Dar viena krizė: ministrai tariasi, amerikiečiai meldžiasi (atnaujinta)

Didžiausių pasaulio ekonomikų finansų ministrai surengė virtinę skubių derybų telefonu dėl to, kaip įveikti didžiulę finansų krizę, kuri gresia Europai ir visam pasauliui.

Kaip rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, jie ketina pateikti suderintų siūlymų iki to, kai pirmadienį bus atidarytos rinkos. Kol kas oficialiai nepraneša, kas konkrečiai dalyvavo derybose ir kokių priemonių bus imtasis.

Dviguba finansų krizė Europoje ir JAV jau pražūtingai atsiliepė situacijai biržose, bet savaitgalį įvyko dar vienas įvykis - agentūra "Standard & Poor's" sumažino JAV kreditų reitingą. Be to, Europos centrinis bankas, kaip tikimasi, surengs skubų posėdį sekmadienį apsvarstyti, ar palengvins situaciją galimas Italijos, kuri stovi prie rimtos finansų krizės slenksčio, dalies skolos išpirkimas.

Galiausiai, kaip tikėtasi, Didžiojo septyneto - JAV, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos, Prancūzijos, Kanados ir Italijos - finansų ministrai taip pat ves derybas telefonu sekmadienį. Tai sužinojo agentūra AFP.

Kaip pažymi ekspertai, finansininkai pamėgins "atvėsinti" rinkas iš anksto - iki to, kai jos bus atidarytos pirmadienį ir reaguos į reitingo smukimą bei nuogąstavimus dėl krizės Italijoje ir Ispanijoje.

Skubios derybos vyksta, kai ir Europos, ir JAV valdžia kritikuojama už nerangumą, kuris, daugelio ekspertų nuomone, privedė ir vienu, ir kitu atveju prie sunkių padarinių.

Kitą dieną po JAV skolinimosi reitingo sumažinimo Baltieji rūmai pripažino, kad Amerikos politikai turi išmokti "geriau susidoroti" su svarbiausiomis ekonomikos ir finansų problemomis.  

"Amerikos įstatymų leidėjai pernelyg ilgai ginčijosi, kol susitarė dėl valstybės skolos aukščiausios ribos", - pareiškė Baltųjų rūmų sekretorius spaudai Džėjus Karnis.

Kai dėl krizės euro zonoje, tai ir čia analitikai priekaištauja finansinei valdžiai, kad ji nesugebėjo ilgą laiką kaip nors paveikti krizės priežasčių.

Visų pirma, pažymi kritikai, nebuvo įvykdyti susitarimo įsteigti "pagalbos fondą" Europos šalims pagrindiniai punktai.

Didžiausia JAV kreditorė - Kinija griežtai kritikavo Vašingtoną už nesugebėjimą užkirsti kelio Vašingtono kreditų reitingo smukimui ir vėl pareiškė įsitikinimą, kad pasauliui reikia kitos atsarginės valiutos, kuri galėtų pakeisti dolerį.

Praėjo laikai, kai JAV galėjo "paskola užsitikrinti sau galimybę įveikti problemas, kurias jos pačios sau ir sukelia", pranešė oficiali komunistinės milžinės informacijos agentūra "Xinhua".

Dviejų didžiausių JAV partnerių Azijoje - Pietų Korėjos ir Japonijos finansinių sluoksnių atstovai reagavo į pranešimą apie JAV kreditų reitingo sumažinimą gana ramiai.

Japonija yra antroji didžiausia JAV kreditorė pasaulyje, šalis laiko didelę dalį savo atsargų užsienyje Amerikos vertybiniais popieriais, bet, pasak Japonijos valdžios atstovo, pasitikėjimas Amerikos valstybės iždo įsipareigojimais ir jų požiūris į investicinį patrauklumą nesikeis.  

Maždaug tą patį sakė ir Pietų Korėjos banko aukštas atstovas, kuris pažymėjo agentūrai "Reuters", kad rinkos neturi stipriai reaguoti į žinią apie JAV reitingo sumažinimą.

Tuo tarpu tūkstančiai amerikiečių savaitgalį Hiustone dalyvavo gubernatorius Ricko Perry organizuotame renginyje, kuriame meldė Dievo padėti amerikiečių tautai išvengti krizės.NAUJAUSI KOMENTARAI

opa

opa portretas
jie ir patys zino atsakimus i klausima kaip! kada sustosime naftos barelius skaicuoti doleriais ir visos operacijos Birzoje ,o pradesim skaicuot kiek benzo galima nupirkti na pvz uz aukso kieki tada pradesime gyvent stabiliai. bet ir problemos visi tie ES parlamentrai,Birzu makleriai ir visi kiti savo pinigus skaicuoja ir laiko doleriais,todel niekas ir nepajudes musu ubagu gyvenime.

eko

eko portretas
krize jau atejo... totalus krachas gresia Europai, o tariasi kaip dar kazkiek atitolinti ...ta gala. Nieko gero jie nenutars stebuklo nebus. sakes, bus tuoj italijai, o tada graikijos ir ispanijos ekonomikos sprogs...

TaigiTaigi

TaigiTaigi portretas
Čia dar ne audra, čia tik lengvas vėjelis prieš audrą; bus laikai kai pavydėsim šių RAMIŲ dienų.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių