A.Butkevičius: Vyriausybė atsakingiau žiūrės į siūlomas PVM lengvatas

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad atsakingiau bus žiūrima politikų siūlomas įvairias pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas. Komentuodamas šalies siekį 2015 metais įsivesti eurą, ji mano, kad didžiausią pavojų tam gali kelti infliacija.

„Mums didžiausia grėsmė yra infliacijos suvaldymas. Ir nepaprastai atsakingai reikės elgtis Seime. Ypač svarstant 2014 metų biudžetą. Taip pat atsakingai reikės žvelgti į pateiktas įstatymo pataisas, kurios yra numatytos priimti įvairiausias PVM lengvatas“, – pirmadienį po susitikimo su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos atstovais žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Jo teigimu, Vyriausybė atsižvelgs į TVF ekspertų pastabas, be to, daugelis jų yra numatyta Vyriausybės programoje.

„Sritys, kurios buvo paliestos, kaip emigracijos politika, aukštas nedarbas ir, aišku, griežtas fiskalinės politikos vykdymas, visa tai yra numatyta Vyriausybės programoje“, – sakė A.Butkevičius.

TVF ataskaitoje teigiama, jog Lietuvos ekonomika ir toliau atsigauna, tačiau tuo pernelyg džiaugtis negalima: kreditų augimas nepakankamai stiprus, nedarbo lygis išlieka sąlyginai didelis. Tai reiškia, jog Lietuva susiduria su trimis pagrindiniais politiniais iššūkiais siekiant užtikrinti finansų tvarumą: būtina ir toliau laikytis fiskalinės drausmės, stiprinti bankų sistemos atsparumą bei išlaikyti šalies ūkio konkurencingumą.

„Mes bandysime padidinti biudžeto pajamas iš geresnio mokesčių surinkimo, sieksime daugiau darbo vietų statybų ir su juo susijusiuose sektoriuose. Peržiūrėsime mokesčių sistemą. Suprantame struktūrinio nedarbo iššūkius – juos spręsime derindami švietimo programas ir verslo poreikius“, – sakė A. Butkevičius.

Kol kas Seime registruotos kelios pataisos, kuriomis siūlomos PVM lengvatos: iki 9 proc. siūloma mažinti PVM viešbučių paslaugoms, meno ir kultūros renginiams bei kūrėjų ir atlikėjų paslaugoms, be to, siūloma leisti PVM susigrąžinti įmonėms, perkančioms naujus automobilius, kurių vertė būtų iki 121 tūkst. litų.

Seimas praėjusią vasarą svarstė daugybą PVM sumažinimo pataisų, bet visas jas atmetė, kol kas jas siūlę parlamentarai jų iš naujo neregistravo, nes po Seimo rinkimų buvo nutarta, anksčiau registruoti siūlymai bus apsvarstyti Biudžeto ir finansų komitete.

Šį trečiadienį komitete vyks parlamentarų ir verslo atstovų pasitarimas dėl PVM tarifų dydžių įtakos verslui ir vartojimui.

Dabar galioja 9 proc. PVM tarifai šilumai, keleivių ir bagažo vežimui, taip pat laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams ir 5 proc. - kompensuojamiems vaistams bei neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms.

Įprastas PVM tarifas šiuo metu yra 21 proc., jis galioja nuo 2009 metų rudens.NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas

jonas portretas
Pirmaujam pagal skurda Europoj ,kada Afrika aplenksim

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių