Derybų grupė pirmadienį pradės konsultacijas su EK dėl IAE uždarymo

Lietuvos Vyriausybės sudaryta darbo grupė, kuri formuos derybų poziciją dėl Europos Sąjungos (ES) finansinės paramos Ignalinos atominės elektrinės uždarymo darbams finansuoti 2014-2020 metais, pirmadienį pradeda konsultacijas su Europos Komisija (EK).

Lietuvos derybininku paskirtas diplomatas Neilas Tankevičius BNS šeštadienį patvirtino, kad jis kartu su energetikos viceministru Arvydu Daruliu pirmadienį vyksta į Briuselį.

„Šį vizitą galima vadinti konsultaciniu, nes Lietuva iš principo yra išdėsčiusi savo poreikius dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo jau prieš kelis mėnesius, o per tą laiką buvo išleista porą Europos Komisijos dokumentų, kurie mums iškėlė keletą klausimų. Mes juos dabar pirmadienį užduosime Europos Komisijos darbuotojams. Tai yra pirmas konsultacinis vizitas. Žiūrėsime, kur ir su kuo reikėtų toliau kalbėtis“, - BNS sakė N.Tankevičius.

Pasak jo, EK pareigūnų bus klausiama apie numatomus finansavimo principus naujoje finansinėje perspektyvoje 2014-2020 metais.

„Dabar kalba yra daugiau apie principus, o ne apie skaičius. Dabar bus kalbamasi dėl principų - iš kokių eilučių bus finansuojama, kokiais metais“, - sakė N.Tankevičius.

Jis sakė negalintis atskleisti Lietuvos derybų strategijos detalių.

„Mes ir aiškinamės, kokia dabar yra padėtis. Nuo to priklausys, kokį kitą žingsnį Lietuva žengs“, - teigė diplomatas.

Jis patvirtino, kad Lietuva IAE uždarymui 2014-2020 metais sieks 770 mln. eurų (2,659 mlrd. litų) Europos Sąjungos (ES) paramos, nors dar šių metų pavasarį Lietuva oficialiai buvo nutarusi prašyti 870 milijonų eurų (3 mlrd. litų).

N.Tankevičius Lietuvos derybininku su EK premjero potvarkiu paskirtas praėjusią savaitę. Iki tol jis buvo Užsienio reikalų ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento direktoriaus pavaduotojas.

Paskutiniai Briuselio pasiūlymai numato trijų - Lietuvos, Slovakijos ir Bulgarijos - atominių elektrinių uždarymui skirti iš viso 500 mln. eurų. Iki šiol skelbta, kad joms gali būti skirta apie 700 mln. eurų, o vien Lietuvai - apie 300-400 mln. eurų (1-1,4 mlrd. litų) arba dar mažiau.

Be to, siūloma finansavimą uždaromoms atominėms baigti po 14 metų nuo paramos teikimo pradžios. Tai reiškia, kad Lietuvai ir Slovakijai parama būtų baigta teikti 2017 metais, o Bulgarijai - 2020 metais.Komentarai 4 Rašyti komentarą

W.

W. portretas
Nemanau kad jie ką gaus.Reikėjo pusę komisijos sudaryti iš lenkų-tie tai moka visus statyt į vietą.

stop AE

stop AE portretas
tiikimes kad AE uzdarys amzinam!

jankis

jankis portretas
pirmiau vogė,o dabar dar daugiau vogs

Juozas

Juozas portretas
Tik absoliutūs mulkiai arba Lietuvos priešai galėjo leistis ES išprievartaujami ir sutikti anksčiau laiko uždaryti visų TATENOS ir Švedijos specialistų viena saugiausių Europoje pripažintą IAE. Lietuvai, specialistų skaičiavimais, padaryta apie 100 MILIJARDŲ Lt žala. Ta pati ES jau padėjo Rusijai suremontuoti kur kas senesnes atomines ir pratęsti jų darbą 25 m. Labiausiai nusivilti turėtų tie, kuriems sapnavosi atominis grybas virš Visagino, kurie svajojo, kad tas „monstras“ būtų kuo greičiau uždarytas ir džiūgavo, kai tai pagaliau įvyko. Dabar vietoj vienos atominės turėsime dvi iš abiejų Lietuvos pusių – Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje, prie pat Lietuvos sienų. Jose bus ne po vieną, o po du ar net daugiau blokų. Ir nežinia, ar jos bus saugesnės. Jeigu būtų leista veikti abiem IAE blokams, niekas jų nebūtų statęs. Apie tai rašyta tiek Rusijos, tiek Baltarusijos spaudoje. Trečioji elektrinė iškils tolėliau – Lenkijoje. Nusigraužti nagus turėtų ir nuolat šaukiantys apie grėsmes ir priklausomybes nuo Rusijos. Didesnės priklausomybės, kokioje Lietuva atsidūrė dabar, seniai nebuvo. Giriamasi ES parama Lietuvai. Tik kam iš tikrųjų ta parama atitenka? Elektros energija pabrango 30%. Kadangi dujas ir trūkstamą elektrą – 80% - perkame iš Rusijos ir Baltarusijos, ta ES parama ten ir nukeliauja. Tik jau ne iš paramą gaunančių ponų, o iš eilinių žmonių kišenių. Štai, ir visa "išmintinga“ politika... O gal toks ir buvo slaptas IAE uždarymo šauklių tikslas? Nusikalstamai neatsakingai įsipareigoję ES uždaryti atominę, įsimušėme kelis gėdingus įvarčius į savo vartus... Tų įvarčių savininkai dabar teisinasi, neva, į ES kitaip nebūtų priėmę. Būtų – ir dar kaip. Čekijos Prezidentas, ultimatyviai atsisakęs pasirašyti Lisabonos sutartį, išsikovojo visas Čekijai palankias nuolaidas. Lietuvoje drąsuolių tokiam žingsniui neatsirado.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių