Butų nuomos verslas Panevėžyje neišaugo iš kūdikystės

Butų nuomos verslas Panevėžyje neišaugo iš kūdikystės amžiaus. Jis taip ir liko tik pavienių miestiečių papildoma galimybe užsidirbti arba bandymu nusimesti žiemą prislegiančią komunalinių mokesčių naštą.

Tačiau išsinuomoti butą metropolijos statusą turinčiame Panevėžyje sudėtinga. Nekilnojamojo turto agentūros butų nuomos verslo nesiima dėl neaiškių jo perspektyvų, o pavieniai gyventojai būstus dažnai išnuomoja savo pažįstamiems arba per pažįstamus. Tokį elgesį lemia butų savininkų noras apsaugoti nuosavybę.

Neretai baiminamasi, kad atėję nuomininkai šeimininkų turto neprižiūrės, o nuomos mokestis nuostolių nepadengs. Kai kurie nusprendusieji butą išnuomoti dažniausiai nesistengia jo gražinti ir apstatyti baldais – remonto rūpesčius palieka nuomininkams.

„Klientai akcentuoja, kad Panevėžyje labai sunku išsinuomoti butą. Pasiūlos nėra arba butai neatitinka sąlygų: baldus reikia savo turėti, o nuomos kaina didelė. Panevėžyje butų nuomos verslo nėra. Butai išnuomojami tada, kai žmonės yra priversti tai daryti, pavyzdžiui, negali jų išlaikyti, nenori dar parduoti ar negali parduoti.

Galbūt kai kurie butus perka tik nuomoti, bet mūsų mieste tokių žmonių labai nedaug. Panevėžyje sunku išsinuomoti butą, tai daroma per pažįstamus“, – situaciją apibūdino nekilnojamojo turto agentūros „Oberhaus“ padalinio vadovas Panevėžyje Vilhelmantas Sereika.

Nuomojamų būtų paklausa Panevėžyje kasmet išauga prieš rudenį, kai į miestą atvyksta studijuoti negausi studentija. Tačiau būsto ieškančių besimokančių jaunuolių nėra daug, todėl jie didesnės įtakos nuomos rinkai nedaro.

Nemato perspektyvų

Butų nuomos verslo perspektyvas mieste veikiančios nekilnojamojo turto agentūros vertina vienareikšmiškai: butų nuomos rinka, kai tokios kainos, verslininkams negali būti patraukli.

Dažniausiai nuomojami 1 ar 2 kambarių butai, jų mėnesio nuomos kaina svyruoja nuo šimto iki dviejų šimtų litų. Geriau įrengtus butus jų savininkams pavyksta išnuomoti už 300 litų, tačiau tokia suma mieste jau laikoma didele.

„Panevėžyje šis verslas nėra perspektyvus, nes nuomos kainos mažos, o nuomininkai – ne visada patikimi. Investavus į turtą ir jį nuomojant tikėtis, kad išlaidos atsipirks, praktiškai neįmanoma. Ateitį galbūt gali turėti išskirtiniai butai miesto centre, kurių nuoma yra tūkstantis litų mėnesiui. Tačiau tokių yra vienetai ir juos įmonės nuomoja užsieniečiams ar į miestą atvykstantiems įmonių vadovams, o eiliniai nuomininkai moka nuo 100 iki 200 litų per mėnesį.

Yra ir mokančiųjų tik komunalinius mokesčius. Perspektyvos nuomos verslui nėra“, – kategorišką nuomonę turi susidaręs „Painvestus“ vadovas Audrius Bardauskas.

Jam pritaria ir V.Sereika. „Oberhaus“ padalinio vadovas mano, kad net ir atsigavus ekonomikai Panevėžyje įsibėgės ne butų nuoma, o jų pardavimas.

„Nuomos verslo perspektyvos, kai už tokią sumą išnuomojami butai, Panevėžyje nėra. Nuomos kainos kyla tada, kai žmonės turi didesnes pajamas, tačiau daugiau uždirbantieji būstą linkę ne nuomotis, o įsigyti. Žmonės skaičiuoja: galbūt geriau nusipirkti butą ir mokėti paskolą bankui nei pinigus atiduoti nuomotojui. Mano manymu, nuomos verslas Panevėžyje neturi perspektyvų“, – mano V.Sereika.

Panevėžyje butą dažniausiai nuomojasi tie, kurie jį yra praradę, arba tie, kurie nenori pirkti arba negali jo įsigyti. Prie nuomos rinkos šiek tiek prisideda ir jaunimas, atvykstantis studijuoti į Panevėžį, arba atvažiavusieji padirbėti.

Pastebima, kad viena iš nuomotojų kategorijų – žmonės, nekilnojamąjį turtą pirkę ekonominio pakilimo metu ir ketinę jį brangiai parduoti, tačiau sunkmečiu priversti turimą butą išnuomoti, kad bent iš dalies padengtų investicijas.

Skirtingi patyrimai

„Sekundės“ žurnalistams apklausus internete kai kuriuos pasiskelbusius žmones, ieškojusius išsinuomoti arba norėjusius išnuomoti būstą, paaiškėjo, kad padaryti ir viena, ir kita gana sudėtinga.

Moteris, paskelbusi, kad Kniaudiškių mikrorajone nuomoja dviejų kambarių butą pirmame aukšte, pasakojo, jog išnuomoti būsto nepavyksta keturis mėnesius. Kaip tvirtino panevėžietė, ji butą norinti išnuomoti dėl artėjančios žiemos – kad nereikėtų mokėti už šildymą ir komunalinius patarnavimus.

„Yra tik virtuvės baldai, todėl niekam buto ir nereikia“, – teigė panevėžietė Lukrecija.
Dar viena savininkė, vieno kambario bendrabutinį butą nuomojanti Smėlynės gatvėje, teigė per pirmąją dieną nesulaukusi nė vieno galimo nuomininko skambučio.

Visai kitaip sekėsi panevėžietei, kuri laikraštyje ir internete pasiskelbė išnuomojanti gerai įrengta ir apstatytą dviejų kambarių butą.

Interneto skelbime butą buvo siūloma išsinuomoti už 250 litų, tačiau išnuomoti jį pavyko dar brangiau.

„Mes labai greitai išnuomojome – tą pačią dieną. Tie, kurie buvo pirmi, suspėjo. Vakare buto susirinko pasižiūrėti aštuoni pretendentai, pakėlėme kainą ir išnuomojome už 300 litų. Vienu metu buvo sąstingis, todėl buvo svarbu, kad žmonės susimokėtų bent komunalinius mokesčius, bet dabar Panevėžyje nuomos kainos vėl pakilo, tad vien už mokesčius niekas nebeleidžia gyventi“, – teigė būstą išnuomojusi Egidija.

Reikia sėkmės

Kai kurie panevėžiečiai apie siūlomus butus mieste buvo susidarę neigiamą nuomonę. Jie pasakojo, kad reikia ilgai ir kantriai ieškoti, kol sulaukiama tinkamo pasiūlymo. Panevėžietė Regina teigė po mėnesio paieškų išsinuomojusi vieno kambario butą už 150 litų mokestį, tačiau pasirinkimas jos netenkino.

„Butą Panevėžyje išsinuomoti sunku. Nesutvarkytas, nesuremontuotas kambarys, baldų nėra, o nuomos kaina siekia 200 litų. Ieškojau vieno kambario buto, kurio maksimali kaina yra 200 litų. Jei jis būtų paremontuotas, būčiau mokėjusi ir 250 litų.

Buto ieškojau per skelbimus, tam prireikė mėnesio. Nors butas neatitiko to, ko norėjau, bet Panevėžyje nebuvo kito pasirinkimo. Pusantro šimto litų Panevėžyje už butą yra didelė suma, nes didmiesčiuose nuomotojai butuose leidžia gyventi tik už komunalinius mokesčius“, – pasakojo panevėžietė Regina.

Buto paieškos Panevėžyje priklauso ir nuo sėkmės. Panevėžietės Živilės pasakojimas labai skyrėsi nuo Reginos. Moteris teigė neseniai persikrausčiusi į gerai įrengtą ir pigiai išnuomotą butą, jo paieškoms sugaišo visai nedaug laiko.

„Iš karto gavome daug pasiūlymų ir per savaitę išsirinkome, kur gyvensime. Gavome pasiūlymų nuomotis butą už 100 ir 200 litų. Esam patenkinti butu, nes jis gerai įrengtas. Pusantro šimto litų Panevėžyje už butą nėra daug“, – džiūgavo moteris.


Gairės: butų nuoma

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Spalį padidėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis
  Spalį padidėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis

  Vartotojų pasitikėjimo rodiklis spalį, palyginti su rugsėjo mėnesiu, padidėjo 2 procentiniais punktais iki minus 8. ...

 • Daugiausia laisvės verslui – Neringoje
  Daugiausia laisvės verslui – Neringoje

  Atliktas tyrimas parodė, jog Neringa užima pirmą vietą pagal verslo laisvės indeksą iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Ši netgi lenkia Vilnių, Kauną ir kitus didmiesčius. Į verslo laisvės lyderių dešimtuką taip pat pateko Kla...

 • Dalinė ar visa apdaila?
  Dalinė ar visa apdaila?

  Pirkti jau įrengtą, o galbūt neįrengtą būtą? Lietuvoje tebėra populiariausi butai su daline apdaila, nors estai ir latviai mieliau perka butus su visa apdaila. ...

 • Paveldimo turto mokestis: kokiais atvejais jį reikia mokėti?
  Paveldimo turto mokestis: kokiais atvejais jį reikia mokėti?

  Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad kai kuriais atvejais gyventojams paveldėjus turtą gali atsirasti prievolė sumokėti paveldėto turto mokestį. ...

  3
 • Pramonės produkcija vėl kyla
  Pramonės produkcija vėl kyla

  Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimas Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius, palyginti su 2015 m. sausiu–rugsėju, padidėjo 2,6 proc. – iki 13,6 mlrd. eurų. Ekonomistų teigimu, ši tendencija nuteikia optimistiškai....

 • Kova dėl baltarusiškų krovinių
  Kova dėl baltarusiškų krovinių

  Rusija ne tik reikšmingai sumažino savo krovinių gabenimą per Baltijos valstybių uostus, tačiau ir siūlo tai daryti sąjungininkei Baltarusijai. Valstybinė Rusijos geležinkelių operatorė RŽD nustatė 25 proc. įkainių nuolaidą Baltarusijos ...

 • Lietuvos NT rinka – tarp pajamingiausių Europoje
  Lietuvos NT rinka – tarp pajamingiausių Europoje

  Vidutinis metinis investicijų į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą (NT) Vilniuje pajamingumas siekia 7 proc. ir ženkliai viršija vidutinius rodiklius Vakarų Europoje ar Skandinavijoje. Pajamingumas Lietuvoje trečdaliu didesnis nei didži...

 • „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrinant energetinį saugumą
  „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrinant energetinį saugumą

  Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Taip organizacijos įsipareigojo keistis patirtimi užtikrinant bei stiprinant šalies en...

 • Ekspertai: valstybinis vaistinių tinklas nesumažins vaistų kainų
  Ekspertai: valstybinis vaistinių tinklas nesumažins vaistų kainų

  Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) vadovų viešai skleidžiama idėja steigti valstybinį vaistinių tinklą neduos laukiamo rezultato ir nesumažins dabar privačiose vaistinėse parduodamų vaistų kain...

 • Viščiukai ūkiuose keičia kiaules
  Viščiukai ūkiuose keičia kiaules

  Lyg ant mielių pastaraisiais metais Lietuvoje besiplėtojęs paukštininkystės verslas pagaminamos produkcijos mastais seniai pralenkė kiaulininkystę. Tačiau sektoriaus plėtrą stabdo skerdyklų trūkumas, rašo "Verslo žinios". ...

Daugiau straipsnių