Aktyvios mamos siūlo neapmokestinti minimalios algos

Asociacija Nacionalinis aktyvių mamų sambūris įregistravo peticiją, kuria siūloma nerinkti gyventojų pajamų mokesčio iš minimalias algas uždirbančių žmonių.

Tokį pasiūlymą antradienį per spaudos konferenciją pristatė asociacijos vadovė Rasa Paulavičienė, ekonomistai Romas Lazutka ir Aušra Maldeikienė, jie šį pasiūlymą vadino teisingu ir pagrįstu.

"Peticijos esmė yra neapmokestinti gyventojų pajamų mokesčiu minimalaus atlyginimo ir neapmokestinti kiekvienam vaikui pusantro valstybės remiamų pajamų dydžio sumos", - sakė R.Paulavičienė.

Anot jos, pasiūlymas parengtas ieškant Lietuvos sąlygomis prieinamo paketo, kuris turėtų būti suvokiamas biudžetą rengiantiems pareigūnams ir kartu duotų apčiuopiamos naudos mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams.

"Kalbant apie dažnai skaičiuojamą versiją, jog du tėvai, uždirbantys šiuo atveju du minimalius atlyginimus ir auginantys du vaikus, tokiu atveju visos jų pajamos būtų neapmokestinamos.

Mes nesiūlėme tokios šeimos neapmokestinti ir socialinio draudimo mokesčiais. Mes kol kas siūlome tik neimti gyventojų pajamų mokesčio turint omenyje, jog paskui tokios šeimos išleis tą sumą ir sumokės pridėtinės vertės mokestį. Tai reiškia, kad vistiek tie patys pinigai atsiguls į valstybės biudžetą", - pavyzdį pateikė R.Paulavičienė.

Tokiu atveju, anot jos, minimalius atlyginimus gaunančiai šeimai per metus liktų 2,5 tūkst. litų. Ekonomistė A.Maldeikienė komentuodama pasiūlymą pabrėžė, kad valstybės išlaidos skirstant socialinę paramą mažiausias pajamas gaunantiems asmenims yra didesnės nei iš jų surenkama mokesčių.

"Šiuo metu labai tikėtina, kad jie į biudžetą sumoka tuos 2,5 tūkst., o iš biudžeto gauna apie 3 tūkstančius. (...) Šiuo atveju žmonės, kurie tokiems žmonėms skaičiuoja paramą, dirba visiškai tuščią darbą", - kalbėjo A.Maldeikienė.

"Šitas mechanizmas, kuris yra siūlomas, yra gerokai pigesnis", - antrino R.Lazutka.
Papildomai, pagal peticiją, siūloma sumažinti apmokestinimą šeimoms, auginančioms vaikus. Siūloma, kad už vieną vaiką pajamų mokesčiu neapmokestinamos šeimos pajamos išaugtų 525 litų.

"Tuomet, kai mama ir tėtis uždirba daugiau nei minimalus atlyginimas, įsijungia neapmokestinamas mechanizmas dėl jų auginamų vaikų. Mes siūlome, jog gimus vaikui nuo pirmos jo dienos jis atsineštų neapmokestinamą krepšelį. Kiekvienas papildomai uždirbtas litas iki 520 litų būtų taip pat neapmokestinamas", - kalbėjo R.Paulavičienė

"Jei tėvai uždirba tą sumą - 525 litus - ji yra neapmokestinama todėl, kad tie tėvai turi vaiką. Dabar papildomas vaikui neapmokestinamas minimumas yra 100 litų ir dėl to šeima gauna naudoti 15 litų. Nuo 525 litų jie turėtų naudos 75 litus. Šeimoje nesumokėtų mokesčių liktų 75 litai vienam vaikui per mėnesį", - teigė R.Lazutka.

Pasak asociacijos vadovės, tikimasi, jog peticija bus pateikta Seimui svarstyti.
"Peticija yra pateikta Seimo Peticijų komisijai. Tai reiškia, jog nebus renkami parašai. Kiekvienas iš mūsų galime siūlyti Seimui įstatymo pakeitimus. Yra bendra tvarka - jei Peticijų komisija praleidžia tokį variantą, jei tai atitinka reikalavimus, tuomet Seimas privalo balsuoti svarstyti ar nesvarstyti. Viliamės, kad bent jau iki svarstymo šita versija prieis", - sakė R.Paulavičienė.

Vyriausybei, anot jos, buvo išsiųsta informacija su tokiais pasiūlymais.


Šiame straipsnyje: MMAmokesčiaiMinimali alga

NAUJAUSI KOMENTARAI

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
O kas bemokės mokesčius? Puškinas? Ko tik visokie tinginiai ir veltėdžiai neprisigalvoja...

mamoms

mamoms portretas
Siaip oficialiai pripazinta kad nemenka dalis sodros kraho bvo del nerealiai dideliu ismoku mamoms. Tai gal jus savo iniciatyvas pasilikite prie saves.

to 2

to 2 portretas
Gal geriau pasidomek, kokios sumos isleidziamos ne pasalpoms,ar pensijoms, o gaujai biurokratu islaikyti. Labai lengva pulti ant labiausiai pazeidziamu socialiniu grupiu.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių