A.Kubilius: Lietuva pasirengusi finansiniams išmėginimams

Tarptautinėms reitingų agentūroms „karpant“ Europos šalių skolinimosi reitingus, Lietuvos premjeras teigia, kad šalis yra pasirengusi išbandymams. Tuo pačiu Andrius Kubilius pripažįsta, kad tokios žinios nekelia optimizmo.

„Žinios, kurios ateina iš euro zonos, mums kol kas nesuteikia pagrindo optimistiškiau žiūrėti į 2012 metus, bet taip pat noriu priminti, kad patvirtinus 2012 metų biudžetą su mažesniu nei 3 proc. deficitu, mes esame tinkamai pasirengę visiems išmėginimams“, - žurnalistams Vyriausybėje pirmadienį sakė A.Kubilius.

Jo teigimu, reitingų agentūrų veiksmai rodo, kad tarptautinės rinkos dar nėra įtikintos euro zonos ir Europos Sąjungos priimtais sprendimais bei jų veiksmingumu.

„Problemos yra tikrai nemenkos, užsitęsusios. Vėl, matyt, galima skaičiuoti ir antrus metus, kai apie tas pačias problemas kalbame, tik kalbų pobūdis keičiasi tuo aspektu, kad jei iš pradžių kalbėjome tik apie Graikiją, po to - Portugaliją ir Airiją, tai dabar jau kalbame ir apie Italiją, Ispaniją, galų gale ir apie Prancūziją. Na, akivaizdu, kad toks reitingų agentūrų įvertinimas reiškia, jog toms šalims skolintis tarptautinėse rinkose teks šiek tiek brangiau nei iki šiol. Tai gali paveikti tų šalių ekonomikos vystymąsi“, - sakė Lietuvos premjeras.

Jis neatmetė, kad kitų Europos šalių ekonominės problemos gali paveikti ir Lietuvą.

„Mes, būdami atvira ir labai į eksporto rinkas orientuota ekonomika, be abejo, dėl tų šalių patiriamų ekonominių problemų taip pat galime patirti tam tikrų papildomų išbandymų ir sunkumų. Noriu priminti, kad 60 proc. mūsų BVP yra gaminama eksportui. 65 proc. eksportuojama į ES ir euro zonos šalis“, - sakė premjeras.

Penktadienį „Standard &Poor's“ dviem padalomis sumažino Italijos, Ispanijos, Portugalijos ir Kipro reitingus bei viena padala pablogino Prancūzijos, Austrijos, Maltos, Slovakijos ir Slovėnijos reitingus.

JAV įsikūrusi agentūra pareiškė, jog Europos įstatymų leidėjų atsakas į krizę, įskaitant praėjusį mėnesį vykusio susitikimo rezultatus, „gali būti nepakankamas pilnai išspręsti vykstančius sisteminius smūgius euro zonoje“.


Šiame straipsnyje: euraseuro zona

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Nieko mums nėra daugiau atstumiančio, kaip sovietinio stiliaus propaganda iš Degutienės ir Kubiliaus lūpų, skleidžiama tarp žmonių, kurie dar labiau jų veiksmų nuskurdinti, negu sovietiniais laikais. Kaimyninėse mažose šalyse net karaliai pėsti vaikšto. Ar negėda Degutienei ir Kubiliui spausti mokesčiais paskutiniais centus iš badaujančių ir gyventi taip imperatoriškai, kaip jie dabar gyvena? Mokesčių kėlimo ir beatodairiško diržų veržimo vargšams politika baigia skandinti visos Europos ekonomiką. Mes užsiimame tik buhalterija (prisimink Šimonytę), neskiriame pakankamo dėmesio mūsų konkurencingumui vystyti. Tai pralaiminti strategija. Mūsų mažai tautai tai yra strategija, vedanti į išnykimą. Laikas mums keisti kursą. Vagys drįsta spekuliuoti Tėvynės vardu. Atėjo jiems laikas patirti tą patį, ką Lietuvoje patyrė rusų valdžia.

as

as portretas
Neatsakinek Premjere uz lietuva.Geriau sakyk savo nuomone.Jau daug metu valdantiejimegina tuos lietuvius kas ismeginimu neatlaike jau gyvena ne Lietuvoje.Jei dar ilgai eksperimentuosi neliks Lietuviu lietuvoje.Gal pirmiausiai uzdaryk sienas kol dar yra tu bandomu" triusiu."

PK

PK portretas
teigti, kad Euro zonos problemos neturės neigiamos įtakos Lietuvos ekonomikai būtų neracionalu ir kvaila. Visgi toks premjero pareiškimas atrodo panašesnis į atsakomybės kratymąsi ir neteisingos politikos klaidas nurašymą išoriniams veiksniams. Kaip jau minėjau, problemų neabejotinai bus, tačiau premjeras, kaip vyriausybės vadovas, turėtų kalbėti apie tai, kaip su tokiomis problemomis bus kovojama, kaip bus įsukamas vidaus vartojimas ir kokioms priemonėmis bus stengiamasi išvengti ekonominės stagnacijos. Dabar, deja, tik eilinis pasiūlymas dar labiau veržtis diržus. Tai tik parodo, kad Lietuvos valdžioje permainos būtinos nedelsiant, blogiausiu atveju - per ateinančius rinkimus, nes antraip neįsivaizduoju kaip teks gyventi Lietuvoje, kurią valdo asmenys ir partijos, neturintys jokios strategijos, kaip kovojama su išorinėmis grėsmėmis
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių