Beveik pusė lietuvių finansiškai remia savo suaugusius vaikus

Lietuvos gyventojų šeimos gana smarkiai susijusios finansiškai – pagyvenusiems mūsų šalies gyventojams dažnai tenka remti savo suaugusius vaikus. Tai parodė bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu atlikta apklausa.

Pagal apklausos duomenis, apie 41 proc. šalies gyventojų turi suaugusių vaikų ir apie 39 proc. jų remia savo suaugusius vaikus finansiškai. Dažniausiai finansinę paramą suaugusiems vaikams minėjo 46-55 metų žmonės – šioje mažiaus grupėje remiančiųjų vaikus yra 53 proc. Tarp dar vyresnių žmonių – 56 ir daugiau metų – finansinę paramą vaikams teikia 31 proc. tėvų.

„Matome, kad tiek suaugusio žmogaus gyvenimo pradžioje, tiek pasiekus vidutinį amžių neapsieinama be tėvų ekonominės paramos. Taigi galime stebėti gana didelę finansinę jaunų ir vidutinio mažiaus žmonių priklausomybę nuo vyresniosios kartos. Lietuvoje skirtingos žmonių kartos glaudžiai bendrauja ne tik dėl giminystės ryšių, juos sieja ir materialiniai klausimai“, – atkreipia dėmesį „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Pasak jo, gana įprasta, kad tėvai remia studijuoti išvykusius vaikus – t. y. studentų išlaikymo našta krenta ant 46-55 metų žmonių. Tačiau skaičiai liudija, kad tėvų paramos negali atsisakyti ir studijas baigę bei savarankiškai dirbti pradėję žmonės.

„Lietuvoje tėvai remia vaikus, nepriklausomai nuo pačių tėvų finansinės padėties – matome, kad tiek žemų, tiek aukštų pajamų gyventojai yra linkę teikti paramą vaikams. Galime tai sieti su mūsų tradicinės šeimos samprata, kur tėvai visam gyvenimui prisiima atsakomybę už vaikų gerovę. Antra vertus, tai leidžia kalbėti ir apie tuos sunkumus, kuriuos patiria jauni žmonės, įžengdami į suaugusiųjų gyvenimą  – didelė bedarbystė, žemas atlyginimų lygis neleidžia jauniems žmonėms greitai atsistoti ant kojų“ – svarsto M. Jundulas.

Tyrimas parodė, kad net 33 proc. žmonių pasiryžę išlaikyti savo vaikus tiek ilgai, kiek reikės. Apie 21 proc. teigia, kad išlaikys vaikus tol, kol šie galės savarankiškai užsidirbti pragyvenimui. Dar 10 proc. teigia, kad finansinę paramą teiks iki atžala baigs aukštąją mokyklą.


Gairės: tėvai, vaikai, finansai

Komentarai 5 Rašyti komentarą

PatysKalti

PatysKalti portretas
Sako, per vestuves paleidžiami balti balandžiai miršta iš bado nes šeimininkai nemoko jų rasti maisto. Taip ir su tais vaikais . TIK PATYS TĖVAI KALTI kad nei meškerės neįtaisė nei žuvies gaudyti išmokė. Sėkmės, toks jūsų likimas.

Valys

Valys portretas
Suprantama, kai tėvai savo pinigais leidžia vaikus į mokslus. Bet kada yra tėvų išlaikomi jau specialybę įgiję žmonės, — nacionalinė tragedija. Tai jau nei pirma, nei antra vertus.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių