A.Kubilius: diskusijos dėl biudžeto Seime nebus lengvos

Seimui antradienį ketinant balsuoti dėl kitų metų biudžeto, premjeras Andrius Kubilius sako, jog diskusijos Seime nebus lengvos. Opozicija žada projektui nepritarti.

„Priklauso (ar biudžetas bus priimtas - BNS), kaip seksis Seime. Kartu su biudžetu dar reikia priimti visą eilę įstatymų. Aš tikiu, kad šią savaitę tai ir bus padaryta“, - interviu Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Premjeras teigė, jog sprendžiant dėl prabangos mokesčių, tai bus testas opozicijai, kuri yra „daug kalbėjusi apie panašius mokesčius“.

„Aš tikiu, kad tie pasiūlymai, kurie gimė Seime - labiau apmokestinti prabangų turtą, sulauks pritarimo. Koalicijos partneriai turi savo atskirą nuomonę ir mes visada žinojome, kad liberalų viena iš principinių nuostatų - jokio mokesčio didinimo. Šiandien yra galimybė darbais parodyti savo žodžių vertę, todėl antradienio balsavimus aš laikyčiau ir kaip tam tikrą testą ir tai opozicijai, kuri apie panašius mokesčius yra daug kalbėjusi ir dabar galėtų žodžius paremti darbais“, - sakė premjeras.

Socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius Lietuvos radijui sakė, jog opozicinės partijos apsisprendė nepritarti biudžetui, nes nemato jame ilgalaikės perspektyvos. A.Butkevičiaus nuomone, jeigu būtų priimtas dabar planuojamas biudžetas, neigiami rezultatai labiausiai atsiskleistų kitų metų antroje pusėje.

„Apsitarėme Darbo, Tvarkosi ir teisingumo ir Socialdemokratų frakcijų vadovų lygyje. Buvo nutarta, kad šitas biudžetas nebus palaikytas - paprasčiausiai dėl to, kad biudžeto planavimas yra pademonstruotas toks, kad paskutiniu metu pradėta ieškoti, kaip papildomai gauti pajamų kitais metais, bet negalvojama apie ilgalaikį procesą ir neįvertinama tai, kad kiti metai bus daug sunkesni“, - Lietuvos radijui sakė A.Butkevičius.

A.Butkevičiui išsakė abejonių ir dėl to, kaip buvo įvertinti kitų metų makroekonominiai rodikliai.

„Aš manau, kad tie vadinami makroekonominiai rodikliai, kurie planuojami kitais metais Lietuvoje, yra įvertinti nekvalifikuotai, nekompetetingai ir paskutiniu metu“, - kalbėjo A.Butkevičius.

Didžiausios valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai antradienį balsuos už indėlių palūkanų apmokestinimą, tuo metu jų partneriai liberalai viliasi, kad projektas bus atmestas.

Valdančiosios koalicijos atstovai antradienį ryte žurnalistams Seime patvirtino, kad balsuojant dėl kitų mokestinių projektų bus laikomasi praėjusią savaitę pasirašyto susitarimo dėl 2012 metų viešųjų finansų.

Konservatoriai antradienį ryte teigė, jog balsuos už indėlių palūkanų apmokestinimą, liberalai tikisi projektą atmesti. Prabangių transporto priemonių apmokestinimą nutarta svarstyti 2012 metų pavasario sesijos metu.

Praėjusį antradienį Seimas po pateikimo pritarė galingų automobilių, brangus būsto, indėlių palūkanų apmokestinimui, progresinių mokesčių įvedimui ir įmokų į privačius pensijų fondus sustabdymui. Už šiuos projektus daugiausia balsavo konservatoriai ir dalis opozicijos, o liberalai bei liberalcentristai buvo prieš arba susilaikė.


Šiame straipsnyje: biudžetasmokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vartojimo fondas

Vartojimo fondas portretas
Nėra pastovaus vartojimo fondo, kuris užtikrintų normalią biudžeto apyvartą.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių