Druskininkai pretenduoja į geriausių pasaulio dengtų slidinėjimo kurortų penketuką

Po kiek daugiau nei dvejus metus trukusių statybų rugpjūčio pabaigoje Druskininkuose bus atidarytas pirmasis Baltijos šalyse dengtas slidinėjimo kompleksas "Snoras Snow arena".

Arenos valdytojai teigia, jog komplekse ketina treniruotis ir profesionalūs užsienio slidininkai, o pagal techninius parametrus jis pretenduoja patekti į geriausių pasaulio dengtų slidinėjimo kurortų penketuką.

"Pasirašyti ir ilgalaikiai susitarimai kitų metų vasarai, nes profesionalūs kalnų slidininkai turi tris mėnesius vasarą treniruotis uždarose trasose. Ir mūsų nuolydžiai, ir trasa, ir praktiškai viskas - bene pati geriausia, nes visur tos trasos yra lygios, o pas mus yra įvairių nuolydžių - tai labai tinka treniruotėms", - BNS kalbėjo sniego areną statančios ir komplekso koncesininkės įmonės "Stamita" savininkas Andrius Stasiukynas.

Pasak jo, tai bus vienas didžiausių uždarų kalnų slidinėjimo kompleksų Europoje, o pagal techninių parametrų visumą jis pretenduoja patekti į geriausių pasaulio dengtų slidinėjimo kurortų penketuką.

Pagrindinės trasos ilgis sieks 412 metrų, trasų plotis - nuo 53 iki 63 metrų, aukščių skirtumas - 65 metrai. Anot A.Stasiukyno, pagal trasos ilgį ją aplenks tik dvi trasos pasaulyje, pavyzdžiui, ilgiausios pasaulyje uždaros slidinėjimo Bottropo (Botropo) trasos Vokietijoje ilgis siekia trasa 640 metrų.

"O kai žiemą atsidarys ir lauko trasa, tai bus vienintelis toks Europoje kompleksas, kur yra ir atvira, ir uždara slidinėjimo trasa", - sakė A.Stasiukynas.
Investicijos į kompleksą, kuriame šaltuoju metų laiku veiks ir atvira slidinėjimo trasa, siekia 106,232 mln. litų, BNS sakė "Snoras Snow Arena" pardavimų vadovė Reda Sinkevičienė.

Pasak jos, per metus tikimasi sulaukti apie 150 tūkst. lankytojų.
"Mes dabar gyvename užbaigimo ir atidarymo klausimais - rūpinamės darbų paspartinimu, komandos kūrimu, iš užsienio gabenami visokie įrenginiai, jau neturime jokio lango. Susidomėjimas arena - žmonių ir visų kitų - labai didelis", - kalbėjo "Stamito" savininkas A.Stasiukynas.

Pasak arenos valdytojų, už pusės kilometro nuo Druskininkų esančiame Mizarų kaime, ant čia esančios kalvos, įsikūrusi trasa susidomėjimo jau sulaukė iš Skandinavijos šalių, Lenkijos, Ukrainos, kitų Baltijos šalių.

R.Sinkevičienė kalbėjo, jog ir lietuviams reikės įprasti, jog slidinėti galima visus metus. Arenos valdytojai skaičiuoja, jog į Austrijos, Slovakijos, Šveicarijos, Italijos ir kitus žiemos kurortus kasmet išvyksta ilsėtis apie 20 proc. Lietuvos sportinio turizmo mėgėjų, kuriuos Druskininkų kompleksas dabar tikisi privilioti.

"Druskininkai praturtės dar vienu unikaliu objektu, o kalnų slidinėjimą mėgstantiems lietuviams neprireiks vykti į kitas slidinėjimo kurortais garsėjančias šalis: Lietuvoje slidinėti galėsime ištisus metus", - projekto valdytojų pranešime spaudai teigė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Artimiausi visus metus veikiantys panašūs kompleksai yra tik toliau kaip už 1 tūkst. kilometrų - Maskvoje ir Vokietijos mieste Hamburge.
Sniego gamyba žiemos pramogų komplekse pradėta liepos viduryje. Anot A.Stasiukyno, naudojama technologija, kuri sniegą gamina, naudojant tik suspaustą orą ir šaltą vandenį be jokių cheminių bei bakterinių priedų.

"Tai yra tik vanduo, be jokių cheminių priedų, be nieko. Sniegas skanus, galima jį valgyti", - sakė A.Stasiukynas.

Pagrindinė ir pradedančiųjų trasos veiks ištisus metus, lauko trasa veiks, oro temperatūrai nukritus žemiau plius 5 laipsnių Celsijaus.
Komplekse vienu metu galės pramogauti iki 1 tūkst. lankytojų, tačiau anot R.Sinkevičienės, lankytojų skaičių ketinama riboti. Komplekse taip pat įsikurs du restoranai, slidinėjimo ir snieglenčių sporto mokykla.

Pagal Druskininkų savivaldybės ir "Stamitos" pasirašytą koncesijos sutartį, "Stamita" įsipareigojo investuoti daugiau nei 50 mln. litų, bankas "Snoras" bendrovei suteikė 58 mln. litų paskolą, savivaldybė projektui skyrė 40 mln. litų Europos Sąjungos paramos lėšų.
"Stamita" bus arenos operatorė - su "Stamita" ir specialiai koncesijos projektui įkurta įmone "Ski Park Druskininkas" Druskininkų savivaldybė pasirašė 25 metų trukmės koncesijos sutartį.

Druskininkų valdžia iš pradžių planavo statyti didesnį kompleksą, kuriame, be slidinėjimo trasų, būtų įsikūrusios parduotuvės, pramogų bei kitų paslaugų teikėjai. Tuomet projektas buvo vertinamas apie 150 mln. litų. Ūkio ministerija 2009-ųjų liepą pradėtam statyti kompleksui 40 mln. litų skyrė iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos Sanglaudos fondų pagal priemonę "Ekologinio turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimas ir plėtra".NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių