A.Kubilius: biudžetas gali būti peržiūrėtas

Seimo patvirtintas kitų metų biudžetas, numatantis taupymo priemones, esant reikalui, kitąmet galėtų būti peržiūrėtas, teigia premjeras Andrius Kubilius.

„Mes padarėme viską, kad Lietuva būtų pasirengusi patiems sudėtingiausiems iššūkiams, kurie gali ateiti iš išorės, iš tos pačios euro zonos. O jeigu situacija reikalaus papildomų veiksmų, kaip parodė mūsų jau 3 metų patirtis, mūsų koalicija atsakomybės nebijo ir esant reikalui, siūlo priimti reikalingus ir atsakingus sprendimus“, - trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Kubilius, paprašytas įvertinti kai kurių ekonomistų nuomonę, jog kitų metų biudžetą gali tekti peržiūrėti.

„Situacija yra labai greitai kintanti, deja, kintanti iki šiol į blogesnę pusę, bet artėjant Kalėdoms, nesinori būti pesimistu ir galbūt palikime sau teisę likti ir didesniais optimistais“, - sakė premjeras.

A.Kubilius kalbėjo, jog užsibrėžta 3 proc. biudžeto deficito riba rodo siekį „gyventi pagal išgales“.

„Išmokti gyventi pagal išgales yra visų mūsų pareiga. Gyvenimas su didesniu deficitu reikštų, kad šiandieninė karta nemoka gyventi pagal išgales ir bando gyventi ateities sąskaita“, - kalbėjo premjeras.

Anot A.Kubiliaus, 3 proc. biudžeto deficitą padės pasiekti daugiau nei 1 mlrd. litų dydžio taupymo priemonės.

„Vyriausybėje sutelktomis pastangomis mažinant išlaidas visose institucijose 4 proc. buvo pasiektas maždaug 800 mln. litų konsolidacijos efektas, Seime papildomų pastangų dėka buvo rasta galimybė dar 250 mln. litų konsoliduoti - tai reiškia, kad kitų metų biudžete mes turėsime deficitą, mažesnį nei 3 proc. Nuo šių metų deficito, kuris gali būti arti 5 proc., pereiti prie 3 proc. yra tikrai didelis pasiekimas“, - sakė A.Kubilius.
Vyriausybės vadovas teigė, jog įgyvendintas ir pažadas į 2009 metų lygį atstatyti per krizę sumažintas pensijos.

„Norisi padėkoti visiems vyresnio amžiaus žmonėms, pensininkams, kad jie sudarė galimybes mums per praeitus porą metų nepatirti didesnių finansinių nestabilumų mūsų visoje finansų sistemoje“, - sakė A.Kubilius.

Seimas antradienio vakarą patvirtino 2012 metų biudžetą, kuriame numatoma, kad viešųjų finansų deficitas neviršys 3 proc. bendrojo  vidaus produkto (BVP). Tokį reikalavimą yra numačiusi Europos Sąjunga (ES). Lietuvos valdžios teigimu, didesnis deficitas apsunkintų Lietuvos galimybes skolintis tarptautinėse rinkose.

Seimo patvirtintuose valstybės ir savivaldybių, „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetuose numatyta dar apkarpyti valstybės išlaidas, bet per krizę sumažintos pensijos nuo sausio 1 dienos atstatomos į 2009 metų lygį.
Parlamentarai taip pat sumažino „Sodros“ įmokų į privačius pensijų fondus 0,5 procentinio punkto - nuo 2 proc. iki 1,5 proc. kaupiamosios pensijų įmokos tarifo.


Šiame straipsnyje: biudžetasmokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

vvv

vvv portretas
prasom man paaiskint, kodel biudzetai buna deficitiniai? As kai planuoju, tai skirstau kiek turiu, o ne kiek noreciau turet, bet neaisku, ar turesiu. O kaip cia jie skirsto? Paskui jiems reikia skolintis. Cia normalu? O kai jie prisivacioja ir skolinasi, tai mums reikia moket ju skolas.

mhm

mhm portretas
Kol "kubiliai" švaistys į dešinę ir kairę kaip darė iki šiol prisiplėštus iš žmonių milijonus niekada biudžeto neužteks, ir dar blogiau, artėja laikas kai nebus iš ko daugiau prisiplėšti.

Kubiliau

Kubiliau portretas
kaip aš Jus suprantu ir kaip užjaučiu,nors esu jūsų,atseit nuskriaustoji pensininkė.Kai svo vaikui atsakai to žaislo,kurio jis geidžia, būna skaudu,bet jums tenka į daugelio mūsų norus atsakyti neigiamai...stiprybės Jums,Dievas jums bus maloninigas.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių