E.Zingeris: JAV Kongrese žadama domėtis Lietuvos nuogąstavimais dėl Baltarusijos AE

Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris vizito Vašingtone metu susitiko su JAV Kongreso atstovais – Senato ir Atstovų rūmų nariais – Senato Asignavimų komiteto pirmininko pavaduotoju Thad Cochran, Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininke Ileana Ros-Lehtinen, bei JAV Gynybos sekretoriaus pavaduotoju Alexander Vershbow.

JAV Kongreso Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Ileana Ros-Lehtinen ypač domėjosi Baltarusijos planais 30 km nuo Lietuvos sienos ir 50 km nuo Lietuvos sostinės Vilniaus statyti atominę elektrinę ir atitinkamais Baltarusijos ir Rusijos susitarimais šia tema.

Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E. Zingeris informavo, kad Lietuvos žmones itin neramina šie Baltarusijos ir Rusijos planai. E.Zingerio teigimu, Baltarusijai ketinant statyti atominę elektrinę, Lietuvą itin neramina tai, kad nėra laikomasi tarptautinių normų ir konvencijų, projektas plėtojamas neskaidriai ir, svarbiausia, galimas neigiamas būsimosios atominės elektrinės poveikis Lietuvos gyventojams ir aplinkai.

„Lietuva daug kartų ragino ir kvietė Baltarusiją laikytis tarptautinių įsipareigojimų ir pateikti informaciją, kodėl statybos aikštelę būsimajai atominei elektrinei kaimyninė šalis pasirinko itin arti Lietuvos sostinės“, - sakė E. Zingeris. Užsienio reikalų komiteto pirmininkas pažymėjo, kad Lietuva kėlė ir kels šį klausimą pokalbiuose ir susitikimuose su Europos Sąjungos ir jos valstybių narių lyderiais bei toliau reikalaus, kad Baltarusija atsakytų į šiuos klausimus ir pateiktų išsamią informaciją, susijusią su galimu būsimosios atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimu, kaip tai numato galiojantys tarptautiniai susitarimai ir konvencijos.

Kongreso Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Ileana Ros-Lehtinen pažymėjo, jog jai kelia nuostabą Baltarusijos sprendimai, susiję su ketinimais statyti būsimąją atominę elektrinę. Ji pažadėjo detaliau susipažinti su situacija ir priimti domėn Lietuvos keliamas problemas.

Susitikime JAV Gynybos sekretoriaus pavaduotoju Alexander Vershbow Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E.Zingeris aptarė aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo klausimus gynybos ir saugumo srityje. Buvo sutarta intensyvinti dvišales Lietuvos ir JAV konsultacijas regioninio saugumo klausimais. A.Vershbow padėkojo už Lietuvos indėlį užtikrinant saugumą Afganistane bei išreiškė viltį, kad atsigaunanti Lietuvos ekonomika leis atkurti tinkamą finansavimą krašto gynybos reikmėms.

Susitikime su JAV Kongreso Senato Asignavimų komiteto pirmininko pavaduotoju Thad Cochran E.Zingeris pristatė padėtį Rytų Europoje pažymėdamas, jog būtina tęsti paramos demokratijai programas, ir ypač ES Rytų kaimynystėje – Baltarusijoje, Ukrainoje, Moldovoje bei Pietų Kaukazo šalyse.

Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E.Zingeris taip pat susitiko JAV nevyriausybinių organizacijų – Nacionalinio demokratinio instituto Prezidentu Ken Wollack ir Nacionalinio paramos demokratijai fondo Prezidentu Carl Gershman, su kuriais aptarė pasirengimą Demokratijų bendrijos Parlamentinio forumo susitikimams Briuselyje 2011 m. balandžio 11 d. kartu su Europos Parlamentu ir 2011 m. birželio 30 d. Vilniuje.


Šiame straipsnyje: Emanuelis Zingeris

NAUJAUSI KOMENTARAI

vilkas

vilkas portretas
Prie ko čia tas JAV kongresas ir Lietuvos-Baltarusijos reikalai? Kas čia per institucija ir kokią įtaką ji gali turėti suverenių valstybių reikalams? Tai lenkai dėl savo neva pažeidžiamų teisių į jį kreipiasi, tai žydai dėl neva jiems negrąžinto turto ir t.t. Kas čia per organizacija ir kas jai suteikė įgaliojimus spręsti tokius klausimus? Kokiu teisės aktu remiantis ir ką jie gali įpareigoti elgtis vienaip ar kitaip. Saujelė susireikšminusių žydoamerikiečių kurie įsivaizduoja, kad jų kas nors bijo ir turi jiems paklusti.

arvydas damijonaitis

arvydas damijonaitis portretas
E.Zingerio vidaus politikams skirti pasisakymai Rusijos imperijai yra nykstamai mažas niekutis.KADA LIETUVOS POLITIKAI PRADĖS DIRBTI? Darbas prasidės,kai Lietuva pateiks Rusijos imperijos genocidinių nusikaltimų okupuotos Lietuvos teritorijoje teismo patvirtintus faktus.KADA E.ZINGERIS PRADĖS KAŽKĄ DARYTI,PRIVERČIANT RUSIJĄ SUMOKĖTI KOMPENSACIJĄ UŽ LIETUVIŲ TAUTOS GENOCIDĄ?Ar galima akis į akį E.Zingerio paklausti,kokį bent vieną variantą jis siūlo? Arvydas Damijonaitis
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių