Atšauktas visiškas alkoholio reklamos draudimas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymo pataisas, kuriomis atšauktas visiškas alkoholio reklamos draudimas nuo 2012 metų.

Kaip BNS antradienį sakė prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė, šalies vadovė minėtas įstatymo pataisas pasirašė praėjusią savaitę.

Prezidentės teigimu, Lietuvoje galiojantys apribojimai alkoholio reklamai yra pakankami ir atitinka ES praktiką. Alkoholio reklama visiškai yra uždrausta tik Norvegijoje, kitose 27 ES šalyse draudžiamos tik kai kurios alkoholio reklamos formos.

„Reklamos draudimas nėra vienintelė ir veiksmingiausia kovos su alkoholio vartojimu priemonė. Svarbiausia – alkoholio prieinamumo ribojimas. Prezidentė nepritarė akcizų alkoholiui mažinimui bei prekiavimo alkoholiu laiko pailginimui, nes tai tiesiogiai skatina alkoholio vartojimą ir prieinamumą“, - prezidentės poziciją BNS perdavė D.Ulbinaitė.

Prezidentės teigimu, būtina imtis papildomų priemonių, kurios tiesiogiai mažintų alkoholio prieinamumą ir vartojimą, ypač nepilnamečiams. D.Grybauskaitė, anot jos atstovės, palaiko Seime svarstomus pasiūlymus taikyti ribojimus stipraus alaus gamybai ir prekybai bei kitas, alkoholio prieinamumą mažinančias iniciatyvas.

Apie D.Grybauskaitės sprendimą pasirašyti pataisas prezidentės spaudos tarnyba viešai neskelbė.

Prezidentūra pranešimais spaudai informuoja apie kai kurių įstatymų pasirašymą - antradienį pranešta apie pasirašytas pataisas, kuriomis draudžiama juridinių ir fizinių asmenų parama partijoms, lapkritį paskelbta apie pasirašytas pataisas dėl griežtesnės bankų ir finansų rinkos priežiūros ir pasirašytus įstatymus, kuriais remiantis buvo svarstoma galimybė skaidyti „Snoro“ banką, spalio mėnesį - apie pasirašytas Viešųjų pirkimų ir Šilumos ūkio įstatymų pataisas.

Seimui atšaukus visišką alkoholio reklamos draudimą, 2012 metais, kaip ir dabar, alkoholio reklama televizijoje ir radijuje bus draudžiama nuo 6 iki 23 valandos, bus ribojama reklama periodinių leidinių bei knygų pirmuosiuose puslapiuose, draudžiama išorinė stipraus alkoholio, išskyrus alų, alaus mišinius, sidrą ir natūralios fermentacijos vyną, reklama.

Nežinodami dar praėjusią savaitę priimto ir nepaskelbto prezidentės sprendimo, vetuoti šias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas ir palikti galioti svaigalų reklamos draudimą nuo 2012 metų sausio prezidentės prašė beveik 300 nevyriausybinių organizacijų, kurių atstovai antradienį surengė spaudos konferenciją.

„Istorinis įvykis, kad tiek organizacijų susivienytų per kelias dienas. Manau, tokio precedento po Sąjūdžio dar nebuvo“, - antradienį per spaudos konferenciją sakė Krikščionybės žiniasklaidos tarnybos vadovas Juozas Dapšauskas.

Jis teigė, kad D.Grybauskaitei pasirašius Seimo priimtas įstatymo pataisas, jos autoritetas visuomenėje turėtų labai smukti.

„Valdžios įstaigos gina daugiau privatų interesą negu visų žmonių, visuomenės interesą“, - iš žurnalistų antradienį sužinojusi apie šalies vadovės sprendimą kalbėjo Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos viceprezidentė Alvita Armanavičienė.

Visuomenininkai dalį parlamentarų yra apskundę Seimo Etikos ir procedūrų komisijai, mat už alkoholio reklamos palikimą balsavo Seimo nariai, turintys akcijų alkoholio bendrovėse.

Be to, dėl priimto įstatymo ketinama inicijuoti kreipimąsi į Konstitucinį Teismą.

„Mes, visuomenė, turime rasti būdų save apsiginti, nes jeigu jau mūsų valdžios institucijos negina mūsų išnykstančios tautos, turime patys gintis“, - sakė A.Armanavičienė.


Šiame straipsnyje: Alkoholio reklama

NAUJAUSI KOMENTARAI

Va

Va portretas
Dabar matyti, kad prezidentė irgi už tai, kad Lietuva būtų prasigėrus, pensininkų ir imigrantų šalis. Ar jums prezidente, neužtenka alkoholio reklamos per "Farų" laidą? Jei uždrausta tabako reklama ir nieko baisaus neatsitiko, kodėl taip nedarote ir su alkoholiu???? Įdomu, kiek "kainuoja" tokių projektų prastumimas? Nebalsavau už šitą prezidentę, todėl, manau, ir turiu teisę paklausti?

n

n portretas
nu ir gerai kad leis ta reklama man nei silta nei salta kad pamaticiau reklama ir jau begu pirkti geriau atsirastu kas nors kas pakovotu gerai su pilstukininkais nes nuo tuo brudo tai tikrai stogas vaziuoja ir tauta prasigerineja

senuks

senuks portretas
Tai ir nesupratau ar bus nevisiška reklama, ar bus galima reklamuoti ir laidos Labanakt vaikučiai metu?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių