Viso pasaulio maldininkai sveikina „kuklųjį“ popiežių Pranciškų

Minios tikinčiųjų iš viso pasaulio sveikino „kuklųjį“ popiežių Pranciškų per jo inauguraciją antradienį Šv.Petro aikštėje, išreikšdamos viltį, kad naujasis pontifikas priartins bažnyčią prie paprastų žmonių.

Beveik 200 tūkst. maldininkų, susirinkę saulės nutviekstoje aikštėje ir į ją vedančioje pagrindinėje gatvėje, skandavo „Tegyvuoja popiežius!“, pro šalį važiuojant baltam atviram visureigiui, kuriame juos sveikino pirmasis pontifikas iš Lotynų Amerikos šalies per visą Bažnyčios istoriją.

„Popiežius iš šalies, kurioje tokia didžiulė nelygybė, teikia didelių vilčių“, - sakė 76-erių metų argentinietė Susanna Montalavo (Susana Montalavo), popiežiaus tėvynainė.

Ji nurodė, kad Pranciškus jau yra užsitarnavęs gerą reputaciją savo gerais darbais šalies pavojingais laikomuose lūšnynuose, kuriuose buvęs Buenos Airių arkivyskupas neretai apsilankydavo gerti arbatos iš anksto neperspėjęs. Tai moteris laiko permainų ženklu.

„Jūsų Šventenybe, čia!“, - kvietė susirinkusieji, akinius dėvinčiam popiežiui nurodžius sustabdyti automobilį ir išlipus pasisveikinti su vyresnio amžiaus žmonėmis, šeimomis ir vaikais prieš savo pamokslą, kuriame žadėjo „kuklų, konkretų ir ištikimą“ pontifikatą.

„Būti čia yra didelis emocinis išgyvenimas“, - sakė 37 Maria Lourdes (Maria Lurdes) iš Salvadoro.

„Pranciškaus pontifikatas bus didelė  revoliucija Bažnyčiai, bet dar didesnė viso pasaulio neturtingiems žmonėms“, - sakė ji.

Pranciškus, kurį praėjusią savaitę vykusioje konklavoje kardinolai išrinko Benedikto XVI įpėdiniu, minioms žadėjo „švelnia meile apgaubti visą žmoniją, ypač neturtingiausius, silpniausius ir mažiausiai svarbius“.

„Mes daug girdėjome, kad Pranciškus nori padėti neturtingiesiems“, - sakė 32 metų italas Riccardo Monteverde (Rikardas Monteverde), dirbantis benamių prieglaudoje Romoje.

„Tik laikas parodys, ar reikalai tikrai dabar pakryps į gera“, - sakė jis.

Daugeliui popiežiaus paprasta ir atvira asmenybė atrodo kaip atgaiva.

„Jis man primena Joną Paulių II, aš manau, kad įkvėps tokį patį entuziazmą ir meilę“, -sakė 30-metė Rosella Macaraig (Rosela Makaraig**) iš Filipinų.

„Jis nėra jaunas popiežius, bet pasirodys gerai“, - sakė moteris, kurios trimetis sūnus Tommy (Tomis) laikė Vatikano vėliavėlę.

Jai pritarė italas Claudio Fantillo (Klaudijus Fantilas): „ Man patinka, kaip jis kalba, kaip jis sugeba būti linksmas, bet kartu labai jaudinantis. Jis yra naujasis Jonas Paulius II“.

Minioje buvo ir prekeivių, siūlančių atvirutes su naujojo popiežiaus nuotraukomis. Kai kurios jų buvo padalintos į dvi dalis, kuriose buvo dviejų popiežių - besišypsančio Pranciškaus, savo vardą pasirinkusio XIII a. šventojo Pranciškaus Asyžiečio garbei, ir be galo populiaraus Jono Pauliaus II atvaizdai.

Tačiau suvenyrų su praėjusį mėnesį atsistatydinusio popiežiaus emerito Benedikto XVI atvaizdu nebuvo matyti.

„Atmosfera atrodo ne tokia įtempta kaip per didžiąsias Benedikto mišias, atrodo, kad popiežiaus Pranciškaus žemiška prigimtis jau dabar persiduoda žmonėms“, - sakė 38 metų gidas Claudio Gratinelli (Klaudijus Gratinelis), po Romą vedžiojantis maldininkų turistų grupes.

Argentinos vėliava apsigaubę maldininkai Pranciškaus kalbą sveikino pritarimo šūksniais; viena moteris apsipylė ašaromis, išvydusi žmogų, kurį ji sakė pažinojusi kaip kuklų kunigą, o dabar tapusį 1,2 mlrd. pasaulio katalikų vadovu.

„Jis tikrai yra toks įkvepiantis. Jis man primena mano senelį, kuris mums davė viską, bet niekada neleido nuo nieko išsisukti. Mielas, bet griežtas“, - sakė taksi vairuotoja Susi Martino (Siuzi Martino).

Tarp tikinčiųjų iš viso pasaulio, kurie sakė atvykę į Vatikaną specialiai popiežiaus inauguracijai, buvo nemažai fotoaparatais spragsinčių turistų.

Iš Naujojo Orleano drauge su teologijos studentų grupe atvykęs Tyleris Moore'as (Taileris Muras) sakė, kad popiežius Pranciškus yra „labai trokštamas gaivaus oro gurkšnis“.

„Jis yra didis, įdomus, kitoks. Pirmiausia, jis yra ganytojas, kuris gal ir neatneš didelių pokyčių Bažnyčiai socialinėje srityje, bet sugrąžins jai kontaktą su žmonėmis, visų pirma - neturtingaisiais“, - sakė T.Moore'as.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių