A. Butkevičius: namų renovavimo „bumas“ – 2014 metų antrąjį pusmetį

Premjeras Algirdas Butkevičius prognozuoja, kad namų renovacijos „bumas“ turėtų pasimatyti 2014 metų antrąjį pusmetį, o jau šių metų liepą jis tikisi pamatyti pirmąjį pagal naują modelį pradėtą renovuoti gyvenamąjį namą.

„Mes dar turime pakeisti keletą įstatymų kovo mėnesį. Noras yra, ir pirmadienį Strateginio komiteto posėdyje nutarta, kad liepos mėnesį mes pamatytume jau pirmą pradėtą renovuoti namą pagal naują gyvenamųjų namų renovacijos modelį“, - antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A. Butkevičius.

Atnaujinus namą, bendra gyventojo sąskaita - tiek už šildymą, tiek už renovaciją - turės būti 10-20 proc. mažesnė už buvusią, sakė premjeras.

„Žmogus po gyvenamojo namo renovacijos gaus sąskaitą, kurioje bus parašyta, kiek jis turi susimokėti už suvartotą šilumos energiją ir taip pat kokią dalį pinigų skiria investicijos padengimui. Bet šitos abi sumos - tai yra, už šilumą ir investiciją - turės būti mažesnės nuo 10 iki 20 proc., palyginti su ankstesne mokėta kaina už šilumą prieš namo renovaciją“, - sakė A. Butkevičius.

Pats premjeras, gyvenantis naujos statybos 78 kvadratinių metrų ploto bute Vilniaus Naujamiestyje, teigė už gruodžio mėnesio šildymą sumokėjo 455 litus.

A.Butkevičius anksčiau prognozavo, kad jo vadovaujamos Vyriausybės parengtas naujas daugiabučių renovavimo programos modelis jau šiemet leis renovuoti 600-700 namų. Pagal naują modelį paskolas iš bankų ims ne gyventojai, o savivaldybių įmonės.

Šiuo metu valstybė teikia 30 proc. dydžio kompensaciją investicijoms į energiją taupančias priemones, o neturintiems savų lėšų gyventojams sudarytos galimybės lengvatinėmis sąlygomis pasiskolinti renovacijai reikiamą sumą su 3 proc. fiksuotomis palūkanomis.

Ankstesnei Vyriausybei nepavyko išjundinti daugiabučių renovavimo, nors tuometinis ūkio ministras Dainius Kreivys žadėjo jau 2009 metais renovuoti 500 namų, 2010 metais - 1 tūkst., o iki 2013 metų - net 4,9 tūkst.


Šiame straipsnyje: renovacijadaugiabučiaibūstas

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
čia vagystė ir tiek , . nes kaip žinom renovacija reikalinga tik tam kad pavogt iš europos pinigus , lietuvos , gyventojų santaupas o kitiem sugadint gyvenimus . Pirmiausia turi būti įstatymas pajamoms progresyvinis mokestis , nes kaip žinom statybų aferistai užsideda labai didelį antkainį kad užtektu kyšiams , antras svarbus faktorius kad renovacijai turi pritart visi arba tai turi būti patvirtinta per teismą supaprastintu būtu kuomet yra išgistami visi už ir prieš . O sveiko proto žmogus pasakytu : palyginkim renovuotą nama ir naujos statybos , palyginkim centralinį šildymą su autonominiu , palyginkim investicijas į vėjo jėgaines ir investicijas į šilumos ūkius ,. Bet kuomet debiloidų tauta leidžianti tyčiotis iš jų ir apvoginėti šaqlį , o seime arba durniai arba vagys arba parazitai tuomet lai šika jums ant galvų .

Faina

Faina portretas
Eilinė valdžiažmogių afiora, nuo pastato aptapetavimo sąskaitos pasikeisti nepasikeis. Buvo tas pats su šiluminiais mazgais, tik pinigus atėmė ir ramūs .Norint ką geriau pasiekti ,reikia kolchozus išardyti,kada kiekvienas namo gyventojas gaus šildymą atskirai, tik tada kiekvienas žmogus žinos kaip jam tvarkytis, dabar po tapetų šiluma bus pakelta tuos 10-20%%ir vėl jums špyga taukuota.

Runkeliams

Runkeliams portretas
Kiek suprantu, visi tikisi , kad išlaidos šildymui bus mažos, ir šilumos tiekėjai bus tuo labai patenkinti. nebūkite naivuoliai, kas atsisakys pinigų, kurie byra į rankas. Taigi, kils kainos ir mokėti reikės tiek pat, ar dar daugiau
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių