A.Kubilius: padarėme viską, kad dujų kaina nebūtų diskriminacinė

Premjeras Andrius Kubilius tvirtina, jog Vyriausybė padarė viską, kad Rusijos gamtinių dujų milžinas „Gazprom“ pakeistų Lietuvai tiekiamų dujų kainodarą. Jis teigia pritariantis šalies prezidentės pozicijai, jog būtų neišmintinga „parsivežti saulę iš Rytų“.

„Mes išnaudojome visus instrumentus tam, kad pasiektume, jog “Gazprom„ netaikytų Lietuvai diskriminacinės dujų kainos. Noriu priminti, kad dar pavasarį esame kreipęsi į Europos Komisijos konkurencingumo tarnybas. Turime matyti labai aiškiai, dėl ko mus dažnai kaltina opozicija, ar kartais ir žiniasklaida, kad mes nevažiuojame su lagaminais į Maskvą ir ten nesiekiame labai gražiai šypsodamiesi kokių nors lengvatų Lietuvai. Matome kitų Europos Sąjungos šalių situaciją. Visiškai teisi yra prezidentė, kad tikėtis parvežti saulę iš Rytų būtų visiškai neišmintinga, neprotinga, neatsakinga“, - interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Premjero teigimu, "Gazprom" kainodara Europos šalių atžvilgiu yra nelanksti.
„Norėčiau pastebėti, kad turime matyti tą bendrą vaizdą ir kad iš tiesų matyti tai, kad “Gazprom„ kainų politika visos Europos Sąjungos šalių atžvilgiu yra labai nelanksti“, - sakė A.Kubilius.

Jis prognozuoja, kad ateityje padėtį gali pagerinti didėjantis Europos Sąjungos vieningumas energetikos srityje.

„Europos Sąjungoje per pastaruosius kelerius metus matome, kad žymiai ryškiau formuluojama bendros energetinės politikos nuostatas. Neatmestina, kad ateityje su trečiųjų šalių energetikos resursų tiekėjais bus deramasi Europos Sąjungos vardu. Dar svarbiau yra tai, kad Europos Sąjunga labai nuosekliai siekia, kad joje būtų sukurta bendra energetikos rinka, ir tai mums leidžia tikėtis, kad Baltijos šalių energetinei izoliacijai panaikintinti reikalingos jungtys, tarp jų ir dujų, bus tinkamai finansuojamos Europos Sąjungos lėšomis“, - sakė premjeras.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusį penktadienį užsiminė, kad Lietuvai tektų brangiai sumokėti už Rusijos energetinių išteklių kainos nuolaidas, ir priminė Lietuvos aneksiją Antrojo pasaulinio karo metais.

„Prašyti malonės iš vienos ar kitos šalies, kad nuleistų kainą, tai - atvirai sakau - reikštų prašymą atsivežti saulę. Prieš daug metų saulę jau vežėmės ir už tai daug sumokėjome. Nemokamai niekas nieko nedalina, už viską reikia mokėti“, - tuomet sakė D.Grybauskaitė.

1940 metų Sovietų sąjungai okupavus Lietuvą, marionetinio Liaudies Seimo atstovai vyko į Maskvą perduoti sovietų Aukščiausiajai Tarybai Deklaraciją dėl Lietuvos įstojimo į Sovietų sąjungos sudėtį ir „parvežti Stalino Saulę“.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas praėjusią savaitę pareiškė, jog vilčių, kad dar šiemet pavyks susitarti dėl mažesnės gamtinių dujų kainos ir atpiginti gyventojams tiekiamą šilumą, nėra.

Spalio pradžioje Energetikos ministerija pateikė siūlymą termofikacinėse elektrinėse naudoti perteklines Lietuvos elektrinės gamtines dujas ir taip bent lapkričio ir gruodžio mėnesiais sumažinti šilumos kainą. Tačiau tokiam siūlymui pasipriešino Kainų komisija, kurios manymu, teisiškai to negalima įgyvendinti.

Energetikos ministro teigimu, pigesnių dujų galima tikėtis nebent kitais metais. Tam įtakos, pasak jo, gali turėti Europos Sąjungos pradėtas „Gazprom“ veiklos tyrimas.


Šiame straipsnyje: GazpromDujosdujų kaina

NAUJAUSI KOMENTARAI

RM

RM portretas
Viskas tas aišku Kubile, bet kaip išaiškinti fufaikininkams, kuriems ant galvos tik barškanti dėžė?

aha

aha portretas
Kaip tai viską? Manau, nereiktų mokėti nieko, jei viešai prieš TV kameras nusimautumėte kalnes ir parodytumėte užpakalį GazProm'ui - užsuktų iš vis.

Ema

Ema portretas
Spalio pradžioje Energetikos ministerija pateikė siūlymą termofikacinėse elektrinėse naudoti perteklines Lietuvos elektrinės gamtines dujas ir taip bent lapkričio ir gruodžio mėnesiais sumažinti šilumos kainą. Tačiau tokiam siūlymui pasipriešino Kainų komisija, kurios manymu, teisiškai to negalima įgyvendinti. Kaip tai negalima padaryti? Reikiaaaaa. Panaikinti Kainų komisiją. Čia tai jau reikėtų eiti prie kainų komisijos su šakėmis.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių