Diskusijos dėl MMA didinimo nusikelia iki rudens

Antradienį Vyriausybėje vykęs Trišalės tarybos posėdis dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo baigėsi be apčiuopiamų rezultatų. Pasak premjero, esminė diskusija gali prasidėti rugsėjį, kai Vyriausybė ir Trišalė taryba susitars dėl šalies ekonominių, finansinių ir socialinių perspektyvų 2012 metais. Profesinių sąjungų atstovai teigia esantys nusivylę valdžios pozicija ir žada tęsti piketus.

"Turėjome gerą, konstruktyvų, pakankamai ilgą pokalbį. Iš esmės aptarėme ne tik minamalios mėnesio algos klausimą, bet ir ekonominės, finansinės, socialinės perspektyvos 2012 metais reikalus. Būtų gerai, jeigu pasiektume bendrą susitarimą tarp Vyriausybės ir Trišalės tarybos dėl esminių dalykų - tiek šalies finansų, tiek ekonomikos, ypač bedarbystės reikalų ir darbo užmokesčio reikalų. Tokį susitarimą pradėtume rengti nedelsiant. Prie tokio susitarimo galėtume grįžti rugsėjo mėnesį", - antradienį žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

"Manome, kad reikalingas platesnis susitarimas dėl pačių pagrindinių tikslų ir jų siekimo būdų 2012 metais", - pridūrė A.Kubilius.
Vyriausybės vadovo žodžiais, Lietuva šiuo metu negali leisti prabangos, kad "darbo užmokesčio augimas neatitiktų bendro ekonomikos konkurencingumo ir produktyvumo augimo". Premjeras tvirtai nepasakė, ar rudenį bus tariamasi dėl MMA didinimo jau nuo kitų metų sausio mėnesio.

"Neatmestinas joks variantas. Noriu priminti, kad paskutinį kartą minimali alga buvo didinta 2008 metais. Mes neprognozuojame, kad kitais metais Lietuvos ekonomika būtų pasiekusi 2008 metų lygį", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.
Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė sakė, kad profsąjungininkai yra nusivylę Vyriausybės pozicija dėl MMA didinimo. Ji minėjo, kad bus tęsiami piketai.

"Mes esame nusivylę Vyriausybės pozicija šiandien. Mes tikėjomės, kad Vyriausybė šiandien pateiks konkretų pasiūlymą", - sakė G.Gruzdienė. Ji kalbėjo, kad Vyriausybė nuolaidžiauja smulkiajam verslui, tačiau pamiršta žmogų.
"Profesinės sąjungos yra nepatenkintos šios dienos tokiais sprendimais. Labai gaila, kad Vyriausybė prarado bet kokią meilę žmogui, ji nusileidžia verslui, ypač smulkiajam verslui", - kalbėjo G.Gruzdienė.

Savo ruožtu Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas sakė esantis patenkintas susitikimu. Ji sakė, kad MMA kitąmet didės.
"Mes ir nesitikėjome, kad šiandien ateis premjeras ir tenkins vienos pusės interesus. Mes sutarėme, jog sudarysime darbo grupę ir ruošime tarsi mini nacionalinį susitarimą visais klausimais, susijusiais su užimtumu ir atlyginimu mokėjimu", - kalbėjo D.Arlauskas.

"Bet kuriuo atveju ar nuo 2012 metų sausio 1 dienos, ar nuo liepos 1 dienos MMA tikrai bus padidinta ir ne mažiau kaip 100 litų", - pridūrė D.Arlauskas.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę pareiškė, kad realu MMA padidinti nuo kitų metų sausio. Dalis politikų siūlo nuo liepos mėnesio MMA didinti iki 900 litų, o nuo 2012 metų - iki 1 tūkst. litų. Šiuo metu MMA Lietuvoje siekia 800 litų.

Finansų ministerijos teigimu, minimalios mėnesio algos padidinimo iki 900 litų neigiamas poveikis Lietuvos viešiesiems finansams, priklausomai nuo neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) pokyčių, siektų nuo 41 mln. iki 200,9 mln. litų per metus.
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) kol kas nerekomenduoja Lietuvai didinti minimalią algą (MMA).


Šiame straipsnyje: Minimali algaMMA

NAUJAUSI KOMENTARAI

piktas

piktas portretas
Tarptautinis valiutos fondas galetu rekomenduoti visoje ES ivesti vienodo dydzio minimalia alga. Tarkim 800lt. Paziureciau kaip sureaguotu anglai arba vokieciai. Kainos visur mazdaug lygios. Kuo nusikalto lietuviai, kad juos pasmerkia skurdui?

MNPD Lietuvoje 30 000 litų

MNPD Lietuvoje 30 000 litų portretas
Visiems visiems visiems Kas apgins silpniausiąjį žmogų Lietuvoje? Nes ... ................................................................................................................. Kad gyventi oriai Lietuvoje, kiekvienas žmogus pirmiausia turi (planuoti): - būti sotus; - būti apsirengęs (šiltai); - turėti (šiltus) namus savo šeimai. Ir kad gyventi taip oriai Lietuvoje, pirmiausia ... Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) žmogui turi būti 30 000 litų metams. Štai ... **************************************************************************** (JK) Anglijos (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) žmogui 2011 – 2012 metams: £143.75 savaitei £622.92 mėnesiui £7,475.00 metams Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly. Išvertus į lietuvių kalbą, būtų tokie NPD žmogui Lietuvoje: 568,83 lt savaitei 2 464,96 lt mėnesiui 29 579,32 lt metams **************************************************************************** Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 (apie 25 600 litų) ****************************************************************************** Susijusi info: - daiktų (namų, automobilių, ...) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos; - Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje. NPD Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis. Bet ... Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje, suburtos partinės gaujos savo valdinguose veiksmuose (bemaž dvidešimt metų) niekad negalvojo apie silpniausiąjį žmogų valstybėje. Silpniausiojo žmogaus orumas buvo sutraiškytas. Politinės – partinės gaujos plėšikavo. Ko pasekoje turim (dirbtinio) skurdo alinamą ir nykstančią (išsivaikščiojančią) Lietuvos bendruomenę. V i e n y k i m ė s reikalaukim ir (išsi)reikalaukim. MNPD ž m o g u i Lietuvoje 30 000 litų. Pirmiausia. Ir ... Nedelsiant. Kad gyventi oriai ir Lietuvoje ...

KAUNAS

KAUNAS portretas
atkels iki rinkimu dades 30 litu ir dauniska tauta uz konservus prabalsuos PAMATISIT nes pas mus tauta be smegenu kam jiem oriai givent DVESKIT AMARAI
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių