Vašingtonas svarsto, kada konfliktas su Šiaurės Korėja gali paaštrėti

Vašingtonui ir Pchenjanui jau kelias savaites keičiantis vis griežtesniais perspėjimais ir grasinimais, JAV politikos formuotojai tikisi neleisti šiai krizei peraugti į karą, tačiau išlaikyti tvirtą poziciją Šiaurės Korėjos atžvilgiu.

Šiaurės Korėja yra pagarsėjusi savo dramatiškais pareiškimais, tačiau pastarosiomis dienomis Jungtinėse Valstijose, Pietų Korėjoje ir Japonijoje nuvilnijo nerimas, kai Pchenjanas pagrasino branduoliniu karu ir veikiausiai nusprendė perkelti vieną vidutinio nuotolio raketą į savo rytinę pakrantę.

Jungtinės Valstijos praeitą mėnesį žengė precedento neturintį žingsnį, paskelbdamos, kad sunkiai susekami Amerikos strateginiai bombonešiai B-2, galintys nešti branduolinius ginklus, dalyvavo bombardavimo pratybose Pietų Korėjoje. Tikėtina, kad šis ir kiti Vašingtono veiksmai iš dalies turėjo tapti padrąsinimus Jungtinių Valstijų sąjungininko Seulo naujai administracijai.

Vienas aukštas JAV pareigūnas tvirtino, jog toks jėgos demonstravimas buvo reikalingas, siekiant paveikti Šiaurės Korėją, tačiau pridūrė, kad Vašingtonas taip pat nori sumažinti įtampą ir galimų klaidų potencialą.

„Niekas neturėtų galvoti, kad atsidūrėme prie karo slenksčio - bent jau šiuo metu, ir padarysime viską, ką galime, kad to išvengtume“, - pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo, sakė naujienų agentūrai AFP.

Pareigūnas pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos lieka įsipareigojusios kasmet rengti bendras karines pratybas su Pietų Korėja, kurios šiemet baigsis balandį ir kuriose dalyvavo B-2 bei kiti modernūs lėktuvai. Tačiau tikėtina, kad Vašingtonas „mažiau viešins mūsų pratybų veiksmus“.

Pentagonas trečiadienį paskelbė ketinantis paspartinti sausumoje bazuojamų priešraketinės gynybos sistemos THAAD baterijų dislokavimą Guame, siekiant apsaugoti šią JAV Ramiojo vandenyno teritoriją, tačiau nurodė, kad tie veiksmai yra gynybinio pobūdžio.

JAV Valstybės departamento atstovė Victoria Nuland (Viktorija Njuland) neigė, kad Vašingtonas keičia toną, tačiau pažymėjo, kad padėtis „neturėtų dar labiau įkaisti“ ir kad Jungtinės Valstijos atviros „kitokiam kursui“, jeigu Šiaurės Korėja pakeis savo taktiką.

Susirūpinimą didina faktas, kad Jungtinės Valstijos menkai pažįsta Kim Jong Uną (Kim Čen Uną) - trečios kartos Šiaurės Korėjos lyderį, kuriam, kaip manoma, dar nėra sukakę 30 metų.

Komunistinės valstybės lyderis, atėjęs į valdžią 2011 metų pabaigoje po savo tėvo Kim Jong Ilo (Kim Čen Iro) mirties, iki šiol yra susitikęs tik su keliais užsieniečiais, tarp jų JAV krepšinio žvaigžde Dennisu Rodmanu (Denisu Rodmanu).

JAV analitinio centro - Užsienio ryšių tarybos - vyriausiasis bendradarbis Scottas Snyderis (Skotas Snaideris) laikosi nuomonės, kad Jungtinių Valstijų veiksmai tikriausiai jau pakankami, kad pasiųstų aiškią žinią Šiaurės Korėjai, kuri vasarį išbandė jau trečią savo branduolinį užtaisą, nepaisydama tarptautinių perspėjimų.

Tačiau S.Snyderis pažymėjo, jog Vašingtonas nedemonstravo beveik jokių paskatų mažinti temperatūrą šioje priešpriešoje, o Pchenjanas veikiausiai dar ne visas savo kortas paklojo ant stalo.

„Man susidarė įspūdis, kad šiaurės korėjiečiai gavo šią žinią. Šiuo metu problema ta, jog šiaurės korėjiečiai jau žengia nustatytu veiksmų keliu“, - aiškino ekspertas.

Strateginių ir tarptautinių studijų centro analitikė Bonnie Glaser (Boni Gleizer) sakė, kad Jungtinės Valstijos turėjo didesnę veiksmų laisvę, atskleisdamos savo karinius veiksmus, baigiant svarbų pratybų su Pietų Korėja etapą.

Tačiau ji nurodė, kad JAV negalėjo siųsti kitokių ženklų Šiaurės Korėjai, išskyrus rodančius, kad Vašingtonas tebelaiko atvėręs duris dialogui.

„Nenorime apdovanoti jų už grasinimus, ir nemanau, kad iš tikrųjų turėtume siūlyti kažką nauja, jiems nedemonstruojant jokių žingsnių įtampos mažinimo link“, - pažymėjo B.Glaser.

Kurtas Campbellas (Kurtas Kempbelas), vasarį atsistatydinęs iš JAV valstybės sekretorės pavaduotojo Rytų Azijos reikalams posto, teigia, kad prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) administracija sąmoningai pasiuntė „dvejopą žinutę“ Šiaurės Korėjai.

Vašingtonas perspėjo Šiaurės Korėją, tačiau taip pat pažymėjo neįžvelgiantis didesnio Pchenjano karinės galios stiprinimo.

„Manau, kad jie (JAV administracija) elgiasi taip, kad nesusiklostytų aplinkybės, kai padėtis eskaluotųsi už taško, kai ji dar gali būti veiksmingai valdoma, - K.Campbellas sakė Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universitete. - Tai vienas iš pavojingiausių regionų pasaulyje. Jis lengvai įsiplieskiantis, smarkiai ginkluotas, todėl reikia veikti itin atsargiai.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Milano mados savaitėje ‒ rožinės protesto kepuraitės
  Milano mados savaitėje ‒ rožinės protesto kepuraitės

  Italų mados dizainerė Angela Missoni (Andžela Misoni) perkėlė politinę kovą į Milano mados savaitę, kur pristatė savo 2017 metų rudens-žiemos kolekcija. Jos pristatymo metu modeliai dėvėjo rožines megztas kovos už moterų teises simboliu tapusi...

  2
 • JAV lyderis nedalyvaus tradiciniuose korespondentų pietuose
  JAV lyderis nedalyvaus tradiciniuose korespondentų pietuose

  JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) šeštadienį dar labiau sustiprino savo nesantaiką su amerikiečių žiniasklaida, paskelbęs, kad nedalyvaus korespondentų pietuose. ...

  1
 • Paryžiuje vyksta tarptautinė žemės ūkio paroda
  Paryžiuje vyksta tarptautinė žemės ūkio paroda

  Paryžiuje vyksta tarptautinė žemės ūkio paroda. Dešimčiai dienų į sostinę suplūsta ūkininkai parodyti, ką geriausio užaugino ir pagamino. Milžiniškas minias priviliojančioje mugėje kasmet apsilanko ir šalies prezidentas, o ...

  1
 • Baltųjų rūmų draudimas sukėlė žiniasklaidos gigantų pasipiktinimą
  Baltųjų rūmų draudimas sukėlė žiniasklaidos gigantų pasipiktinimą

  Didžiosios JAV žiniasklaidos bendrovės pasmerkė „nepriimtiną“ Baltųjų rūmų elgesį ir „demokratijos idealų įžeidimą“, kai administracija nusprendė neįleisti kai kurių organizacijų, tarp jų televizijos CNN ir dienra&sca...

  3
 • Ukraina siekia nutraukti paralyžiuojančią anglių blokadą
  Ukraina siekia nutraukti paralyžiuojančią anglių blokadą

  Kijevas penktadienį paskelbė siekiantis kompromiso su nacionalistų aktyvistais, blokuojančiais prekybą anglimis ir kitomis prekėmis tarp Ukrainos ir Rusijos remiamų separatistų jos rytuose. ...

  12
 • D. Trumpas sulaukė Prancūzijos prezidento atkirčio
  D. Trumpas sulaukė Prancūzijos prezidento atkirčio

  Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) šeštadienį atsikirto JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui), kai šis netiesiogiai sukritikavo Paryžiaus ir kitų Europos šalių imigracijos politik...

 • Oficialu: A. Merkel ‒ kandidatė Vokietijos rinkimuose
  Oficialu: A. Merkel ‒ kandidatė Vokietijos rinkimuose

  Vokietijos kanclerės Angelos Merkel konservatoriai oficialiai iškėlė savo partijos pagrindine kandidate rugsėjį įvyksiančiuose parlamento rinkimuose, jos politinę atramą sudarančiame regione. ...

  2
 • Egiptas 2,5 karto didina atvykimo mokestį
  Egiptas 2,5 karto didina atvykimo mokestį

  Egipto užsienio reikalų ministerijos sprendimu, įvažiavimo į šalį mokestis nuo kovo 1 dienos padidės nuo 25 iki 60 JAV dolerių asmeniui, rašo laikraštis „Egypt Independent“. ...

 • Belaisvius aplankiusi N. Savčenko sulaukė kritikos
  Belaisvius aplankiusi N. Savčenko sulaukė kritikos

  Ukrainos deputatė Nadija Savčenko penktadienį aplankė separatistines teritorijas šalies rytuose ir susitiko su ten laikomais ukrainiečių belaisviais, bet ši jos išvyka daugelį Ukrainoje suerzino. ...

  1
 • Susiskaldę JAV demokratai rinks naują lyderį
  Susiskaldę JAV demokratai rinks naują lyderį

  JAV Demokratų partija, dar neatsigavusi po skaudaus pralaimėjimo per praeitais metais vykusius rinkimus, šeštadienį rinks naują lyderį, kuris galėtų vesti į kovą su prezidentu Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu) ir jo respublikonais. ...

  1
Daugiau straipsnių