Briuselyje tęsiasi ES pinigų pyrago dalybos

Ketvirtadienį popiet į Briuselį renkasi Europos Sąjungos viršūnės derėtis dėl 2014–2020 metų biudžeto. Lapkritį derybos žlugo, nes turtingosios šalys pareikalavo išlaidas apkarpyti 30 mlrd. eurų.

Per viršūnių susitikimą ketvirtąjį kartą protesto akciją žada surengti Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių žemdirbiai nesutikdami su jiems mokamomis mažiausiomis Bendrijoje tiesioginėmis išmokomis.

Po daugiau nei dviejų mėnesių pertraukos Briuselyje vėl ruošiamasi vadovų deryboms dėl septynerių metų biudžeto. Nuotaikos skirtingos – Didžiosios Britanijos premjeras, kaip ir anksčiau, reikalauja didelių karpymų, tačiau šį kartą jo retorika ne tokia skambi.

Prancūzijos vadovas pasiruošęs sutikti su mažesniu biudžetu, tačiau tik užsitikrinęs, kad nestos Europos ekonomikos augimas, o sunkiai besiverčiančios Pietų valstybės dėl karpymų nenukentės.

Tačiau šį kartą pinigų pyragas neabejotinai bus kuklesnis. Pirmą kartą Europos Sąjungos istorijoje ketinama patvirtinti mažesnį nei ankstesnis biudžetą. Mat turtingi Vakarai nebenori mokėti už vargingesnius Pietus bei Rytus.

Tad neabejojama, kad ketvirtadienį ant stalo vadovams bus pateiktas siūlymas su jau gerokai apkarpytomis eilutėmis. Spėjama, kad išlaidos pirmiausiai bus mažinamos europinėms energetikos, transporto ir komunikacijų jungtims, Bendrijos institucijų administracijai, struktūriniams fondams ar žemės ūkiui. Viena aišku – šį kartą sutarimas dėl biudžeto valstybėms būtinas.

„Yra bendras supratimas, kad sutarimo reikia ir reikia greitai, nes jei jis nebus pasiektas dabar, tai  gali atitolti neapibrėžtai ateičiai. Daugeliui šalių tai tikrai nepalankus scenarijus. Laikas nelaukia, mums reikia imtis ryžtingų sprendimų“, – teigė  užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius.

Lietuva derybose dėl biudžeto sieks užsitikrinti pakankamą sanglaudos politikos finansavimą, tolimesnę paramą Ignalinos atominei elektrinei uždaryti ir didesnes tiesiogines išmokas žemdirbiams.

Ketvirtadienį popiet į Tarybos pastatą rinksis Europos lyderiai, kurie pro langus matys maždaug 100 protestuojančių žemdirbių iš Baltijos valstybių. Po tokios akcijos lapkritį ūkininkai išgirdo gerų žinių apie didėsiančias tiesiogines išmokas, tačiau deryboms nepavykus, susitarimo nebeliko.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiai nepatenkinti, kad yra priversti konkuruoti su kitų šalių ūkininkais, nors jiems skiriama tiesioginė parama – mažiausia Europos Sąjungoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Jei Europos Sąjungoje (ES) yra toleruojama tokia atskirtis, tai ES neturi ateities.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje šiuo metu NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių