Ekspertai: atnaujinant daugiabučius svarbu nekartoti klaidų

Lietuvoje rengiantis naujam daugiabučių atnaujinimo etapui, svarbu nekartoti projektavimo ir statybos klaidų, kurios buvo daromas iki šiol, perspėja projektų ekspertizes atliekančių įmonių asociacija.

„Analizė parodė, kad kuo įvairiausiose savivaldybėse iki šiol padaryta klaidų, kurios sumenkino atliktų darbų efektyvumą, o iš dalies - ir pačią renovavimo idėją,“ sako Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociacijos prezidentas Almantas Indriliūnas. Pasak jo, klaidos nėra didelės ir jų galima nesunkiai išvengti, rašoma asociacijos pranešime.

2012 metų pabaigoje ekspertai įvertino aštuonių atnaujintų daugiabučių būklę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Jie nustatė, kad modernizuojamo pastato techninio projekto apimtis ir detalizacija nepakankama, o darbo projektai apskritai nerengti. Be to, daugiabučių atnaujinimo projektuose nesprendžiamos patalpų vėdinimo problemos.

Kiti projektų trūkumai susiję su šilumos patalpose išsaugojimu. Projektuose nepateikiami kai kurie šilumos perdavimo koeficiento skaičiavimai, neįvertinami šalčio tiltai dėl neapšiltintų balkonų ir gelžbetoninių stogelių konstrukcijų, nurodomas nepakankamas cokolio ir rūsio perdangos apšiltinimas.

Kaip teigiama pranešime, iš dažniausiai pasitaikančių statybos klaidų ekspertai nurodo tai, kad montuojant langus ir duris nepakankamai apšiltinami angokraščiai, todėl neužtikrinamas sandarumas ir susidaro šilumos nuostoliai, be to, iki pastato modernizavimo sumontuoti langai būna blogesnių šiluminių savybių nei montuojami naujai, tačiau dažnai paliekami nepakeisti.

Ekspertai taip pat nustatė, kad nepakankamai apšiltinami pastatų parapetai ir neapšiltinamos balkonų konstrukcijų sujungimo su sienomis vietos - abiem atvejais susidaro šalčio tiltai. Dar pastebėta, kad parenkamos netinkamos cokolio apdailos medžiagos, todėl ant cokolio kaupiasi teršalai.

Savo pateiktose rekomendacijose projektų ekspertai be kita ko pataria naujai įstatomus langus ir duris montuoti išorinėje pastato sienos pusėje (ant sienos krašto), o esant galimybei - šilumos izoliaciniame sluoksnyje. Tokie sprendimai būtų efektyviausi taupant šilumą.

Pasak Ministro pirmininko visuomeninio konsultanto aplinkosaugos klausimais Henriko Žukausko, savivaldybės ir jų institucijos kaip pagrindiniai darbų organizatoriai privalo išvengti iki šiol darytų klaidų.

„Nors daugiabučių atnaujinimas dabar turėtų būti žymiai didesnės apimties ir taptų intensyvesnis, projektų rengimas, statybos darbai bei jų priežiūra irgi turi būti geresnės kokybės, nes gyventojų kompetencija ir reiklumas išaugo. Masiškumas, tempai ir apimtys negali užgožti kokybės reikalų“, - sako H. Žukauskas.

Jis pastebi, kad Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros užsakymu 2011 metais parengtas daugiabučių namų atnaujinimui skirtų tipinių detalių bei priemonių katalogas, kuris iš esmės palengvina projektuotojų darbą. Jei jo bus nuosekliai laikomasi, ligšiolinių pasikartojančių klaidų turėtų būti išvengta.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
kaip žinot seimo nariai prisiekia tarnauti žmonėms o ne privačioms bendrovėms ir uabams , kaip matom pagal vykstančias aferas tai apie žmogų nėra nė kalbos .

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių