Europarlamentas atsisakė siūlyti skelbti moratoriumą naujoms AE (papildytas)

Europos Parlamentas ketvirtadienį atsisakė paraginti valstybes nares taikyti moratoriumą naujoms atominėms elektrinėms.

Per balsavimą plenarinėje sesijoje Strasbūre rezoliucija dėl branduolinio saugumo buvo atmesta, nes didžiausia dešiniųjų Europos liaudies partija pasipriešino nuostatai paraginti taikyti moratoriumą dėl plėtros ir naujų branduolinių reaktorių eksploatavimo, nors tuo laikotarpiu, kai testuojamos jau veikiančios atominės jėgainės ir kol vertinami testų rezultatai.

"Atsisakyti branduolinės energetikos šiuo metu negalima. Pavyzdžiui, Prancūzija atominėse elektrinėse pasigamina tris ketvirtadalius elektros. Galvojant apie Visagino projektą, taip pat pat būtų nelabai geras signalas", - BNS po balsavimo sakė europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė.

Vis dėlto ji teigė apgailestaujanti, kad visai nepriėmus dokumento, nebeliko ir Lietuvos atstovų Europos Parlamente propaguotų nuostatų, visų pirma dėl planuojamų atominių elektrinių saugumo kaimyninėse šalyse.

Pagal projektą, Europos Parlamentas būtų paraginęs Europos Komisiją daryti "konstruktyvų spaudimą Baltarusijai ir Rusijai raginant jas priimtų tarptautinius saugos standartus" dėl atominių elektrinių.

Pagal rezoliucijos projektą taip pat būtų pripažinta, kad "tobulinant naujus branduolinius projektus Baltarusijoje ir Rusijoje (Kaliningrado regione) yra didelių problemų, susijusių su branduolinio saugumo standartais ir su atitinkamų įsipareigojimų laikymusi pagal tarptautines konvencijas".

"Šios nuostatos taip pat buvo paaukotos", - sakė R.Morkūnaitė, priklausanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionims demokratams.


Šiame straipsnyje: Europos parlamentasAE

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Energetinė nepriklausomybė? Kokia kaina? Operatoriaus klaida, teroristų antpuolis, techniniai gedimai ir kitokios nuspėjamos bei šiandien nenuspėjamos problemos gali ištikti atominę elektrinę. Nėra jokių abejonių, kad tokios katastrofos atsitiks ir ateityje. Klausimas tik kada anksčiausiai ir kur. Jei atsitiks Lietuvos teritorijoje, tai kur kraustysis lietuvių tauta? Kas bus su mūsų kultūra? Dabartinė emigracija mums pasirodys pasivaikščiojimu parke tylų vasaros vakarą. Na o kiek naudos turėtume iki tos katastrofos? Praktiškai mažai. Europos Sąjunga mums neleis monopolizuoti elektros energijos rinkos Lietuvoje. Mūsų pastangos įtikinėti pasaulį, kad mes geriau nusimanome branduolinių jėgainių saugume, negu rusai yra naivios. Rusai įsigijo nemažai patyrimo Černobylio avarijoje. Sprendžiant iš amerikiečių specialistų komentarų, rusai tą patyrimą labai gerai panaudojo. Fizikos laboranto A.Kubiliaus ar net ekonomistės D.Grybauskaitės kritika atominės energetikos specialistų nesudomins. Visi supranta, kad tai tėra bandymas sustabdyti karavaną garsais. Todėl kaimynystėje turėsime kelias rusų pastatytas elektrines.Su jomis tektų konkuruoti. To dėka lietuviškos jėgainės projektas būtų nuostolingas mums, mokesčių mokėtojams. Rusai su didžiuliais plotais turi kur pigiai saugoti branduolines atliekas.Mūsų lopinėlyje tai kainuos brangiai. Vien todėl negalime konkuruoti. Atkreipkite dėmesį, kad nieko blogo nesakau apie nepriklausomą nuo rusų dujų ir elektros tiekimą Lietuvai bei alternatyviąją energetiką. Aš esu taip pat už energetinę nepriklausomybę. Bet siekti jos turime, pasverdami visus už ir prieš.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių