Apklausa: lietuviams atlyginimas svarbesnis nei darbovietės reputacija

Renkantis darbovietę lietuviams labiausiai rūpi atlyginimas ir darbo sąlygos, mažiausiai – įmonės užimama pozicija rinkoje, socialinė atsakomybė ir reputacija. Tačiau retas kuris susimąsto, jog patraukliausias darbo galimybes siūlo rinkoje pirmaujančios, geros reputacijos bei socialiai atsakingos kompanijos. Tokius tyrimo rezultatus pateikė portalas cvonline.lt.

Paklausti, kokie kriterijai yra svarbiausi renkantis darbą, dauguma portalo respondentų nurodė patrauklų atlyginimą (79 proc.), geras darbo sąlygas (77 proc.) ir galimybę dirbti įdomų darbą (77 proc.). Karjeros galimybės buvo svarbios 72 proc. apklaustųjų. Rečiausiai ieškantiems darbo rūpėjo įmonės visuomeninė veikla (10 proc.), užimama lyderės pozicija rinkoje (23 proc.) bei kompanijos novatoriškumas (28 proc.). Įvaizdį ir reputaciją paminėjo 36 proc. apklaustųjų.

„Kol kas į darbovietę vis dar žiūrima iš pakankamai siauros perspektyvos – kur kas svarbesnis yra finansinis atlygis ir konkrečios pareigos bei užduotys nei domėjimasis įmonės reputacija, plėtros perspektyvomis bei padėtimi verslo rinkoje“, – sakė portalo cvonline.lt rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė.

Pasak jos, iš praktikos matyti, jog dažniausiai geras darbo sąlygas, karjeros bei tobulėjimo galimybes siūlo įmonės, kurios siekia pirmauti rinkoje, savo veikloje diegia inovacijas bei aktyviai vykdo socialinės atsakomybės veiklas.

Šiai nuomonei antrino ir portalo cvonline.lt apklausoje patraukliausia darboviete išrinktos įmonės „Novaturas“ generalinis direktorius Linas Aldonis: „Kad įmonė taptų savo srities lydere, jai būtini lojalūs ir profesinio tobulėjimo siekiantys darbuotojai. Kiekvienas iš jų prisideda prie įmonės rezultatų siekimo, todėl kompanijos yra suinteresuotos sudaryti patrauklias darbo sąlygas ir karjeros galimybes.“

Daugiau nei 12 metų dirbantis kompanijoje „Novaturas“ Linas Aldonis teigia, kad jo paties požiūris į darbovietę padėjo tapti šios kompanijos vadovu.

Sausio–vasario mėnesiais portalo cvonline.lt atliktoje apklausoje dalyvavo 858 respondentai iš visos Lietuvos, iš kurių 51 proc. sudarė 26–35 m. amžiaus darbo ieškantys asmenys.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

Tadas baudžiauninkui

Tadas baudžiauninkui portretas
Nu pūsk tu man iš akių vieną kartą..
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių