Vatikano prašoma atimti riterio titulą iš BBC žvaigždės

Anglijos katalikų lyderis užklausė Vatikano, ar popiežiaus riterio titulas  gali būti atimtas po BBC televizijos žvaigždės Jimmy Savile'io mirties. Tai šeštadienį pranešė jo atstovė.

Vestminsterio arkivyskupas Vincentas Nicholsas šį laišką parašė praeitą savaitę, prašydamas atitinkamo Šventojo Sosto biuro pasidomėti, ar galima šį garbingą titulą atimti iš J.Savile'io.

Policija tirdama įtarimus, kad velionis BBC televizijos žvaigždė lytiškai išnaudojo vaikus, nustatė apie 300 tikėtinų aukų, todėl keliama prielaida, jog J.Savile'is buvo vienas didžiausių seksualinių grobuonių per Britanijos istorija.

Įtarimai dėl J.Savile'io veiksmų sukėlė krizę BBC ir sugriovė reputaciją žmogaus, kuris ištisus dešimtmečius buvo vienas garsiausių Britanijos televizijos veidų, nuolat dėvėdavęs ryškiaspalvius sportinius kostiumus ir nesiskirdavęs su cigaru.

J.Savile'is, kuris mirė pernai spalio 29 dieną, būdamas 84 metų, taip pat asmeniškai buvo surinkęs dešimtis milijonų svarų labdarai.

1990 metais šis diskžokėjus ir televizijos pranešėjas tapo Šv.Grigorijaus Didžiojo ordino komandoro kryžiaus kavalieriumi tuomečio popiežiaus Jono Pauliaus II sprendimu.

V.Nicholsas savo laiške prašo Vatikano išsiaiškinti, „ar popiežiaus apdovanojimas, skirtas Jimmy Savile'iui už jo labdaros veiklą, gali būti atimtas po mirties ir paskelbtas negaliojančiu, pripažįstant gilų sielvartą visų, patyrusių išnaudojimą ir susirūpinusių, jog pono Savile'io vardas lieka popiežiaus pagerbtųjų sąrašuose“, sakė arkivyskupo atstovė.

„Nors tebelaukiama dabartinio policijos tyrimo išvadų, įtarimai dėl išnaudojimo yra didžiai sukrečiantys, ir mūsų mintys pirmiausia turėtų būti skirtos visiems, kurie buvo išnaudojami, - pridūrė ji. - Bažnyčia kviečia visus, patyrusius išnaudojimą, kreiptis į atitinkamas tarnybas.“

Tuo tarpu J.Savile'io šeima šeštadienį pirmąkart nutraukė tylą, išreikšdama „savo nusivylimą ir liūdesį, nepalyginamą su tuo, kurį jaučia aukos“ dėl patirtos skriaudos.

„Kaip galėjo žmogus, kurį manėme pažįstantys ir kurį mylėjome, galėjo taip elgtis?“ - J.Savile'io sūnėnas Rogeris Fosteris rašo pranešime, kuris buvo paskelbtas regioniniame dienraštyje „Yorkshire Evening Post“.

„Kodėl žmogus, surinkęs tiek daug pinigų labdarai, atidavęs kitiems tiek daug savo laiko ir energijos, rizikavo viskuo, atlikdamas nepadorius nusikalstamus veiksmus? Kaip kažkas galėtų gyventi, darydamas “didžiausią gėrį ir didžiausią blogį„ tuo pačiu metu?“ - stebėjosi jis.

J.Savile'io šeima sakė pašalinusi prieš kelias savaites pastatytą ant jo kapo paminklą, „kad jis netaptų taikiniu piktavaliams žmonėms“.

Garsenybės artimieji taip pat pareiškė mintyse esantys su nuskriaustaisiais.

J. Savile'is buvo vienas iš populiariausių Britanijos televizijos laidų vedėjų, surinkdavusių didžiules sumas labdaros projektams. Tačiau kaltinimai, kad jis lytiškai išnaudojo nepilnametes, aptemdė J. Savile'o reputaciją, o BBC įtariama dangsčiusi jo veiksmus.

Kai vienoje komercinės televizijos ITV laidoje buvo paskelbti kaltinimai J. Savile'ui, kuriuos išsakė kelios moterys, po dviejų savaičių Skotland Jardas pareiškė, kad tyrimo mastas labai padidėjo, kai skundus pateikė dešimtys kitų žmonių.

BBC paskelbė atliksianti nepriklausomą tyrimą dėl transliuotojo „kultūros ir praktikos“ per J. Savile'io darbo laikotarpį.


Šiame straipsnyje: Jimmy SavileVatikanas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių