Degalinių nuolaidų karai: laukite aukų

Į kairę ir į dešinę dalijamos degalinių nuolaidų kortelės gali susukti vairuotojams galvas: į degalines gyventojai užsuka ne ieškodami galutinės mažesnės kainos, o ten, kur žadama didžiausia nuolaida. Apie aštrėjančius degalinių „nuolaidų karus“ jau prasitaria ir patys degalinių atstovai. Tačiau didėjančios nuolaidos ne tik džiugina klientus, bet ir įspėja apie gresiančią degalinėms krizę, rašo portalas delfi.lt   .

Benzino kainai vėl artėjant prie 5 Lt/l, naftos produktų pardavėjai, vietoj konkurencijos švieslentėse esančiomis kainomis, išlaidas už degalus siūlo susimažinti brukdami nuolaidų korteles.

Žibalo tarp degalinių įpila ir gyventojai, perkantys vis mažiau degalų jose.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, per šių metų sausio ir vasario mėnesį benzino kiekis vidaus rinkoje sumažėjo 19,8 proc., dyzelino – 15,5 proc. Mažiau nukrito tik suskystintų automobilinių dujų pardavimai (apie 3,8 proc.).

Bando išstumti konkurentus?

„Nordea Bank Lietuva“ ekonomistas Žygimantas Mauricas teigia, kad traukiantis rinkai pagrindinis įmonių tikslas tampa klientų perviliojimas iš konkurentų.

„Nuolaidų didinimui galbūt erdvės davė ir tai, kad paskutiniu metu ir naftos kaina pakrito. Tačiau kitas dalykas – jei rinka mažėja, tai ir vadovų apklausa rodo, kad įmonių pagrindiniu šaltiniu tampa klientų perviliojimas iš savo konkurentų“, - komentavo pašnekovas.

Pasak Ž. Maurico, nuolaidų karas gali būti kaip strategija: „Bandoma kuo daugiau jų (klientų – delfi) pervilioti į savo tinklą, duodant įvairias nuolaidas, tokiu būdu galbūt tikintis, kad konkurentas neatlaikys padidėjusios konkurencijos ir pasiduos. Ir gali būti, kad arba pasiduos, arba parsiduos. Neatmesčiau tokios galimybės“.

Su plastiko gabalėliu benzinas pigesnis iki 17 ct/l

„Statoil“ degalinių tinklas jums degalus parduos 10 ct/l pigiau, jei tik pardavėjui pakišite mokėjimų kortelę „Mylimiausia“. O jei turite „Statoil Extra“ lojalumo kortelę, degalų kaina mažės 8-12 ct/l, priklausomai nuo to, kiek degalų pilatės šioje degalinėje.

„Orlen“ degalinės šiuo metu siūlo iki 15 ct/l nuolaidą su „Orlen Eco“ kortele. O jei prie kasos perbrauksite „Norfa” nuolaidų kortelę, tai degalai jums kainuos ir 16 ct/l mažiau.

Jei į piniginę įsigrūsite dar ir „Lukoil Plus“ kortelę, užsukę į šio tinklo degalines gausite 10-12 ct/l nuolaidą. Telefonu naudojatės „Omnitel“ paslaugomis ir turite „Omni ID“ kortelę? Vėl būsite viliojami į degalinę 8-10 ct/l nuolaida.

„Emsi” deglinėse nuolaida suteikiama, jei turite „Emsi“, „Norfa“ ar „Daily Card“ nuolaidų korteles. Vien už tai, kad į degalinę atsivešite plastiko gabalėlį, gausite 7-12 ct/l nuolaidą.

Nuolaidų kovoje neatsilieka ir „Neste Oil“, kuri su savo lojalumo kortele žada degalų kainą nuleisti 12 ct. O jei turite „Rimi” kortelę, tai už vieną įsipiltą litrą degalų gausite 12 ct nuolaidą ir dar 3 ct bus įrašyti į „Rimi“ kortelę.

Tačiau ar tikrai degalinių siūlomos nuolaidos suteikia pigiausią galutinę degalų kainą, galite pasitikrinti išanalizavę portalo delfi.lt sudarytą degalų kainų ir nuolaidų lentelę.

 

Degalinių tinklas (balandžio 3 d. Vilniuje) 95 benzinas Dyzelinas Nuolaidos su lojalumo kortelėmis
Statoil 4,94 Lt/l 4,7 Lt/l 8-12 ct/l
Orlen 4,91 Lt/l 4,66 Lt/l 15-16 ct/l
Lukoil 4,89 Lt/l 4,64 Lt/l 8-12 ct/l
Emsi 4,89 Lt/l 4,64 Lt/l 7-12 ct/l
Neste Oil 4,86 Lt/l 4,61 Lt/l 12-15 ct/l

 


Pripažįsta, kad „nuolaidų karai“ vyksta

Apie vykstančią nuolaidų kovą tarp degalinių nebeslepia jau ir patys degalinių tinklų atstovai.

„Neste Lietuva“ išplatintame pranešime spaudai klientai raginami „neužkibti“ ant nuolaidų kabliuko.

Pasak degalinių tinklo generalinio direktoriaus Ringaudo Steikūno, daugelis siūlomų nuolaidų sukuria naudos iliuziją, tačiau iškreipia supratimą apie galutinę naudą.

„Vartotojai, kuriems rūpi kaina, kurie skaičiuoja, kiek jie moka ir už ką, turi būtinai įvertinti galutinę kainą, o ne nuolaidos dydį. Kai kuriuos vairuotojus vien skelbiama didelė nuolaida gali atvilioti į degalinę, tačiau už degalus jie gali sumokėti brangiau, nei ten, kur taikoma šiek tiek mažesnė nuolaida“, - įspėjo įmonės vadovas.

R. Steikūnas tikino, kad šiuo metu degalinių siūlomos nuolaidos gali sudaryti daugiau nei pusę prekybininko uždarbio. Todėl jis įtaria, kad ir toliau didinant nuolaidas, degalinių tinklai pradės papildomai kelti pagrindines degalų kainas.

Patys išaugino nuolaidų dydžius

Tačiau į karą niekas per prievartą neverčia įsitraukti. Degalinių atstovai patys konkuruodami susikūrė sąlygas, kurios diktuoja prekybos sąlygas.

Rinkodaros specialistas Simonas Bartkus taip pat teigė pastebintis tarp degalinių vykstančius nuolaidų karus.

„Jei pažiūrėtumėme, prieš kokius ketverius metus nuolaidos buvo 4-6 ct ribose, o dabar jau matau 10-15 ct. Manau, kad konkurencija ir lėmė, kad degalinės įsivėlė į tai, kad nuolaidos tik didėja. Kadangi kuro kainos keičiasi kasdien, tai degalinėms lengviau apie save komunikuoti pasitelkus akcijas ir nuolaidų dydžius“, - kalbėjo specialistas.

Pasak S. Bartkaus, Lietuvoje rinkodaros specialistai jau juokauja, kad šalyje brangiausiais prekių ženklais tapo „akcija“ ir „nuolaidos“.

„Šie žodžiai yra labai masinantys. Aišku, kol nėra padaryta tikslių tyrimų, kaip tie žodžiai koreliuoja, bet tie žodžiai iš tikrųjų, nepaisant to, kad kartais piktnaudžiaujama jais, vartotojus labai vilioja ir atkreipia jų dėmesį labiau nei paprastas kainų sumažinimas“, - įžvalgomis dalijosi pašnekovas.

S. Bartkus pastebėjo, kad degalų rinkoje akcijos ir nuolaidos tampa pagrindiniu ginklu pritraukti klientų, nes kuras – homogeniška prekė. Ji reikalinga tam pačiam tikslui – važiuoti transporto priemone, o kokybė nežymiai skiriasi, todėl ir kainos degalinėse panašios. Vienintelis būdas privilioti klientą lieka didesnių nuolaidų siūlymas.NAUJAUSI KOMENTARAI

mmm

mmm portretas
Kokie karai, pažiūrėkit, visos degalinių atstovybės Vilniuje tame pačiame pastate gyvena. Ką tai reiškia? Aišku, kad tą patį...

Kaimynas

Kaimynas portretas
Mano garažo kaimynas, tai jokių nuolaidų netaiko, bet vos spėja slerką vežt. Reiks paklaust, kokiam universitete mokėsi, tokios puikios rinkodaros. :)
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Darbo birža švaisto ES milijonus?
  Darbo birža švaisto ES milijonus?

  Noras keisti arba įgyti profesiją gali įstumti į keblią padėtį. Kaunietis Martynas Staliulionis, pasinaudojęs Darbo biržos  pasiūlyta profesinio mokymo programa, ėmė abejoti, ar tai nėra tuščias ES skirtų pinigų švaistymas. ...

  45
 • Lietuvos elektros sistema pasiruošusi žiemos išbandymams
  Lietuvos elektros sistema pasiruošusi žiemos išbandymams

  Smarkiai išaugusios importo galimybės užtikrina elektros sistemos adekvatumą visą žiemą. Planuojama, kad naujausios tarptautinės jungtys „LitPol Link“ ir „NordBalt“ dirbs visus ateinančius tris mėnesius. 2015 m. žiemą ...

 • Apklausa: lietuviai po Kalėdų eglute labiausiai nenorėtų rasti statulėlių
  Apklausa: lietuviai po Kalėdų eglute labiausiai nenorėtų rasti statulėlių

  Artėjant didžiausioms metų šventėms, aplanko ne tik jaukus laukimo jausmas, bet ir dovanų pirkimo karštinė: ką dovanoti? Daugiau nei pusė apklaustų lietuvių atvirauja labiausiai nenorintys gauti keraminių statulėlių ir puodelių (32,...

 • Bekontakčiai mokėjimai – nuo kitų metų
  Bekontakčiai mokėjimai – nuo kitų metų

  Didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse jau įdiegti bekontakčio mokėjimo terminalai, tačiau 46 tūkst. bekontaktes mokėjimo korteles įsigijusių gyventojų dar priversti jomis atsiskaitinėti kaip įprastomis, rašo "Lietuvos žinios"....

 • Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama
  Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama

  Prekybininkai sako – į madą grįžta mediniai žaislai. Jų paklausa kasmet auga, ypač prieš didžiąsias šventes. Tačiau gamintojai konstatuoja, kad medinių žaislų Lietuvoje lieka nedaug. Didžioji jų dalis eksportuojama į užsien...

 • Darbuotojų paieška: kodėl „Facebook“ tam puikiai tinka
  Darbuotojų paieška: kodėl „Facebook“ tam puikiai tinka

  Statistika rodo, kad jauni žmonės nuo 18 iki 29 metų Lietuvoje ieško darbo pasitelkdami socialinius tinklus, savo ruožtu darbdaviai lygiai taip pat ieškodami darbuotojų naudoja šias priemones. Anot Lietuvoje trečius metus veikiančio...

 • Būstui įsigyti – valstybės parama
  Būstui įsigyti – valstybės parama

  Naujoji Lietuvos valdžia žada paspirtį jaunoms šeimoms, kad šios galėtų lengviau įsigyti savo pirmąjį būstą. Anot paskirtojo premjero Sauliaus Skvernelio, pajamų tam žada ieškoti didindama per biudžetą perskirstomą bendrojo ...

  8
 • Seimas imasi 23 Darbo kodekso pataisų
  Seimas imasi 23 Darbo kodekso pataisų

  Pirmoje dienos pusėje nutaręs svarstyti valdančiųjų pataisas dėl dalies socialinio modelio nuostatų atšaukimo arba jų įsigaliojimo atidėjimo, Seimas ketvirtadienio pavakarę priėmė svarstyti dar vieno naujojo Darbo kodekso pataisų glėbį. ...

  6
 • Darbuotojai džiaugiasi, o ekonomistai nerimauja
  Darbuotojai džiaugiasi, o ekonomistai nerimauja

  Remiantis statistika, darbo užmokestis Lietuvoje šiais metais augo. Tiesa, ekonomistai dėl to nerimauja – jų teigimu, kuo didesnės bus algos, tuo mažiau konkurencinga bus Lietuvos ekonomika. Mat konkuruoti su kitų šalių gamintojais, ...

  2
 • R. Budbergytė: teko tvirtai laikyti antipopulistinį skydą
  R. Budbergytė: teko tvirtai laikyti antipopulistinį skydą

  Kadenciją baigianti finansų ministrė Rasa Budbergytė sutiko su "Kauno dienos" skaitytojais pasidalyti mintimis apie iššūkius, su kuriais jai teko susidurti einant atsakingas pareigas, ir trumpai apžvelgti nuveiktus darbus. Ministr...

  1
Daugiau straipsnių