A. Butkevičius: minimali alga nuo Naujųjų – 1000 litų

Fiskalinis deficitas kitąmet neturi viršyti 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), kaip ir suplanavo kadenciją baigianti centro dešiniųjų vyriausybė, pirmadienį pareiškė rinkimus laimėjęs socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius.

Jo teigimu, formuojama centro kairiųjų koalicija neatsisako ketinimu nuo kitų metų iki 1000 litų padidinti minimalią mėnesio algą, tačiau dėl konkretaus skaičiaus apsispręs vėliau šią savaitę po analizės, kiek tai kainuotų šalies biudžetui.

Socialdemokratų vadovo teigimu, Lietuva eurą turėtų įsivesti 2015 metais.„Fiskalinis deficitas turės išlikti toks, koks yra šiuo metu suplanuotas - tai yra 2,5 proc nuo BVP. Mūsų iššūkis - Lietuva de facto turi eurą. Manau, būtų tikslinga, kad Lietuva, žiūrint į makroekonominius rodiklius, finansinę perspektyvą, realiai galėtų būti 2015 metai, kada galėtume įsivesti eurą“, - žurnalistams sakė A. Butkevičius, kuris laikomas realiausiu kandidatu į premjerus.

„Kalbėjome apie minimalios mėnesinės algos pakėlimą nuo sausio 1 dienos iki  tūkstančio litų (...). Paprašėme, kad per artimiausias dienas būtų paruošti skaičiavimai, kiek tai pareikalaus papildomai lėšų viešajame sektoriuje ir kaip galėtume kompensuoti papildomų išlaidų augimą. Šitos savaitės pabaigoje, manau, sutarsime konkrečius  skaičius“, - teigė socialdemokratų vadovas.

Socialdemokratų vadovas, anksčiau ėjęs finansų ir susisiekimo ministro pareigas, atsisakė įvardyti, kas galėtų užimti finansų ministro postą.

A .Butkevičiaus teigimu, kandidatai į ministrus turėtų paaiškėti per dvi savaites.Tarp svarbiausių naujos valdžios pirmųjų darbų jis įvardijo gyvenamųjų namų renovaciją ir šilumos ūkio pertvarką, kuri leistų šildymui mažiau naudoti dujų ir daugiau biokuro.Socialdemokratai naujajame Seime turės 38 mandatus, prie jų ketina prisijungti ir savarankiškai išsikėlęs kandidatas Andrius Palionis.

Socialdemokratai dėl valdančiosios koalicijos derisi su Darbo partija, kuri turės 29 mandatus, bei partija „Tvarka ir teisingumas“ turės 10 mandatų.NAUJAUSI KOMENTARAI

info

info portretas
Naikinant litą (su Vyčiu), naikinama valstybė Lietuva. Todėl sakom ... eurui ne

Jo

Jo portretas
Pagyvensim - pamatysim, ne tiek toli tie Naujieji metai.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Valentinu Mazuroniu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių