Aukšti tarifai pučia saulės energijos burbulą

Geros saulės energijos supirkimo kainos didina investuotojų į atsinaujinančią elektros energiją skaičių. Energetikos ministerija yra išdavusi 1795 leidimus mažosioms saulės elektrinėms (iki 30 kilovatų) statyti, trečiadienį rašo „Verslo žinios“.

Per paskutinius šešis mėnesius Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorė „Lesto“ parengė 11,48 tūkst. saulės elektrinių prijungimo prie tinklų planų išankstines sąlygas, kurios reikalingos kreipiantis į Energetikos ministeriją dėl saulės elektrinės leidimo.

„Nuo metų pradžios kartojome - bus saulės burbulas, tai buvo akivaizdžiai matyti. Žadėtųjų aukcionų didesnėms jėgainėms neskelbė pusantrų metų, nustatė vieną didžiausių Europoje supirkimo tarifą. Nenuostabu, kad visas verslas, kuris norėjo investuoti į atsinaujinančią energetiką, metėsi į mažąsias saulės jėgaines“, - teigė Atsinaujinančios energijos gamintojų asociacijos prezidentas Ruslanas Sklepovičius.

Iš mažųjų saulės jėgainių energija bus superkama po 1,44 lito už kilovatvalandę (jei elektrinė neintegruota į pastatą) arba po 1,8 lito už kilovatvalandę (jei elektrinė integruota). Kainų komisijos skaičiavimais, jei visi investuotojai, kurie iki rugsėjo yra gavę leidimus, pradėtų gamybą, jų elektrai supirkti didesne nei rinkos kaina prireiktų 86 mln. litų VIAP lėšų. Tai elektros kainą vartotojams galėtų padidinti 1 centu už kilovatvalandę.


Šiame straipsnyje: elektra

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
na va eilini syk valstybes tarnautojai apvoge lietuva ir sudare galimybes ja apvogineti ,. nesunku suprast kad vagys pirks elektra is lesto ir pardavines kaip pagaminta is ju saules bateriju , tereikia geru pazystamu ir taves niekas nepagaus ir laisvai apvaginesi sali . na ir žalą galit paskaičiuot nesunkiai atimant tam tikrą procentą : Iš mažųjų saulės jėgainių energija bus superkama po 1,44 lito už kilovatvalandę (jei elektrinė neintegruota į pastatą) arba po 1,8 lito už kilovatvalandę (jei elektrinė integruota). TOLIAU nurodyti 86 milijonai bet nenurodyta ar tai maksimumas veikiant 24 val per parą ar dar kažkaip , taip pat nenurodyta per kokį periodą . Na o galiausiai šita valstybinė afera su saulės jėgainėmis tėra didžiosios dalies Lietuvos žmonių apvagimas ir jų gyvenimų žlugdymas o kaikuriais atvejais ir žudymas.

JA

JA portretas
Vaidins , kad elektrą gamina saulė, o pardavinės tą pačią nupirktą iš Rusijos.Už tai tiek daug norinčių. Kas atskirs kokia elektra teka tais laidais?

666

666 portretas
saulės elektrinių elektrą turėtu savininkai naudoti savo reikmėms o valstybė kompensuotu jiems tam tikrą dalį tarp valstybės elektros kainos , atitinkamai stebint elektros skitliukus ir pagaminamą elektrą iš saulės elektinių irgengiant kontolines rajone ir kontrolinius skaitliukus ,. BET PAČIOJE ESMĖJE tai finansiškai neapsimoka ir viskas tai padaryta ir priimti įstatymai ne dėl ekologiškumo o dėl afiorų kad būtu galima apvaginėti šalį ir tai darytu tikrai ne biedni žmogeliai o tie kas numate didelius projektus ir dideles afioras ir turinčius geras pažintis . O tai kaip ir minėjau pati priežiūra finansiškai neapsimoka nes tiek išlaidos priežiūrai , tiek policijai , tiek prokurorams , tiek vsd , tiek teismų bereikalingas apkrovimas , čia panaši afera kaip ir daugelis kitų išleistų valstybės tarnautojų ją galima sulygint nes su išmokomis už vaikus kuomet motinos gaudavo buvusi savo atlyginimą . Kaip ir sakiau kad atsinaujinantys šaltiniai iš kurių išgaunama elektra turi būti valstybės pinigai ir griežta kontrolė ir elektra turi būti pardavinėjama labai pigiai šildymo metu kad žmonės mokėtu už šildymą labai mažai , jiems suteikiant šildymo sezono metu už 5 ct. 1 kw visumoi 700 kw per mėnesį 20 - čiai kv.m. Tokiu būdu Lietuvos žmonės sutaupytus pinigus už šildymą išleistu smulkiojoje ekonomikoje kuri yra pagrindas žmonių įdarbinime o tai sodra ir automatiškai geresnis kekvieno rytojus išskyrus aferistus ir oligarchus kuriems tarnauja LTU valstybei atstovaujantys seimo nariai , prezidentai kurie susija suvisomis šitomis aferomis o juos nesunku išsiaiškint . Perki po 0,46 cnt. parduodi po 1,44 cnt arba 1,80 cnt už kilovatvalande . Nesunku paskaičiuoti kiek vagys pavogtu iš elektro energijos . Tas pats ir su atidarytu nauju lietuvos elektros bloku kuris kainavo 1,3 milijardo ir finansiškai nenaudingas nes vėjo jėgainės valstybei būtu buvusios naudingesnės vien finansiška prasme perdirbant praėjus teminams tiek užterštumo na ir svarbiausia elektros pagaminimo prasme nes vėjo jėgainės pagamintu daugiau elektros energijos nei šitas eletros blokas už 1,3 milijardo , beliktu pastatyti kažką panašaus į kruonio hidro elektrinę kuri veiktu kaip baterija arba statyti ličio jonų elektros baterijų saugyklą čia tereiktu gerai paskaičiuoti .
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių