A.Butkevičius: pradėsime grąžinti sunkmečio skolas

Centro-kairės Vyriausybė, užtikrindama ekonomikos augimą, darbo rinkos plėtrą ir mokesčių už komunalines paslaugas mažėjimą, žada pradėti grąžinti „sunkmečio skolas“.

„Šešioliktoji Vyriausybė savo veiksmų programoje nustatė tokius prioritetus, kurie garantuotų tvarų ekonomikos augimą, darbo rinkos plėtrą ir būtinų šeimos biudžeto išlaidų mažėjimą, pavyzdžiui, už komunalines paslaugas. Eidami šiuo keliu, pradėsime grąžinti sunkmečio skolas, kurias suvokiame ne vien kaip sumažėjusių šeimos pajamų skirtumą“, - ketvirtadienį iš Seimo tribūnos, apžvelgdamas savo Vyriausybės šimto dienų darbus, sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Jis taip pat žadėjo ieškoti resursų pakelti atlyginimus kultūros darbuotojams, policininkams bei kitiems, gaunantiems mažiausią darbo užmokestį.

„Tai pirmaeilis ir atsakingas uždavinys, nes papildomų išlaidų reikalaujantys planai ir sprendimai turi paklusti griežtai fiskalinei ir biudžetinei drausmei“, - teigė jis.

Konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė 2008 metais prasidėjus finansų krizei ėmėsi taupymo priemonių - sumažino darbo užmokestį valstybinio ir viešojo sektoriaus darbuotojams, buvo sumažinusi pensijas ir padidino kai kuriuos mokesčius.

A.Butkevičius savo kalboje atkreipė dėmesį, kad ši Vyriausybė pasirengusi įgyvendinti ir tai, ko iki šiol nebuvo Lietuvos politikoje – darbų tęstinumo kultūrą.

„Toliau laikysimės biudžeto taupymo tvarkos, ypatingas dėmesys bus skiriamas strateginiams energetiniams projektams, kurių plėtrai jėgos turėtų įlieti naujos iniciatyvos su regiono partneriais. Pritarėme pensijų reformai, tęsime piniginės socialinės paramos sistemos pertvarką, Strategijos “Lietuva 2030„ įgyvendinimą“, - sakė jis.

Tuo pačiu premjeras tvirtino, kad visose ministerijose atliktas veiklos įvertinimas - atliktų, nebaigtų ir apskritai nepadarytų darbų peržiūra.

„Tad aiškiai matome ribą, už kurios prasideda mūsų Vyriausybės darbai“, - teigė A. Butkevičius.

Vardydamas savo Vyriausybės pradėtus darbus jis minėjo daugiabučių renovaciją, nuo 2014 metų planuojamą pradėti viešosios paskirties pastatų renovaciją, parengtą naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymą, kuris turėtų plačiau atverti duris užsienio investuotojams bei mūsų verslininkų iniciatyvoms, sustabdytą „nevaldomą saulės elektrinių plėtrą“, sprendimą dėl sumažinto elektros gamybos kiekio Elektrėnuose, kas leido iki 140 mln. litų ir 1,5 cento sumažinti elektros energijos kainų augimą, sudarytą ekspertų darbo grupę, kuri gegužę turi pateikti pasiūlymus, kaip pakoreguoti mokesčių sistemą.

„Jiems pavesta įsigilinti, kaip sumažinti darbo pajamų apmokestinimo naštą, ypač mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms, sudaryti palankesnes sąlygas smulkiam ir vidutiniam verslui“, - teigė A. Butkevičius.

Kalbėdamas apie sveikatos apsaugą, premjeras tvirtino, kad bus kuriama skaidresnė ir aiškesnė medicinos įstaigų finansavimo, įrangos įsigijimo, vaistų kainodaros bei atsiskaitymo už paslaugas tvarka.

„Artimiausiu metu turime rasti būdų, kaip išspręsti gydytojų stygiaus problemą regionuose. Ši problema netolimoje ateityje bus dar skaudesnė, nes pastaraisiais metais jauni specialistai arba nevažiuodavo dirbti į kaimiškas vietoves, arba nuvažiavę neužsibūdavo. Valstybei per didelė prabanga už 200 tūkst. litų parengti gydytoją rezidentą ir lengva ranka išleisti jį išvažiuoti dirbti į užsienį“, - dėstė Vyriausybės vadovas.

Jis pakartojo pažadą siekti 2015 metais Lietuvoje įvesti eurą.

Užsienio politikoje garantuotas tęstinumas su pažadu gerinti santykius su kaimynais.

„Iš naujo atveriame duris politiniams kontaktams Lenkijoje: pastaruoju metu mūsų dialogas reguliarus ir konstruktyvus“, - sakė A. Butkevičius.

Taip pat nuskambėjo įsipareigojimas, kad gynybos finansavimas 2016 metais siektų 1 proc. nuo bendrojo vidaus produkto.

Penktadienį sueina šimtas dienų, kai dirba socialdemokrato A. Butkevičiaus vadovaujamas Ministrų kabinetas. Jo ministrai prisiekę praėjusių metų gruodžio 13 dieną.

Šešioliktoje Vyriausybėje su premjeru dirba aštuoni socialdemokratų atstovai, keturi „darbiečiai“, du "tvarkiečiai, vienas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

v

v portretas
Saunuolis Butkevicius ,vyk toliau nuo saves kubiliu ir kirkila ir zuoku

renovacija

renovacija portretas
pagrindas renovacija,sekmingas simtadienis,renovacija bus.gerai.

ar

ar portretas
valstybine kariu pensija priskiriama prie grazintinu sunkmecio skolu?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių