Dažniausiai pageidaujama alga 1500 - 2000 litų

Statistikos departamentas skelbia, kad iš praėjusių metų spalio mėn. duomenų matyti, kad beveik kas penktas darbuotojas Lietuvoje už atliekamus darbus gauna minimalią arba mažesnę algą. Tačiau  patys darbuotojai teigia, kad norėtų uždirbti daugiau ir tik nedaugelis ieškodami naujo darbo sutiktų darbuotis už minimalų siūlomą atlygį, rašoma pranešime spaudai.

Darbuotojai savo galimybes įvertina 1500–3000 Lt į rankas

Paprašyti situaciją vertinti realiai, darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentai atskleidžia, jog norėtų uždirbti įvairiai. Dauguma (32 proc.), t. y. kas trečias darbuotojas, objektyviai vertindamas savo galimybes, norėtų uždirbti 1500–2000 Lt,  šiek tiek mažiau respondentų (28 proc.) norėtų uždirbti 2000–3000 Lt. Apie 19 proc. darbuotojų norėtų gauti ne mažiau nei minimumą ir vidutiniškai iki 1500 Lt per mėnesį. Už minimalų ar mažesnį atlygį sutiktų dirbti ir tokios algos norėtų vos 5 proc. respondentų. Likusieji 16 proc. savo gebėjimus įkainoja brangiau ir norėtų gauti 3000 Lt ar didesnę algą.

Dauguma sutiktų dirbti už perpus mažesnį atlyginimą nei norėtų

Tikėtis ar norėti darbuotojai gali vienokio atlyginimo, tačiau ieškodami darbo sutiktų dirbti ir už kitokį. Dauguma (36 proc.) respondentų sutiktų dirbti, jei būtų pasiūlytas 1000–1500 Lt atlyginimas, 25 proc. sutiktų dirbti už ne mažesnį nei 2000 Lt, 22 proc. – mažiausiai už 1000 Lt atlyginimą. Kas dešimtas respondentas atliktų reikiamą darbą už bet kokį atlyginimą, nes šiuo metu jam darbo labai reikia. 6 proc. respondentų įvardija, jog sutiktų dirbti tik tuo atveju, jei siūloma alga būtų ne mažesnė nei 3000 Lt.


Šiame straipsnyje: algauždarbisatlyginimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

inga

inga portretas
tie supisti 3000 lituku,tai minimumas turetu buti.uz mazesne alga ne apsimoka dirbti geriau namie pasedeti nuostoliu maziau.apsidairykite kas kiek kainuoja.

jo

jo portretas
daugumai gi moka vokeliuose ar niekas to nezino

RK.

RK. portretas
Vėl melas. Pagal statistikos departamento informaciją, iš visą darbo laiką dirbančiųjų tik kas dešimtas gauna minimalų atlyginimą.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių