pasekmių regionui turės Lietuvos gyventojų referendume pasakytas „ne“ naujai atominei elektrinei.

Anot jo, elektros energijos tiekimo saugumo problemos, nestatant jėgainių, išliks visame regione - be Baltijos šalių, ji bus ir Suomijoje bei Kaliningrado srityje.

G.Oettingerio, įsiklausyti ar ne į referendumo rezultatus, bus Lietuvos valdžios sprendimas.„Dėl branduolinės energetikos - ar už, ar prieš branduolinės energetiką ir kokius reaktorius statyti - viską sprendžia nacionalinė Vyriausybė ir nacionalinis parlamentas. Atitinkamai mes laukiame naujosios Vyriausybės ir naujojo Seimo sprendimo. Nežinome, ar vadovausis Seimas, Vyriausybė neprivalomo patariamojo referendumo rezultatais, ar nuspręs kažką kita“, - kalbėjo komisaras.

G. Oettingeris, ketvirtadienį pristatęs naują EK komunikatą apie ES vidaus energetikos rinką, kalbėjo, jog be kita ko, ES reikia kalbėti vienu balsu su Rusija, kaip vienu stipriausių rinkos žaidėjų, nemažai daliai valstybių tiekiančiu didžiąją ar visą dalį energetikos resursų.„Reikia su Rusija dirbti labai objektyviai ir ryžtingai. Rusijos dideli ištekliai, didžiausi dujotiekio tinklai. O dujų kaina valstybėse narėse skiriasi. Jeigu norime kaip lygus su lygiu kalbėti su Rusija, mums reikia bendrai kalbėti“, - kalbėjo EK narys.

G. Oettingeris teigė palaikantis vykstančias derybas su Rusija dėl trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo.„Konsultuojame, bandome padėti spręsti problemas su “Gazprom„ ir “E.ON Ruhrgas„. Ieškome tvaraus, sąžiningumo sprendimo dėl tinklų ir gamybos atsiejimo. Ieškoma sprendimo. Neabejoju, kad taip pat sėkmingai darbus tęsime ir su naująja (Lietuvos - BNS) Vyriausybe“, - sakė G.Oettingeris.„Nesvarbu, kad tiekia dujas ar elektrą - “Gazprom„ ar kiti. Jie turi gerbti vidaus taisykles. Reikia konkurencijos, ir atverti tiekimo tinklus, ar dujotiekius. Visi turi turėtų teisę prieiti prie galutinio vartotojo“, - ketvirtadienį kalbėjo komisaras.Anot jo, artimiausiu metu EK ketina apklausti šalis nares, rinkos dalyves, kaip galėtų geriau veikti ES vidaus rinka.„Mes tikrai nenorime turėti 28 atskirų pajėgumų. Turime kurti bendrą elektros ir dujų rinką Europoje, didinti pajėgumus“, - sakė EK narys.

G. Oettingeris ketvirtadienį pristatė naują EK komunikatą apie ES vidaus energetikos rinką.NAUJAUSI KOMENTARAI

vytautas

vytautas portretas
Kur šis Europos pinigų kapšo komisaras buvo kai Lietuvos derybininkai ,labai n0rėdami tapti ES vergais, pasisiūlė sugriauti europos energijos tiekimo saugumą?

gebelsas

gebelsas portretas
neaiskiai mintis desto tad nesupratau - gavo ir sitas pinigu is Hitachi ar ne... ko musiskiai ardosi del atomo tai man aisku; pinigai paimti i seima isrinkti kiti... Tie atomines nestatys- pinigus reikia grazinti.... manot del runkeliu jie ten ardosi????

dar panesiu

dar panesiu portretas
Jei dar jis būtų atvežęs gerąją naujieną apie branduolinių atliekų saugyklos finansavimo padidinimą. O dabar, atvažiavo ir postringauja, kaip bus gerai ant tos Lietuvos, jei mes atominę statysim, t,y. dar giliau į skolas įklimpsim. Ir tai tik įrodo, kad kuo mažiau ES komisarų patarimų klausysi, tuo mažiau nuostolių turėsi.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių