Baltarusijos ir Kaliningrado AE kritikuojanti Lietuva ragins tikrinti ES kaimynystėje esančias jėgaines

Ketinamas statyti Baltarusijos ir Kaliningrado atomines elektrines kritikuojanti Lietuva ragina Europos Sąjungą (ES) siekti, kad po Japonijos branduolinės krizės planuojami patikrinimai būtų atliekami ir kaimyninių šalių jėgainėse.

ES ministrų susitikime dalyvaujantis užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis BNS pirmadienį sakė, kad Lietuva siūlys į viršūnių susitikimo išvadas įtraukti teiginį, jog Europa aukščiausių branduolinės energetikos saugumo priemonių siektų ir savo kaimynystėje.

Pagal Lietuvos pateiktą projektą, iki birželio mėnesio Europos Komisija turėtų pateitki siūlymus, kaip būtų vertinama rizika ir atliekami patikrinimai, sakė ministras.

"Siūlome, kad panašūs atsparumo testai (angl. stress tests) būtų atliekami ir ES kaimynystėje, vadovaujant Tarptautinei atominės energijos agentūrai (TATENA)", - BNS telefonu iš Briuselio sakė ministras.

A.Ažubalis pakartojo, jog, Lietuvos nuomone, atominių elektrinių projektai Kaliningrade ir Baltarusijoje vykdomi nesikonsultuojant ir netaikant tarptautinių standartų.

"Abu elektrinių projektai vystomi be jokių konsultacijų, atsisakant tarptautinių energetinių ir gamtosauginių standartų", - sakė A.Ažubalis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Protingas mokosi iš savo ir kitų klaidų. Pasirodo Japonijoje Fukushima 1 kiekvienas atominis reaktorius priklauso nuo elektros, kad būtų aušinamas, nesusprogtų ir neužterštų aplinkos. Jei tos elektros nebegauna (žemės drebėjimo pasekmės ar teroristinis antpuolis, sunaikinantys laidus), tai tas reaktorius pasidaro pavojingas žmonėms, kurie gyvena prie jo, nes išsiskirianti šiluminė energija daro jį nesuvaldomu. Japonai jau dalija kalio jodido tablynes, padedančias apsisaugoti nuo radijoaktyvaus jodo. Toks žingsnis kelia daugelio branduolinės energetikos ekspertų nerimą. Kai kurie svajotojai tiki, kad visi japonų reaktoriai buvo seni, kad nepakankamai greitai išsijungė. Išsijungė jie labai greitai, dar prieš cunamį. Bet ir išjungtus reikia aušinti. Ir senus, ir naujus reaktorius. Visokius. Jei nėra elektros, tai nėra aušinimo. Išjungti reaktoriai,ir seni, ir nauji, be elektros perkaista ir daro tai, ką dabar daro tie nelemti japoniški. Kiek būdų egzistuoja Lietuvoje, kad prapultų elektra? Kas gyventų prie naujų lietuviškų reaktorių? Mano vargšė mažutė lietuvių tauta. Ji jau ir taip nyksta akyse. Trūksta jai tik pastatyti nuo elektros priklausomą branduolinį katilą pašonėje. Vokiečiai įdėmiai žiūri į japonų problemas. Vokiečiai vyriausybės lygyje ir laikraščių pirmuose puslapiuose svarsto dar ryžtingiau branduolinės energetikos reikalingumą Vokietijoje. Vokiečiams bepigu. Jie moka savimi pasirūpinti. Lietuviai gi yra raminami, kad geri dėdės ir tetos Lietuvoje įdėmiai seka, kad branduolinių atliekų debesys neateitų iš Japonijos į Lietuvą. Blogiausiu atveju kelios galingos moteriškės nupūs tuos debesis šalin. Ar tokio aptarimo mums dabar reikia? Kodėl mūsų valdžia ir spauda tyli? Tokia informacija sujaukia taip vadinamos energetinės nepriklausomybės planus. O tie planai yra svarbesni už tautos išlikimą, nes leidžia vogti ir apie rusų grėsmę rėkti. Iš brangesnio statybų projekto daugiau pavagiama. Ko daugiau reikia? Blogiausiu atveju, pastačius elektrinę, elitas pasitrauktų kur toliau į užsienį prie prisivogtų milijonų. Daug kas bėdavoja dėl rusų atominių projektų. Be reikalo. Tai, ką daro rusai, yra rusų reikalas. Rusijoje mes daugiau nieko nepakeisim. Tai dabar yra svetima mums šalis. Mes už rusų valdžią nebalsuojam. Už mūsų valdžią mums tenka balsuoti. Už mūsų valdžios veiksmus mes visi atsakome.

jokiu budu

jokiu budu portretas
negalima leisti prie musu nosies statyti atomine elektrine,tam visi budai geri,kad ir ant keliu atsiklaupimas,vistiek su kaimyninem salim reikia draugauti,norisi to ar ne vardan savo pilieciu saugaus gyvenimo,juk tevai del savo vaiko padarytu viska,taip ir cia turetu buti!

Lietuvai

Lietuvai portretas
atomine elektrine nereikalinga,suardet ta ,kuri dar galejo dirbti,tai naujos nereikia,nes musu valdininku mafijoms rupi tik Europos duoti Lietuvai pinigai ir dar didesnis noras tapti milijardieriais ,nuvagiant $--ku is atomines statybos,o kaip bus veliau mafijoms nerupi,jie juk pasistatys pilis siltuose krastuose,todel,mes Lietuvos pilieciai NESUTINKAME su jokiom statybom.
VISI KOMENTARAI 6

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių