Analitikai: B.Lubio netektis gali paskatinti permainas versle

Sekmadienį mirusio vienos įtakingiausių Lietuvos verslininkų Bronislovo Lubio kontroliuoto koncerno „Achemos grupė“ atstovai teigia turintys strateginius planus ir tikslus iki 2020 metų, todėl plėtros prioritetai nesikeis, tačiau analitikai ir verslo atstovai neatmeta galimybės, jog B.Lubio netektis gali paskatinti pokyčius vienoje galingiausių Lietuvos verslo imperijų.

„Ponas Lubys buvo racionalus žmogus, turėjęs didelės įtakos tiek savo verslams, tiek Pramonininkų konfederacijai, tiek politiniams sluoksniams. Netektis rimta, o pagrindinis kylantis klausimas - koks bus šios verslo imperijos likimas, ar pavyks ją išlaikyti konsoliduota, ar tie žmonės, kurie perims valdymą, išliks tokie patys ambicingi ir turės tokį valstybinį mąstymą kaip B.Lubys“, - dienraščiui „Verslo žinios“ teigė „DnB Nord“ banko vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis.

Anot jo, neatmestina, kad pasikeitus akcininkams, koncernas gali būti išskaidytas, kai kurios jam priklausančios įmonės gali būti parduotos, o pirkėjų galima tikėtis net tik iš Lietuvos.

Investicijų banko „Finasta“ Kapitalų rinkų departamento analitikas Tadas Povilauskas mano, kad greitiems ar rizikingiems sprendimams koncerne kol kas niekas neturėtų ryžtis.

„Didžiausias klausimas - kas bus pagrindinis vykdantysis asmuo “Achemos grupėje„ ir ar B.Lubio vaidmenį vadovaujant grupei perims vienas iš artimiausių rato žmonių. Tai, kad bendrovės vadovu taps ne toks autoritetingas asmuo, iš karto keičia nuotaiką bet kurios verslo grupės viduje, tačiau bent artimiausiu metu didelių pokyčių neturėtų būti“, - dienraščiui „Lietuvos rytas“ sakė T.Povilauskas.

B.Lubio imperijos branduoliai, anot analitikų, tikriausiai liks „Achema“ ir „Klasco“, daug vilčių siejama ir su vėjo, saulės bei vandens energetika užsiimančia bendrove Renerga", tačiau neatmestina, kad koncerno akcijų paveldėtojai kartu su visa grupe gali atsisakyti kai kurių nuostolingų bendrovių.

„Koncerno ateitis priklauso nuo to, kokie žmonės stos prie jo vairo. Manau, kad koncernas išliks, tačiau gali būti, kad keisis koncerno išlaikymo ir plėtros filosofija. Galbūt jie nueis paprastesnių keliu, susiaurins veiklas, paliks tik tuos verslo segmentus, kurie generuoja pelną, gal bandys labiau įsitvirtinti užsienio rinkose, atsisakys akcento Rytų kryptimi“, - „Verslo žinioms“ teigė Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas tikisi, kad "Achemos grupė" išlaikys sudėliotus įvairių krovos įmonių plėtros planus, tačiau iškyla klausimas dėl koncerno planuoto statyti suskystintų dujų terminalo.
„Manau, kad tai buvo labai ryškus ir asmeninis B.Lubio prioritetas. Bet ir tai iš esmės tėra mano spėliojimas“, - „Verslo žinioms“ sakė E.Gentvilas.

Vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų 73 metų B.Lubys mirė sekmadienį Druskininkuose. B.Lubiui praėjusių metų balandį priklausė 62 proc. „Achemos grupės“, valdančios keliasdešimt Lietuvoje ir užsienyje dirbančių įvairių sričių įmonių, akcijų.


Šiame straipsnyje: Bronislovas LubysAchemos grupė

NAUJAUSI KOMENTARAI

lidesys

lidesys portretas
Labai nustabus žmogus, gaila. Užuojauta šeimai. Kodėl išeina geri žmonės?

gal taip ir turejo

gal taip ir turejo portretas
atsitikti, o verslas gal bus teisingesnis, ......???

666

666 portretas
duok dieva kas suzlugdytu jo visa versla
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių