Baltarusijos spauda: dujų terminalą Lietuvoje jau pastatėme

Po dujų konflikto su rusais baltarusiai ėmė rimtai dairytis energetinių alternatyvų ir per nacionalinę televiziją skelbia, kad jau beveik pastatė suskystintų dujų terminalą Lietuvoje. Baltarusių baltarusis ir jo tauta baisiai įsižeidė ant Rusijos ir grasina draugauti  tik su Venesuelos prezidentu Hugo Chavezu ir priėjimą prie jūros turinčia Lietuva.

Širsta ant Rusijos

Ne tik Aleksandras Lukašenka, bet ir paprasti baltarusiai pyksta ir nesupranta, kaip per hitlerinės Vokietijos užpuolimo metines broliai rusai, su kuriais kovojo prieš nacistus, paskelbė dujų karą.

Per nacionalines televizijas ritasi pasipiktinimo banga: rusai buvo daugiau skolingi už dujų transportą į Europos Sąjungą ir drįsta geriausiems draugams dėl menkniekių akis draskyti.

„Rusai, su kuriais petys į petį susirėmę sėdėjome apkasuose neverti draugystės“, – pastebi Baltarusijos nepriklausomybės dieną švenčiantys karo veteranai.

Tokios slogios nuotaikos sklando Baltarusijoje, kurioje vos prieš kelias dienas įsigaliojo Muitų sąjungos su Rusija ir Kazachstanu sutartis.

Džiaugiasi lietuviais imigrantais

Tačiau baltarusiai nestokoja optimizmo: tas pats nacionalinis ONT kanalas skelbia, kad į mažiausiai dėl ekonominės krizės nukentėjusią Baltarusiją jau pradėjo emigruoti lietuviai.

Baltarusija yra trečia po Airijos ir Didžiosios Britanijos – ją renkasi apie 8 proc. Lietuvių emigrantų, neseniai paskelbė Lietuvos Migracijos departamentas - šiuo faktu itin patenkinti kaimynai.

Anot baltarusių, lietuviai A.Lukašenkos „tvarką“ myli labiau nei rusišką režimą ir korupciją. ONT naujienų tarnyba netgi apsilankė ir nufilmavo Minske gyvenančią ir dirbančią tikrų lietuvių šeimą. Lietuviai žavisi plačiomis Minsko gatvėmis, tvarka, saugumu ir ramybe. „Į Lietuvą grįžtame tik kartais giminių aplankyti“, – pasakoja besišypsantys tautiečiai.

Lietuvoje - tragiška padėtis

Padėtis Lietuvoje tragiška, skelbia kanalas ONT ir pažymi, kad sunkiojoje pramonėje ir aukštosiose technologijose pirmaujanti Baltarusija tiesia broliams lietuviams ranką. Ji ne tik jau beveik pastatė dujų terminalą, bet atidaro ir traktorių gamyklą Vilniaus rajone.

Paberžėje įsikūrusi bendrovė per mėnesį turėtų pagaminti po 300 traktorių, skirtų ES šalims. Baltarusiai gamins nedidelius, praktiškus traktorius ūkininkams ir vidutiniams verslininkams.

Išvydę Baltarusijos TV kameras Paberžės gyventojai džiūgauja: gyvenvietėje daug bedarbių, o Vilniuje dirbantiems žmonėms kiekvieną dieną važiuoti apie 30 kilometrų pirmyn ir atgal yra didžiulė prabanga, pastebi benzino kainomis neatsistebinti žavi baltarusių žurnalistė.

Dalinsis Venesuelos dujomis

Anot pagrindinio Baltarusijos TV kanalo, dujų terminalas šalia Klaipėdos jau beveik pastatytas – baltarusiams tvirtinama, kad su Lietuva jau pasirašytos visos sutartys, o terminalą stato ir statybas finansuoja ne „kiečiausias“ Lietuvos verslininkas Bronislovas Lubys, o patys baltarusiai.

Kanalas ONT pažymi, kad dujų terminalas bus ypač naudingas ir pačiai Lietuviai, kuriai rusiškos dujos kainuoja brangiausiai. Beveik kiekvieną dieną rengiami specialūs reportažai iš Venesuelos. Baltarusiai dirba šios šalies naftos telkiniuose ir ieško dujų. Pranešama, kad baltarusių mokslininkai aptiko kelis didžiulius dujų telkinius ir ruošiasi dujas skystinti ir gabenti per Atlantą.

Kaimynai džiūgauja, kad  H.Chavezo dujomis draugiškai dalinsis ir su lietuviais.

Baltarusiškais troleibusais, pavadintais Baltarusijos kunigaikščio Vytauto vardu, važinės vilniečiai, skelbia santūrūs kaimynai, nors lietuviai dar nėra galutinai apsisprendę, ką rinktis – ar baltarusių, ar čekų arba italų troleibusus.


Šiame straipsnyje: Baltarusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių