Iš Vatikano kamino vėl rūksta juodi dūmai: naujo popiežiaus dar nėra

Slaptoje konklavoje dalyvaujantiems kardinolams trečiadienį ryte du kartus nepavyko išrinkti naujo popiežiaus - iš Siksto koplyčios kamino antrąją konklavos dieną pasirodė juodi dūmai.

Dūmai iš kuklaus varinio kamino, įrengto ant koplyčios stogo, ėmė virsti 11 val. 40 min. vietos (12 val. 40 min. Lietuvos) laiku, po dviejų rytinių balsavimų uždaroje 115 kardinolų elektorių konklavoje.

Juoda dūmų spalva reiškia, kad katalikų kardinolai, susirinkę garsiojoje Michelangelo (Mikelandželo) freskomis ištapytoje koplyčioje, popiežiaus dar neišrinko.

Trečiadienį konklavoje jau balsuota du kartus, o apskritai pirmasis šios konklavos balsavimas įvyko antradienį. Kardinolai elektoriai vieną iš savų turi išrinkti žmogumi į Benedikto XVI, kuris praėjusį mėnesį pribloškė pasaulio katalikus atsistatydinimu, vietą.

Praėjusią naktį kardinolai praleido užsidarę netoliese esančiuose svečių namuose, ryte dalyvavo mišiose Šv. Pauliaus koplyčioje Vatikano Apaštališkuosiuose rūmuose ir grįžo į Renesanso didybe dvelkiančią Siksto koplyčią tęsti konklavos.

Konklava buvo sušaukta Benediktui XVI tapus pirmuoju per 700 metų savanoriškai atsistatydinusiu popiežiumi.

Tas netikėtas jo sprendimas sukėlė sąmyšį Bažnyčioje ir atskleidė didelius nesutarimus tarp kardinolų, kurie turi surasti vadovą, pažabosiantį korumpuotą Vatikano biurokratiją, ir tuo pačiu, ganytoją, kuris galėtų atgaivinti katalikybę didėjančio sekuliarizmo laikais.

Kaip pagrindiniai pretendentai minimi keli kardinolai, tad elektoriai bent jau iki trečiadienio popietės tikriausiai dar nepriims sprendimo dėl to, kas vadovaus 1,2 mlrd. pasaulio katalikų. Daugelis ekspertų prognozuoja, kad balti dūmai iš Siksto koplyčios kamino pasirodys ketvirtadienį.

„Naujas popiežius - iki rytojaus“, - trečiadienį skelbia laikraščio „La Stampa“ antraštė. Italijos žiniasklaida jau kelias dienas karštligiškai spėlioja dėl to, kas turi daugiausiai galimybių tapti naujuoju pontifiku.

Tiktai vienas žmogus nuo 20-ojo amžiaus pradžios - Pijus XII 1939 metais - buvo išrinktas trimis balsavimais. Per pastarąsias devynias konklavas naujam popiežiui išrinkti prireikdavo vidutiniškai septynių balsavimų. Benediktas XVI 2005 metais buvo aiškus favoritas ir buvo išrinktas jau per ketvirtą balsavimą.

Maldininkai ir turistai Šv.Petro aikštėje pradėjo rinktis anksti ryte, nepaisydami smarkaus lietaus, - jie vylėsi savo akimis pamatyti dalelę istorijos, baltų dūmų virš Siksto koplyčios pavidalu.

Kai bus išrinktas naujas popiežius, taip pat ims skambėti Šv.Petro bazilikos varpai.

„Tai nuostabus metas, istorinis momentas“, - sakė monsinjoras Ronny Jenkinsas (Ronis Dženkinsas), JAV katalikų vyskupų konferencijos generalinis sekretorius, kuris drauge su šimtais kitų žmonių po skėčiu laukė aikštėje prie tos didžiulės bazilikos.

„Tai labai unikalu“, - sakė jis ir juokdamasis pridūrė: „Tai - neįtikėtinas momentas, bet mes norime, kad lietus liautųsi“.

Kardinolai elektoriai vėlyvą antradienio popietę Siksto koplyčioje užsidarė po visą dieną trukusių religinių ceremonijų ir maldų, skirtų pasirengti konklavai. Po jų pirmojo balsavimo, kuris įvyko maždaug dviem valandomis vėliau, kaip ir tikėtasi, iš kamino rūko juodi dūmai.

Tas pradinis balsavimas buvo laikomas būdu palikti tolesnėms įvairių kandidatų šalininkų grupių diskusijoms tik favoritų vardus.

Jokių užuominų nesitikima iki pat popiežiaus išrinkimo. Visiškam konklavos slaptumui užtikrinti Vatikanas ėmėsi atsargumo priemonių, tarp kurių yra elektroninių prietaiso blokavimo įrenginiai.

Tačiau favoritais yra laikomi Angelo Scola (Andželas Skola), kuris po 35 metų ir dviejų popiežių - lenko Jono Pauliaus II ir vokiečio Benedikto XVI - sugrąžintų popiežių italų tradiciją, ir brazilas Odilo Schereris (Odilu Šešeris), kuris būtų pirmasis popiežius ne iš Europos po beveik 1,3 tūkst. metų - po Sirijoje gimusio Grigaliaus III.

Per parengiamuosius susitikimus prieš konklavą kardinolai atrodė nesutariantys dėl to, ar naujasis pontifikas turi būti stiprus vadovas, kuris suvaldytų Vatikano biurokratiją, ar patyręs ganytojas, kuris atgaivintų tikėjimą visame pasaulyje.

Milano arkivyskupas A.Scola, kuris vadovavo dviem didelėms Italijos vyskupijoms, bet nepriklausė Vatikano centrinei administracijai, galėtų gerai suprasti sudėtingą Kurijos politiką ir įvykdyti sparčias reformas.

O.Schereris, kaip kalbama, yra Kurijos favoritas ir patiktų tiems, kurie nori ne europiečio - atsižvelgdami į tai, kad Bažnyčios ateitis krypsta besivystančio pasaulio link.

Kaip galimi būsimi popiežiai buvo paminėti ir kiti kandidatai iš įvairių valstybių, tarp jų - JAV kardinolai Timothy Dolanas (Timotis Dolanas) ir Seanas O'Malley (Šonas O'Malis), kanadietis Marcas Ouellet (Markas Velė) ir argentinietis Leonardo Sandri (Leonardas Sandris).

Visus prelatus, dabar dalyvaujančius konklavoje, paskyrė arba Benediktas XVI, arba Jonas Paulius II, tad naujasis pontifikas beveik neabejotinai toliau atkakliai gins tradicinį moralinį mokymą.

Kai kurie kardinolai šią savaitę spėjo, kad naujam popiežiui išrinkti gali prireikti keturių ar penkių dienų, nes yra keli geras pozicijas turintys kandidatai.NAUJAUSI KOMENTARAI

v

v portretas
Istinks mums eiliniams niekas nepasikeis

vidma

vidma portretas
kaip ta nepasikeis . Skaited naujena kad miltelius stumdo baznycioj . Kad alu parduoda tai jau ne naujena . Bet dabar beveik pilnas servisas . Miltelej bernukai is horo na ir alaus atsigaivint po pamaldu ......Bele pinigai plauktu in kunigelio kisene sorry atsiprasau dievo laidininko cia zemeje .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių