Daržovių auginimas: vakariečiai pramogauja, lietuviai – taupo

Sodininkystė vakariečiams gali būti pramoga, bet lietuviams tai – neblogas taupymo būdas. Sėklų pirkėjai šiemet ypač sukrutę buvo vasarį.

Didmeninės ir mažmeninės prekybos sėklomis bendrovė „Sėkluva“ direktorius Kazys Romas Noreikis sakė, kad vidutiniai metiniai pardavimų vidurkiai paprastai svyruoja labai nežymiai, tačiau šiemet ypač sėkmingas buvo vasaris. Mažmeniniai pardavimai didėjo net iki 30 proc.

„Pardavimai priklauso ir nuo didžiųjų švenčių, o pavasarį tai – Velykos. Dėl to pardavimai dabar kiek stabtelėjo. Vasaris buvo labai neblogas, nes buvo šiltesnis, – pardavėme apie 20-30 proc. daugiau“, – sakė K. R. Noreikis.

Bendrovės direktorius įsitikinęs, kad šalies pirkėjai tobulėja, sparčiau mokosi sodininkystės ir ūkininkavimo. Išlieka tendencija, kad lietuviai, augindami daržoves, gana nesudėtingai sezono metu susimažina išlaidas maistui.

„Vakarų šalyse tai daroma daugiau dėl pramogos, vaikų mokymo ir pratinimo prie gamtos. Pas mus žmonės, be sodininkystės pomėgio, taip prisiduria prie pajamų, sumažina savo išlaidas, augina daržoves prasimaitinimui“, – kalbėjo K. R. Noreikis.

Bendrovės „Sėkluva“ vadovas tikino, kad šiemet sėklų kainos kils labai mažai – tiek, kiek didės infliacija. „Gal kiek brangs tos profesionalios, brangesnės sėklos, kadangi jos turi tokią tradiciją brangti tiek, kiek kyla infliacijos rodiklis. Tai yra maždaug 2-3 proc. Tiesa, dėl praėjusių metų sausrų didėjo grūdų kainos“, – sakė K. R. Noreikis.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių