39 RST paslaugų vartotojai prisipažino vogę elektros energiją

Visą spalio mėnesį „Rytų skirstomieji tinklai“ (RST) vykdė akciją, skatinančią sąžiningą elektros energijos vartojimą. Akcijos metu gyventojai, patys prisipažinę apie esąžiningą elektros energijos vartojimą, išvengė atsakomybės, o sugadinti elektros energijos skaitikliai buvo pakeičiami naujais.

Iš viso RST akcijoje skelbtomis galimybėmis pasinaudojo 233 Rytų Lietuvos gyventojai. Daugiausia pranešimų bendrovė sulaukė iš Vilniaus miesto.

Per spalį buvo užfiksuoti 39 gyventojų prisipažinimai apie neteisėtą elektros energijos vartojimą jų gyvenamuosiuose būstuose.

88 gyventojai kreipėsi į bendrovę prašydami patikrinti, ar jų pastebėti elektros skaitiklių pažeidimai neturi neigiamos įtakos elektros energijos kiekio fiksavimui. Kiti pranešimai buvo susiję su gyventojams kilusiais įtarimais dėl kitų asmenų neteisėto elektros energijos vartojimo.

RST Saugos ir prevencijos departamento direktoriaus Kęstučio Tubio teigimu, akcijos rezultatai pranoko lūkesčius. „Lyginant su panašia RST akcija, vykdyta 2006 metais, šiemet buvo gauta dešimt kartų daugiau pranešimų. Tai rodo, kad gyventojai tapo žymiai sąmoningesni ir aktyvesni. Jie suprato akcijos prasmę, patikėjo mūsų pažadu nusižengusiems netaikyti jokių sankcijų ir pasinaudojo galimybe tapti sąžiningais elektros energijos vartotojais“, - sakė K.Tubis.

Pasak K.Tubio, kai kurie gyventojai, savanoriškai prisipažinę neteisėtai vartojus elektros energiją, dėkojo bendrovei už suteiktą galimybę be teisinių ir finansinių sankcijų pakeisti savo žalingus įpročius, išsilaisvinti nuo sąžinės priekaištų ir baimės, jog kada nors jų nusikalstama veikla gali būti išaiškinta.

Nemažai skambinusių gyventojų, pastebėję, jog jų elektros skaitiklio plombos yra pažeistos ar įskilęs skaitiklio korpusas, išsklaidė savo abejones, kai RST atstovai jų prašymu patikrino skaitiklius ir nustatė, kad šie pažeidimai neturi įtakos suvartojamos elektros kiekio fiksavimui.

Pagal akcijos metu gautus gyventojų pranešimus dėl kitų asmenų neteisėto elektros energijos vartojimo RST išaiškino 16 neteisėto elektros energijos vartojimo faktų.

Septyni atvejai iš jų buvo susiję su neteisėtu naudojimosi elektros energija, savavališkai prisijungiant elektros laidus prie gatvių apšvietimo tinklo, daugiabučių namų bendroms reikmėms tiekiamos elektros ar individualių asmenų objektuose įrengto vidaus elektros tinklo.

Informaciją apie šiuos atvejus RST perdavė Valstybinei energetikos inspekcijai (VEI) bei policijai.

RST Saugos ir prevencijos departamento direktoriaus teigimu, akcija parodė, kad gyventojai netoleruoja neteisėto elektros vartojimo. „Kuo daugiau bus pilietiškų žmonių, kurie ne tik sąžiningai vartoja elektros energiją, bet ir jaučia pareigą pranešti apie neteisėto elektros energijos vartojimo faktus, tuo sparčiau mažės nusikalstamos veiklos mastai. Tokiu būdu nenukentės tie elektros vartotojai, iš kurių piktavaliai vagia elektros energiją bei sumažės elektros tiekėjų patiriami nuostoliai, kurie gali įtakoti elektros energijos kainą visiems vartotojams”, - kalbėjo K.Tubis.

RST akcijos metu sulaukė 158 pranešimų iš Vilniaus regiono (25 iš jų buvo gyventojų prisipažinimai apie neteisėtą elektros energijos vartojimą), 29 pranešimus iš Panevėžio regiono (iš jų - 9 prisipažinimai), 18 pranešimų iš Alytaus regiono (iš jų - 3 prisipažinimai), 12 pranešimų iš Utenos regiono (iš jų - 2 prisipažinimai).


Šiame straipsnyje: RSTakcijaelektros vagystės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių