Vatikano teismas pradėjo nagrinėti popiežiaus liokajaus bylą

Popiežiaus Benedikto XVI buvusio liokajaus Paolo Gabriele (Paolo Gabrielės), kuris kaltinamas konfidencialių Vatikano dokumentų vagyste ir nutekinimu sunkinančiomis aplinkybėmis, byla pradedama nagrinėti šeštadienį, pranešė Šventasis Sostas.

46 metų P.Gabriele, kuriam gresia iki ketverių metų laisvės atėmimo, dalyvavo teismo posėdyje, sakoma Vatikano pranešime spaudai.

Atsakovas yra kaltinamas pontifiko dokumentų vagyste ir jų perdavimu žurnalistui - sensacingu, Holivudą primenančiu skandalu, kuris atskleidė kovą dėl valdžios, intrigas ir įtariamą korupciją aukščiausiuose Katalikų Bažnyčios sluoksniuose.

P.Gabriele pateikti kaltinimai vagyste sunkinančiomis aplinkybėmis, už kurią galima skirti kalėjimą iki ketverių metų. Jį teis Vatikano tribunolas iš trijų teisėjų.

Jis pats jau pripažino savo kaltę ir paprašė popiežiaus malonės, ir dauguma Vatikano stebėtojų sako, kad taip tikriausiai ir bus, jeigu jo kaltė bus pripažinta, tad teismo procesas yra kone formalumas.

P.Gabriele buvo areštuotas gegužės 24 dieną, Vatikano policijai jo bute šiame mieste radus „daugybę“ dokumentų iš popiežiaus kabineto. Daugelis tų dokumentų buvo paskelbta knygoje „Jo šventenybė: slapti popiežiaus Benedikto XVI dokumentai“ (Sua Santita - le carte segrete di Benedetto XVI), kurią parašė italų žurnalistas Gianluigi Nuzzi (Džanluidžis Nucis). Ankstesnė jo knyga apie Vatikano banką taip pat buvo sukėlusi sensaciją.

Vėliau P.Gabriele prisipažino, kad perdavė dokumentus G.Nuzzi, vildamasis atskleisti tai, ką laiko „blogiu ir korupcija“ Bažnyčioje, sako kaltintojai. Jie buvusį pontifiko liokajų vadina pamaldžiu, bet suklaidintu žmogumi, kuris tikėjo, kad Šventoji Dvasia įkvėpė jį ginti popiežių ir informuoti jį apie problemas aplinkui.

„Buvau įsitikinęs, kad šokas, net ir žiniasklaidos (sukeltas), būtų buvęs sveikas (dalykas) siekiant sugrąžinti Bažnyčią į teisingą kelią“, - birželio mėnesį per tardymą sakė P.Gabriele, kurį citavo kaltintojai.

Jis teisiamas kartu su buvusiu Vatikano kompiuterių specialistu Claudio Sciarpelletti (Klaudijumi Šarpelečiu), kaltinamu padėjus įvykdyti šį nusikaltimą.

P.Gabriele yra ir Vatikano pilietis, ir gyventojas (iš viso yra 595 Vatikano piliečiai, kurių 247 yra ir gyventojai). Tad popiežius yra ne tik buvęs jo bosas, bet ir jo buto savininkas, jo dvasinis vadovas (kaip Katalikų Bažnyčios galva) ir jo valstybės vadovas, jau neminint to, kad popiežius paskyrė kaltintoją ir tris teisėjus pasauliečius, kurie nagrinės jo bylą ir balsų dauguma nuspręs, ar jis yra kaltas.

Gegužės mėnesį išleista „Jo šventenybė: slapti popiežiaus Benedikto XVI dokumentai“ - 273 puslapiai Vatikano paslapčių - tapo labiausiai aptarinėjama knyga Italijoje ir pačiame Vatikane, vienoje slapčiausių pasaulio institucijų.

Knygoje, be kitų dokumentų, skelbiami vieno Vatikano pareigūno laiškai, kuriuose detaliai aprašoma korupcija skirstant Vatikano kontraktus, nurodomi tie, kas „nutekino“ kaltinimus apie homoseksualius ryšius, ir panašūs dalykai.

Nė vienas tų dokumentų pačiam pontifiko institutui grėsmės nekelia. Dauguma jų yra įdomūs tik italams, nes yra susiję su Italijos ir Vatikano santykiais, taip pat - keliais vietos skandalais ir asmenybėmis. Tačiau pats jų egzistavimas ir tai, kad jie buvo paimti nuo paties popiežiaus darbo stalo, sukėlė precedento neturinčią Vatikano reakciją ir paskatino popiežių įsteigti kardinolų komisiją lygiagrečiam tyrimui atlikti.

Po šio skandalo dvasininkai skundžiasi, kad jis pakirto pasitikėjimą ir diskretiškumą, kurie buvo būdingi kasdieniam Vatikano gyvenimui. Vyskupai dabar abejoja dėl to, ar siųsti konfidencialią informaciją popiežiui, nes baiminasi, kad ji galiausiai gali atsidurti pirmajame kokio nors laikraščio puslapyje.

Tuo tarpu žurnalistas G.Nuzzi laikosi ramiai. „Vienintelis dalykas, kurį galiu pasakyti, yra tas, jog labai viliuosi, kad šis teismo procesas atskleis motyvus ir įsitikinimus, kurie privertė Paolo Gabriele iškelti į dienos šviesą knygoje aprašytus dokumentus ir įvykius“, - šią savaitę sakė jis AP.

46 metų, trijų vaikų tėvui P.Gabriele atstovauja advokatė Cristiana Arru (Kristiana Aru), nes pagrindinis jo advokatas, jo vaikystės draugas Carlo Fusco (Karlas Fuskas), praėjusį mėnesį atsistatydino kilus nesutarimams dėl gynybos strategijos.


Šiame straipsnyje: Popiežius

NAUJAUSI KOMENTARAI

skaitykime

skaitykime portretas
Karšto komentaro straipsnio: "Versija: pedofilijos bylos virvutes tampo VSD susisukusios lizdą JAV slaptosios tarnybos?" komentaruose, paskelbtos nuo 2004 12 29 iki 2012 09 09 naujausios 25 Dieviškosios Apraiškos,( skelbtos Lietuvos ir užsienio internetiniuose puslapiuose), kurioms Belzebubo imprimatur nereikalingas. Skaitykime, gauname nemokamai, ir platinkite nemokamai, nepridėdami prie Evangelijos- Apraiškų nieko ir neatimdami..
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių