V. Putinas garantavo Europai pastovų dujų tiekimą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė Europai, kad jai bus užtikrintas stabilus nenutrūkstamas dujų tiekimas „Nord Stream“ dujotiekiu.

„Nord Stream“ pajėgus patenkinti augantį Europoje energetikos išteklių poreikį. Dujos bus tiekiamos tiesiogiai, trumpiausiu keliu, kuris jungia Rusijos dujų telkinius su rinkomis Europoje, be tranzito rizikos, stabiliai ir nenutrūkstamai. Mes tai garantuojame„, - sakoma prezidentūros išplatintame V.Putino vaizdo pranešime “Nord Stream" antrosios linijos atidarymo ceremonijos dalyviams.

V.Putinas pažymėjo, kad vartotojai Europoje kasmet galės gauti po 55 mlrd. kub. metrų dujų.

Tiesiant dujotiekį, buvo išspręsti unikalūs technologiniai uždaviniai: 2500 kilometrų vamzdžių sudėta Baltijos jūros dugne per pustrečių metų, nurodė jis.

„Iš viso 100 mln. eurų investuota į išsamius mokslinius ekologinius tyrimus. “Nord Stream„ veiks visiškai automatiškai ir nuolat stebimas iš elektroninio kontrolės centro, be tarpinių kompresijos stočių, tai padės sumažinti eksploatacijos išlaidas ir anglies dvideginio emisiją“, - sakė V.Putinas.

Pasak jo, įdiegta kompleksinė aplinkos stebėsenos sistema, dalyvaujant tarptautinei mokslininkų ir inžinierių grupei, tad „jautrių Baltijos ekosistemų“ saugumas užtikrintas.
Dujotiekiui reikalingą įrangą tiekė ir montavo Rusijos, Italijos, Vokietijos ir Japonijos firmos. Pasaulio didžiausi bankai projektui skyrė rekordinę sumą - 6,4 mlrd. eurų sumą.

Portovajos kompresorių stotyje, Leningrado srityje, susirinkusiems „Nord Stream“ antrosios linijos atidarymo iškilmių dalyviams „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris pareiškė, kad šis įvykis yra dovana V.Putinui 60-ojo gimtadienio proga.

„Matau simbolišką reikšmę Rusijos prezidento jubiliejui. Tai tam tikra dovana idėjos autoriui (V.Putinui)“, - sakė A.Mileris.

Jis pabrėžė, jog jau realiai svarstoma galimybė tiesti trečią ir ketvirtą „Nord Stream“ liniją, ir atitinkamą memorandumą ketinama pasirašyti 2013 metų sausio 31 dieną.

Dujotiekį per Baltijos jūrą nuo Vyborgo Rusijoje iki Greifsvaldo Vokietijoje eksploatuojanti įmonė „Nord Stream“ mano, jog trečią ir ketvirtą linijas tiesti tikslinga ir techniškai, ir ekonomiškai.

„Nord Stream“ vadovybė atitinkamo tyrimo išvadas pateikė konsorciumo akcininkų komitetui.

„Tyrimas patvirtino, jog tiesti vieną ar dvi papildomas dujotiekio linijas tiek techniniu, tiek aplinkosaugos, tiek ir būtino finansavimo bankininkystės rinkoje požiūriu“, - sakoma „Nord Stream“ pranešime spaudai.

Jame pažymima, jog analizuoti papildomų dujotiekio linijų keli galimi maršrutai. Be to, tyrimas parodė, kad importuotų dujų poreikis Europos rinkoje ilgalaikėje perspektyvoje didės.

Nuspręsta toliau rengti šį projektą, kurį turėtų įgyvendinti nauja bendrovė, ir kuri gali būti įsteigta pirmąjį 2013 metų ketvirtį, teigiama pranešime.

Balandį „Nord Stream“ konsorciumas nutiesė antrąją 1224 kilometrų ilgio dujotiekio liniją. Dujos pirmąja linija iš Rusijos į Vokietiją pradėtos tiekti pernai lapkritį. Antrosios dujotiekio linijos oficiali paleidimo ceremonija turėtų įvyko šiandien, spalio 8-ąją. Kiekvienos linijos metinis pralaidumas - 27,5 mlrd. kubinių metrų per metus.

Projektą įgyvendinantį konsorciumą „Nord Stream“ sudaro Rusijos „Gazprom“ (valdo 51 proc. „Nord Stream“ akcijų), Vokietijos BASF ir E.ON (po 15,5 proc.) ir Nyderlandų „Gasunie“ ir Prancūzijos „GDF Suez“ (po 9 proc.)


Šiame straipsnyje: Vladimiras PutinasNordstream

NAUJAUSI KOMENTARAI

Driskius

Driskius portretas
putkinas pareiske, kad jei ES nepirks rusiniu duju, rusynui bus galas, kuris ir taip arteja milzinisku greiciu. Nuo sio menesio JAV jau nebeturi kur deti duju, saugyklos perpildytos ir jos nuolat pinga ir bus pardavinejamos dempinginemis kainomis. Tai reiskia ,kad netrukus jos plustels ir i ES, o tai- bado nuosprendis ruskiams.

ps druskis ar driskis

ps druskis ar driskis portretas
tu driskis ananistas ar asila dulkini ir jam culpi
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių