Apklausa: pajamomis patenkintas kas dešimtas gyventojas

Absoliuti dauguma šalies gyventojų nėra patenkinta savo pajamų lygiu, o piniginės storis tenkina maždaug kas dešimtą žmogų Lietuvoje.

Tai parodė portalo delfi.lt užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės "Spinter tyrimai" atlikta apklausa.

Dabartinėmis savo pajamomis nėra patenkinta daugiau kaip 87 proc. apklausos dalyvių: 32,5 proc. apklaustųjų pareiškė, jog gaunamos pajamos jų visiškai netenkina, 32,9 proc. respondentų teigė esantys nepatenkinti savo pajamomis, dar 22 proc. apklausos dalyvių sakė, jog gaunamos pajamos jų labiau netenkina nei tenkina.

Savo pajamų dydžiu nesiskundžia 11,1 proc. apklausos dalyvių: 9,9 proc. respondentų teigė esantys patenkinti savo kišenės būkle, o visiškai patenkintų buvo 1,2 proc.

"Spinter tyrimų" duomenimis, bent iš dalies patenkinti savo pajamomis žmonės – tai daugiausiai 36-45 metų didmiesčių gyventojai, turintys aukštąjį išsilavinimą ir per mėnesį uždirbantys 2,5 tūkst. litų ar daugiau. Savo piniginės būkle taip pat dažniau patenkinti vyrai.

Daugiausiai nepatekintų savo pajamomis – tarp jauniausiųjų (iki 25 metų) ir vyriausiųjų (55 metų ir daugiau) apklausos dalyvių. Savo finansais taip pat dažniau skundžiasi mažiau išsimokslinę rajonų centrų gyventojų.

Paklausus, koks atlyginimas, jų manymu, Lietuvoje užtikrintų visavertį gyvenimą, beveik trečdalis (31,8 proc.) respondentų nurodė 2,5-3,5 tūkst. litų siekiančias pajamas. 24,7 proc. apklaustųjų sakė, kad visavertiškai gyventi galima per mėnesį uždirbant tarp 3,5 ir 4,5 tūkst. litų.

4,5 tūkst. litų ar didesnę algą kaip optimalią nurodė 15,8 proc. apklausos dalyvių.

Algos tarp 2 ir 2,5 tūkst. litų pakaktų maždaug kas dešimtam šalies gyventojui (10,6 proc.). 1,5-2 tūkst. litų pajamos tenkintų 11,7 proc. respondentų, o 3,1 proc. apklaustųjų nurodė, kad visavertiškai gyventi galima iš 1,5 tūkst. litų nesiekiančios algos.

Didžiausias pajamas, reikalingas visaverčiam gyvenimui, dažniausiai nurodė jaunimas iki 25 metų ir didmiesčių gyventojai.


Šiame straipsnyje: pajamosgyventojaiuždarbis

NAUJAUSI KOMENTARAI

MNPD Lietuvoje 30 000 litų

MNPD Lietuvoje 30 000 litų portretas
Visiems visiems visiems ................................................................................................................... Kad gyventi oriai Lietuvoje, kiekvienas žmogus pirmiausia turi (planuoti): - būti sotus; - būti apsirengęs (šiltai); - turėti (šiltus) namus savo šeimai. Ir kad gyventi taip oriai Lietuvoje, pirmiausia ... Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) žmogui turi būti 30 000 litų metams. Štai ... ****************************************************************************** (JK) Anglijos (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) žmogui 2011 – 2012 metams: £143.75 savaitei £622.92 mėnesiui £7,475.00 metams Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly. Išvertus į lietuvių kalbą, būtų tokie NPD žmogui Lietuvoje: 568,83 lt savaitei 2 464,96 lt mėnesiui 29 579,32 lt metams ****************************************************************************** Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 (apie 25 600 litų) ****************************************************************************** Susijusi info: - daiktų (namų, automobilių, ...) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos; - Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje. NPD Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis. Bet ... Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje, suburtos partinės gaujos savo valdinguose veiksmuose (bemaž dvidešimt metų) niekad negalvojo apie silpniausiąjį žmogų valstybėje. Silpniausiojo žmogaus orumas buvo sutraiškytas. Politinės – partinės gaujos plėšikavo. Ko pasekoje turim (dirbtinio) skurdo alinamą ir nykstančią (išsivaikščiojančią) Lietuvos bendruomenę. V i e n y k i m ė s reikalaukim ir (išsi)reikalaukim. MNPD ž m o g u i Lietuvoje 30 000 litų. Pirmiausia. Ir ... Nedelsiant. Kad gyventi oriai ir Lietuvoje ...

Kęstas

Kęstas portretas
Mūsų sukurta valstybė puikiai apsieina be lietuvių tautos. Keletas užsilikusių nuo tarybinių laikų migrantų perveda užsilikusiais nuo tarybinių laikų aparatais Rusijos energiją ir žaliavas į naftos produktus ir trašas. Tai pelningai parduodama atsigaunančioms užsienio ekonomikoms. Iš gautų mokesčių keliami seimūnų atlyginimai. Ko jūs laukiat? Važiuokit į užsienį, užsidirbkit ir gyvenkit. Čia jūs jau niekam nereikalingi.

O

O portretas
koks skirtumas, ar paprastas žmogelis patenkintas, ar ne? Svarbu, kad mūsų išrinktieji nors ir nelabai algomis patenkinti, bet iš Lietuvos kol kas nebėga.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių