Žurnalas „Foreign Policy“ neigia išrinkęs V. Putiną įtakingiausiu

JAV žurnalas „Foreign Policy“ (FP) paneigė žiniasklaidoje išplitusius pranešimus, esą šis žurnalas pavadinęs Vladimirą Putiną įtakingiausiu pasaulio politiku, pranešė Britanijos visuomeninis transliuotojas BBC.

Kaip nurodoma FP tinklalapyje, įtakingiausių politikų ir verslininkų reitingus savo tinklaraštyje paskelbė politologas Ianas Bremmeris, politinių grėsmių analizių centro „Eurasia Group“ vadovas, pareikšdamas savo asmeninę nuomonę, o ne žurnalistų sudarytą metinį reitingą.

Jeigu toks sąrašas būtų sudaromas, jo viršuje tikrai neatsidurtų ne amerikietis, pabrėžia „Foreign Policy“.

Savo tyrinėjimuose I.Bremmeris narinėja ryšį tarp šalies atvirumo ir jos stabilumo.

Išvakarėse Rusijos naujienų agentūros pranešė, kad žurnalas „Foreign Policy“ pavadino Rusijos prezidentą V.Putiną įtakingiausiu politikos, verslo ir visuomenės veikėju planetoje.

Tiesa, V.Putinui skirta antroji vieta sąraše, nes pirmoji liko tuščia.

Buvo paaiškinta, kad niekas negalėjo būti įrašytas į pirmąją poziciją, nes „Didžiojo nulio (G-Zero) pasaulyje kiekvienas laukia, kad kas nors kitas prisiimtų atsakomybę už sunkiausius ir pavojingiausius pasaulio iššūkius“.

Beje, I.Bremmeris ne itin palankiai atsiliepia apie V.Putiną.

Jo nuomone, nesėkmingos valstybės lyderiui lengviau sukurti stabilumą, uždarant šalį, negu kuriant pilietinę visuomenę; tačiau, atviresnės valstybės galiausiai tampa stabilesnės, negu autoritariniai režimai.

Sudarydamas įtakingų politikų ir verslininkų reitingą, I.Bremmeris įtakingumą apibūdino kaip „individualų asmenybės gebėjimą realizuoti permainas, kurios reikšmingai paveikia daugelio žmonių likimą“.

„Suasmenintoje Rusijos santvarkoje asmenybė tebėra svarbiausia. Jis nėra toks populiarus kaip anksčiau, o jo šalis nebeturi sovietinio masto galios ir įtakos, tačiau niekas šioje planetoje nėra sutelkęs didesnės vidaus ir regioninės galios negu Putinas“, - pažymėjo žurnalas.

Trečiąją poziciją užima JAV federalinių atsargų sistemos valdybos pirmininkas Benas Bernanke (Benas Bernankė), ketvirtąją - Vokietijos kanclerė Angela Merkel, penktąją - JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama).

Kitas pirmojo dešimtuko vietas užima Europos centrinio banko vadovas Mario Draghi (Marijus Dragis), Kinijos komunistų partijos generalinis sekretorius Xi Jinpingas (Si Dzinpingas), Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei (Alis Chamenėjis), Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde (Kristin Lagard) ir Saudo Arabijos karalius Abdullah Bin Abd al Azizas (Abdula Bin Abd Azizas).



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių