Dosniausios partijoms - „Achemos grupės“ ir „Arvi“ įmonės

Daugiausiai pernai politinėms partijos paaukojo „Achemos grupei“ ir „Arvi“ įmonių grupei priklausančios bendrovės, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Remiantis VRK padaryta analize, trys „Achemos“ grupės bendrovės aštuonioms partijos iš viso pervedė apie 414 tūkst. litų. Dvi „Arvi“ grupės bendrovės 225 tūkst. litų parėmė tris partijas.

Daugiausia pinigų iš šių įmonių gavo partija „Tvarka ir teisingumas“ (211,4 tūkst. litų) bei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (204 tūkst. litų). Iš minėtų aukotojų nemažas sumas gavo ir parlamente atstovų neturinčios Lietuvos liaudies partija, jai skirti 132 tūkst. litų, ir Lietuvos žaliųjų sąjūdis - 65 tūkst. litų.

Didžiausias partijų rėmėjas praėjusiais metais buvo „Achemos grupei“ priklausanti bendrovė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (Klasco). Ji partijoms skyrė 182 tūkst. litų. Partijai "Tvarka ir teisingumas paaukoti 42 tūkst. litų, Krikščionių partijai, TS-LKD ir Liberalų ir centro sąjungai (LiCS) - po 40 tūkst. litų, Lietuvos liaudies partijai - 20 tūkst. litų.

Bendrovė „MG Baltic Media“ partijoms iš viso davė 160 tūkst. litų. Po 40 tūkst. litų skirta TS-LKD ir partijai „Tvarka ir teisingumas“, 35 tūkst. litų - Lietuvos socialdemokratų partijai, 25 tūkst. - Lietuvos žaliųjų sąjūdžiui, 20 tūkst. litų - LiCS.

133 tūkst. litų per metus partijoms skyrusi „Arvi“ įmonių grupės bendrovė „Arvi cukrus“, kaip skelbia VRK, per 2011-uosius Liberalų sąjūdžiui pervedė didesnę sumą, nei leidžia įstatymas. Per tris kartus bendrovė suaukojo 61 tūkst. litų, todėl partija privalėjo 18 tūkst. 580 litų grąžinti, nes būtent tokia suma viršyta leistina maksimali 42 tūkst. 420 litų auka.

„Arvi cukrus“ taip pat 42 tūkst. litų paaukojo Lietuvos liaudies partijai, 30 tūkst. litų - TS-LKD.
„Achemos grupės“ bendrovė „Achema“ pernai partijoms skyrė 117,4 tūkst. litų litų. Daugiausia, 42,4 litų, skirta partijai „Tvarka ir teisingumas“, 30 tūkst. litų - Lietuvos liaudies partijai, 25 tūkst. litų - TS-LKD, 20 tūkst. litų - Lietuvos socialdemokratų partijai.

Bendrovė koncernas „Achemos grupė“, paaukojęs iš viso 115 tūkst. litų, daugiausia pinigų, 40 tūkst. litų, davė Lietuvos žaliųjų sąjūdžiui. 35 tūkst. litų paaukoti partijai „Tvarka ir teisingumas“, 30 tūkst. litų - LiCS, Lietuvos socialdemokratų sąjungai - 10 tūkst. litų.

Iš viso 92 tūkst. litų partijoms paaukojusi „Arvi“ įmonių grupei priklausanti bendrovė „Rietavo veterinarinė sanitarija“ Lietuvos liaudies partijai skyrė 42 tūkst. litų, Liberalų sąjūdžiui - 40 tūkst. litų, TS-LKD - 10 tūkst. litų.

Bendrovė „Lifosa“ 42,3 tūkst. litų pervedė Lietuvos socialdemokratų partijai, 39 tūkst. litų - TS-LKD.

Bendrovė „Fima“ po 20 tūkst. litų paaukojo keturioms partijoms: LiCS, TS-LKD, Lietuvos socialdemokratų partijai ir partijai „Tvarka ir teisingumas“.

Tarp dosniausių aukotojų patenka ir Algirdo Valiuškevičiaus įmonė „Klukis“. Ji Darbo partijai skyrė 42 tūkst. litų, Krikščionių partijai - 30 tūkst. litų.

Bendrovė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ Liberalų sąjūdžiui skyrė 40 tūkst. litų, partijai „Tvarka ir teisingumas“ - 30 tūkst. litų.

49 juridiniai asmenys aukojo daugiau nei vienai politinei partijai. Bendrovės „Klasco“ ir „MG Baltic Media“ aukojo penkioms partijoms, po keturias partijas parėmė: bendrovės „Achema“, „Panevėžio keliai“, koncernas „Achemos grupė“, „Fima“, „Parama“ ir „Rūdupis“.

Per praėjusius metus partijos iš viso sulaukė 7,9 mln. litų aukų. Nuo šių metų juridiniams asmenims uždrausta finansiškai remti partijas.


Gairės: rinkimai, partijos

Komentarai 1 Rašyti komentarą

Anti demokratas

Anti demokratas portretas
Kapitalizmas+demokratija yra rojus visokio plauko išnaudotojams, sukčiams, stambiems vagims, aferistams, nes ta šlykšti politinė santvarka leidžia nevaržomai pasisavinti dirbančiųjų sukurtą vertę. Parduodantieji savo darbo jėgą (arba savo kūną), faktiškai ir sukuria vertybes, bet, prisidengę demokratijos skraiste, išnaudotojai klastingai pasisavina žmonių sukurtas vertybes. Esą, jas sukūrė kapitalas, todėl jos priklauso kapitalistui... Pats kapitalas, kaip ir kapitalistas yra istoriškai pereinamos sąvokos, kaip, pvz., vergvaldys ir vergas. XIX-XX a. Vakarų valstybes purtė milžiniškos demonstracijos ir streikai. Tenykščiai ponai suprato: jeigu nepradės sąžiningiau dalintis pridėtine verte su dirbančiaisiais, kapitalizmui bus ŠAKĖS. Lietuviškos kapitalistinės erkės šito dar nesuvokia. Jie net nesuvokia, jog begėdiškas puikavimasis ("elito" žurnaluose, perkamose TV laidose) nežabota prabanga, ar už tūkstančius USD perkamais šunimis, milijonus kainuojančiomis jachtomis ir lėktuvais, naujausiais ir prabangiausiais automobiliais bei vilomis, kai nemažai pensininkų maitinasi kruopomis ir makaronais, arba nukainuotomis atliekomis, o penktadalis dirbančiųjų pluša už minimumą, yra AMORALUS, ir žeidžia eilinius žmones, kurių sąskaita tos erkės ir išpampo. O juk "galimybes" tam, kas darosi Lietuvoje, sukūrė mūsų patriotai, aklai patikėję savais bei užsienio konsultantais ir nesuvaldę sovietmečio griovimo aistrų . Šias aistras puikiai panaudojo savanaudiškiems tikslams prichvatizatoriai, sukčiai, aferistai. Taip"NAUJIEJI LIETUVIAI", pasitelkę talkon biurokratiją , sukūrė sau palankią santvarką ir savo, tačiau ne liaudies, ne tautos valstybę. Taip neatsitiko Baltarusijoje.Štai, kodėl baltarusius, nežiūrint jų gyvenimo trūkumų bei problemų,nežiūrint jų prezidento griežtumo verslininkams, oligarchams, mafijai bei opozicionieriams, vertėtų gerbti.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Spalį padidėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis
  Spalį padidėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis

  Vartotojų pasitikėjimo rodiklis spalį, palyginti su rugsėjo mėnesiu, padidėjo 2 procentiniais punktais iki minus 8. ...

 • Daugiausia laisvės verslui – Neringoje
  Daugiausia laisvės verslui – Neringoje

  Atliktas tyrimas parodė, jog Neringa užima pirmą vietą pagal verslo laisvės indeksą iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Ši netgi lenkia Vilnių, Kauną ir kitus didmiesčius. Į verslo laisvės lyderių dešimtuką taip pat pateko Kla...

 • Dalinė ar visa apdaila?
  Dalinė ar visa apdaila?

  Pirkti jau įrengtą, o galbūt neįrengtą būtą? Lietuvoje tebėra populiariausi butai su daline apdaila, nors estai ir latviai mieliau perka butus su visa apdaila. ...

 • Paveldimo turto mokestis: kokiais atvejais jį reikia mokėti?
  Paveldimo turto mokestis: kokiais atvejais jį reikia mokėti?

  Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad kai kuriais atvejais gyventojams paveldėjus turtą gali atsirasti prievolė sumokėti paveldėto turto mokestį. ...

  3
 • Pramonės produkcija vėl kyla
  Pramonės produkcija vėl kyla

  Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimas Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius, palyginti su 2015 m. sausiu–rugsėju, padidėjo 2,6 proc. – iki 13,6 mlrd. eurų. Ekonomistų teigimu, ši tendencija nuteikia optimistiškai....

 • Kova dėl baltarusiškų krovinių
  Kova dėl baltarusiškų krovinių

  Rusija ne tik reikšmingai sumažino savo krovinių gabenimą per Baltijos valstybių uostus, tačiau ir siūlo tai daryti sąjungininkei Baltarusijai. Valstybinė Rusijos geležinkelių operatorė RŽD nustatė 25 proc. įkainių nuolaidą Baltarusijos ...

 • Lietuvos NT rinka – tarp pajamingiausių Europoje
  Lietuvos NT rinka – tarp pajamingiausių Europoje

  Vidutinis metinis investicijų į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą (NT) Vilniuje pajamingumas siekia 7 proc. ir ženkliai viršija vidutinius rodiklius Vakarų Europoje ar Skandinavijoje. Pajamingumas Lietuvoje trečdaliu didesnis nei didži...

 • „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrinant energetinį saugumą
  „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrinant energetinį saugumą

  Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Taip organizacijos įsipareigojo keistis patirtimi užtikrinant bei stiprinant šalies en...

 • Ekspertai: valstybinis vaistinių tinklas nesumažins vaistų kainų
  Ekspertai: valstybinis vaistinių tinklas nesumažins vaistų kainų

  Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) vadovų viešai skleidžiama idėja steigti valstybinį vaistinių tinklą neduos laukiamo rezultato ir nesumažins dabar privačiose vaistinėse parduodamų vaistų kain...

 • Viščiukai ūkiuose keičia kiaules
  Viščiukai ūkiuose keičia kiaules

  Lyg ant mielių pastaraisiais metais Lietuvoje besiplėtojęs paukštininkystės verslas pagaminamos produkcijos mastais seniai pralenkė kiaulininkystę. Tačiau sektoriaus plėtrą stabdo skerdyklų trūkumas, rašo "Verslo žinios". ...

Daugiau straipsnių