Energetinio naudingumo sertifikatai - ant notarų galvų

Būsto pardavėjus gąsdinę energetinio naudingumo sertifikatai taps notarų galvos skausmu. Aplinkos ministras artimiausiu metu žada pasirašyti įsakymą, kad suprastintus būsto sertifikatus už mažiausią kainą gautų  būsto pirkimo ar pardavimo sandorius tvirtinantys notarai. Patiems žmonėms esą tuo rūpintis nereikės.

Notarai būsimos tvarkos, kol dar įsakymo nėra, nekomentuoja.

Buvę formalūs popierėliai, kurių pageidauti galėjo tik norintieji žinoti, ar tikrai perkamame ar nuomojamame būste nešals, nuo sausio pradžios tapo privalomi. Taip įteisinti pastatų energetinio naudingumo sertifikatus nurodė Europos Sąjungos direktyva.

Nekilnojamojo turto tarpininkų prognozėmis, anksčiau tik naujos statybos ar komercinėms patalpoms taikytas reikalavimas kiekvienam būsto pirkėjui atsieis apie 300–400 litų. Aplinkos ministras, iš pradžių žadėjęs Statybos įstatymo pataisas atšaukti, dabar sako su notarais radęs kitą, žmonėms daug nekainuosiantį būdą.

„Tos sistemos esmė bus tokia, kad norintieji padaryti sandorį, ateis pas notarą, jiems nereikės niekur vaikščioti jokių sertifikatų, jeigu jie nenorės to daryti. Notaras kreipsis elektroniniu būdu į mūsų Sertifikavimo centro registrą ir po savaitės jau galės elektroniniu būdu išsiimti sertifikatus visiems jau dabar sertifikuotiems pastatams, o po dviejų savaičių visiems ne pastatams, o butams“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Pasak V. Mazuronio, taip bus galima gauti žemiausio lygio tipinio pastato energetinio naudingumo sertifikatą, kuris notarui kainuos apie 10 litų. Notarai esą šią kainą įtrauks į savo paslaugos tarifą. Pastarieji naujos tvarkos iš anksto vertinti nenori.

„Šiuo metu tokia tvarka, kokia buvo nuo sausio 9-tos, tokia ir lieka galioti, kai pirkėjas pardavėjui ar atvirkščiai negali susitarti, o turi vienas kitam perduoti energinio naudingumo sertifikatą. Kai mes turėsime tokį registrą, kai žinosime, kokia informacija yra tame registre, tik tada galėsime pasakyti savo komentarą apie tą tvarką“, – teigia Notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.

Ministro teigimu, naujoji tvarka, kuri išlaisvins žmones nuo papildomos naštos perkant ar parduodant būstą, įsigalios per porą savaičių. Norintieji išsamesnio būsto įvertinimo kaip ir anksčiau turės patys kreiptis į sertifikavimo specialistus. Tačiau, anot V. Mazuronio, pastato energinę būklę galima sužinoti tiesiog peržiūrėjus paskutinių trejų metų sąskaitas už šilumą.Komentarai 7 Rašyti komentarą

Jonas

Jonas portretas
Tu nori ar nenori vistiek priverstas pirkti "popieriuką". Kuom skiriasi mūsų valstybė nuo visokių "daktarų", daškinių", "agurkinių" ir t.t. ??? Už jų suteikiamą taip vadinamą "stogą" žmonės irgi buvo(o gal ir yra) verčiami mokėti. Šitoks veiksmas valstybės yra traktuojamas kaip reketas. Gerbiami valdininkai, kaip pavadinsite savo tokius veiksmus? Aš manau tiksliausias pavadinimas būtų "VALSTYBINIS REKETAS" Ir kuo toliau tuo daugiau žmoniems nereikalingų paslaugų brukama per prievartą! Pradedant nuo centralizuoto šildymo ir baigiant sušiktom pažymėlėm! Ir vis "SAJUNGA" reikalauja. Tiesiog nuostabu, ankščiau viena sajunga reikalavo, dabar kita sajunga reikalauja, o paprasti žmogeliai kaip buvo durniaus vietoje taip ir liko.

Biurokratija plinta

Biurokratija plinta portretas
nekitaip

Koks

Koks portretas
galvos skausmas notarams? Nebent ten sėdi visiški beraščiai ir nemoka naudotis kompiuteriu. Iš Kadarstro tinklapio atsisiūsti popierėlį notarams galvos skausmas??? Tada tegul eina visi sniego gatvėse kasti, ten grynas oras ir galvos neskaudės.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Eilinė ES biurokratų primesta nesąmonė... Kai Lietuva buvo prijungta prie ES dviejų dienų neaiškiu referendumu - tai yra sukčiavimas. Kai Lietuvos žmonės ES priversti išgyventi nežmoniškos socialinės atskirties sąlygomis - tai yra sukčiavimas. Kai net Lietuvos žemė yra paversta preke užsieniečiams tik už lengvai spausdinamus pinigus - tai yra sukčiavimas. Lietuva yra naikinama, sukčiaujant. 22 metus valdžiusios partinės gaujos naikino Lietuvą, darė nusikaltimus žmogiškumui. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP - vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD - vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas - vadeiva Rolandas Paksas; - Liberalų ir centro sąjunga - vadeiva Algis Čaplikas; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis - vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi vadeivos: Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, Viktor Uspaskich su Darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą. 22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos 15 vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 ltr.; - miltų 1 kg.; - cukraus 1 kg; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 ltr; - dyzelino 1 ltr. Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti 1 ltr. dyzelino, 1 ltr., aliejaus, o iš likusių 4 aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (2012 kovo mėn. tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas, yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių