A.Sekmokas JAV kalbės apie naują atominę elektrinę Lietuvoje

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas kitą savaitę lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur be kita ko tarsis dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje.

Energetikos ministerija penktadienį pranešė, kad A.Sekmokas kitą savaitę lankysis JAV sostinėje Vašingtone, kur susitiks su JAV administracijos, Kongreso nariais, nevyriausybinių organizacijų energetikos ekspertais.

"Vizito JAV temos - energetinis saugumas, strateginiai Lietuvos energetikos projektai, skalūninių dujų paieškos galimybė", - teigiama ministerijos pranešime spaudai.

Anot jo, dvišalių susitikimų metu bus kalbama apie Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją, energetinę situaciją regione, Visagino atominės elektrinės (VAE) ir suskystintų gamtinių dujų terminalo Klaipėdoje projektus, skalūninių dujų paieškų Lietuvoje galimybes.

Ministras susitiks su JAV Energetikos sekretoriaus pavaduotoju Danieliu B.Ponemonu, JAV Valstybės sekretorės pasekretoriumi energetikai ir ekonominiams klausimams Robertu D.Hormatsu, JAV Valstybės sekretorės specialiuoju įgaliotiniu energetikai ambasadoriumi Richardu L.Morningstaru.

Numatoma, kad ministras A.Sekmokas susitiks su JAV nevyriausybinių organizacijų energetikos ekspertais bei dalyvaus "The European Institute' diskusijoje apie Baltijos regiono energetinį saugumą.

Taip pat numatyti A.Sekmoko susitikimai su JAV kongreso nariais – JAV Atstovų rūmų Europos reikalų pakomitečio pirmininku Danu Burtonu ir JAV Atstovų rūmų energetikos ir komercijos komiteto nariu Johnu Shimkumi.

Lietuva vis dar ieško strateginio investuotojo į VAE statybas. Tikimasi, kad jis gali būti rastas iki šių metų vbidurio. JAV kompanijos matomos kaip galimos strateginės investuotojos arba branduolinės jėgainės įrangos tiekėjos.


Šiame straipsnyje: Arvydas SekmokasVAE

NAUJAUSI KOMENTARAI

Negi

Negi portretas
negalima statyti kokios nors geresnės ekologinės - biokuro ar pan. elektrinės, kuri kainuotų žymiai pigiau ir nekeltų tokios grėsmės. Negalime be akmens po kaklu. AE konservavimo išlaidos tokios, kad tikrai šitos elektrinės nerentabilios.

Pirmam

Pirmam portretas
Galima, bet jos nuostolingos

Kęstas

Kęstas portretas
1 Japonijos nelaimė ir Lietuva Protingas mokosi iš savo ir kitų klaidų. Pasirodo Japonijoje Fukushima 1 kiekvienas atominis reaktorius priklauso nuo elektros, kad būtų aušinamas, nesusprogtų ir neužterštų aplinkos. Jei tos elektros nebegauna (žemės drebėjimo pasekmės ar teroristinis antpuolis, sunaikinantys laidus), tai tas reaktorius pasidaro pavojingas žmonėms, kurie gyvena prie jo, nes išsiskirianti šiluminė energija daro jį nesuvaldomu. Kai kurie svajotojai tiki, kad visi japonų reaktoriai buvo seni, kad nepakankamai greitai išsijungė. Išsijungė jie labai greitai, dar prieš cunamį. Bet ir išjungtus reikia aušinti. Ir senus, ir naujus reaktorius. Visokius. Jei nėra elektros, tai nėra aušinimo. Išjungti reaktoriai,ir seni, ir nauji, be elektros perkaista ir daro tai, ką dabar daro tie nelemti japoniški. Kiek būdų egzistuoja Lietuvoje, kad prapultų elektra? Kas gyventų prie naujų lietuviškų reaktorių? Mano vargšė mažutė lietuvių tauta. Ji jau ir taip nyksta akyse. Trūksta jai tik pastatyti nuo elektros priklausomą branduolinį katilą pašonėje. Vokiečiai įdėmiai žiūri į japonų problemas. Vokiečiai vyriausybės lygyje ir laikraščių pirmuose puslapiuose svarsto dar ryžtingiau branduolinės energetikos reikalingumą Vokietijoje. Vokiečiams bepigu. Jie moka savimi pasirūpinti. Lietuviai gi yra raminami, kad geri dėdės ir tetos Lietuvoje įdėmiai seka, kad branduolinių atliekų debesys neateitų iš Japonijos į Lietuvą. Blogiausiu atveju kelios galingos moteriškės nupūs tuos debesis šalin. Ar tokio aptarimo mums dabar reikia? Kodėl mūsų valdžia ir spauda tyli? Tokia informacija sujaukia taip vadinamos energetinės nepriklausomybės planus. O tie planai yra svarbesni už tautos išlikimą, nes leidžia vogti ir apie rusų grėsmę rėkti. Iš brangesnio statybų projekto daugiau pavagiama. Ko daugiau reikia? Blogiausiu atveju, pastačius elektrinę, elitas pasitrauktų kur toliau į užsienį prie prisivogtų milijonų. Daug kas bėdavoja dėl rusų atominių projektų. Be reikalo. Tai, ką daro rusai, yra rusų reikalas. Rusijoje mes daugiau nieko nepakeisim. Tai dabar yra svetima mums šalis. Mes už rusų valdžią nebalsuojam. Už mūsų valdžią mums tenka balsuoti. Už mūsų valdžios veiksmus mes visi atsakome.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių