Vatikanas išgyrė naująjį filmą apie Dž. Bondą

Oficialusis Vatikano laikraštis antradienį  išspausdino ne vieną, o penkis straipsnius apie naująjį bondiados filmą.

Filmas „Operacija “Skyfall„ (Skyfall) sulaukė itin teigiamo įvertinimo laikraštyje “L'Osservatore Romano", kuris jį vadina vienu iš geriausių tarp 23 filmų apie Džeimsą Bondą, sukurtų per pastaruosius 50 metų.

Pagrindiniame straipsnyje „007: licencija verkti“ rašoma, kad naujausias filmas apie garsiausią pasaulyje šnipą yra geras, nes jame naudojama mažiau klišių, o jo pagrindinis veikėjas „labiau žmogiškas, gebantis būti sujaudintas ir verkti - kitaip tariant, labiau tikroviškas“.

Antrajame straipsnyje lyginami įvairūs Džeimsą Bondą vaidinę aktoriai: nuo Seano Connery iki Danielio Craigo.
Duodamas interviu Vatikano laikraščiui, D.Craigas sakė, kad jaučiasi „labai besiskiriantis“ nuo ankstesnių Bondą vadinusių aktorių, tačiau pripažino, kad S.Connery yra „atskaitos taškas“.

Kitame straipsnyje aiškinamasi, kodėl rašytojas Ianas Flemingas savo sugalvotą personažą pavadino Džeimsu Bondu - esą kūrėjas norėjęs neišsiskiriančio vardo, o penktajame analizuojami 23 Bondiados filmų garso takeliai.

Ši bondiados naujienų puokštė puikiai parodo, kaip pasikeitė „L'Osservatore Romano“.

2007 metais jo vyriausiuoju redaktoriumi tapęs Gianas Maria Vianas pamažu pertvarkė leidinį, kuris, pasak kritikų, anksčiau galėjo atstoti migdomąsias piliules, paversdamas jį laikraščiu, pranešančius apie naujausius įvykius, tendencijas ir Bažnyčios reikalus, taip skirdamas dėmesio pramogų pasauliui.

Popiežius Benediktas XVI skirdamas G.M.Vianui leido jam įnešti naujų vėjų į jau 151 metus leidžiamą Šventojo Sosto oficialųjį ruporą.

Be kita ko, laikraštyje atsirado daugiau moterų rašomų straipsnių, daugiau dėmesio skiriama tarptautinėms naujienoms; pereita prie skaitytojui patogesnio maketo ir šrifto.

Šis leidinys toli pažengė nuo savo ankstesnio griežto formato, dėl kurio jis kai kada buvo vadinamas „Katalikų Pravda“ - turint omenyje Sovietų Sąjungos komunistų partijos oficialųjį dienraštį.

Beveik neabejotina, kad 1963 metais pasirodžius antrajam filmui apie Džeimsą Bondą „Iš Rusijos su meile“ (From Russia with Love), Katalikų Bažnyčia jį ignoravo arba, kas labiau tikėtina, pasmerkė - kaip ir kino klasika tapusį 1960 metais išleistą italų režisieriaus Federico Fellini filmą „Saldus gyvenimas“ (La Dolce Vita).

Tačiau bėgant laikui Džeimsas Bondas keitėsi - kaip ir Vatikano laikraštis.

Jo įtaka išties neproporcinga mažam, vos 15 tūkst. egzempliorių tiražui, kuris yra mažesnis netgi negu kai kurių Amerikos universitetų leidinių.

„L'Osservatore Romano“ vedamieji straipsniai, atspindintys Vatikano poziciją, dažnai cituojami pagrindinių žiniasklaidos kanalų ir sulaukia atgarsio visame pasaulyje.

Jo interneto svetainė septyniomis kalbomis kasdien sulaukia dešimčių tūkstančių lankytojų. Be to, „L'Osservatore Romano“ neseniai pradėjo leisti mėnesinį leidinį, kuriame spausdinami vien moterų parašyti straipsniai.

Kalbant apie moteris, laikraštis taip pat gyrė naujausio bondiados filmo veikėją „M“ - išgalvotą Didžiosios Britanijos slaptosios tarnybos MI6 vadovę.

Straipsnyje nurodoma, kad „M“, kurią vaidina Judi Dench, atskleidžia „trapumą moters, kuri slepiasi po šalta galingos MI6 vadovės kauke, parodant, kad ji iš tiesų mažiau nutolusi ir labiau patraukli“.


Šiame straipsnyje: SkyfallDanielis Craigas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių