V. Putinas atleido Rusijos gynybos ministrą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį dėl korupcijos skandalo atleido gynybos ministrą Anatolijų Serdiukovą - tai dramatiškiausias jo padarytas pakeitimas vyriausybėje nuo pat to laiko, kai jis grįžo į Kremlių trečiai kadencijai.

A.Serdiukovą, kuris vykdė nepopuliarią, bet Kremliaus remiamą pajėgų reformą, V.Putinas pakeitė Maskvos srities gubernatoriumi ir senu sąjungininku Sergejumi Šoigu.

„Atsižvelgdamas į aplinkybes, kurios susiklostė dėl Gynybos ministerijos, tam, kad būtų sukurtos sąlygos objektyviam visų klausimų ištyrimui, priėmiau sprendimą atleisti gynybos ministrą Serdiukovą iš užimamų pareigų“, - sakė V.Putinas.

Pasak jo, „drauge pastaraisiais metais buvo nemažai padaryta ginkluotosioms pajėgoms vystyti ir socialiniams klausimams spręsti, įskaitant būstų problemą“.

Prezidento nuomone, naujasis gynybos ministras „turi būti žmogus, sugebėsiantis tęsti visa, kas pozityvu dinamiškam ginkluotųjų pajėgų vystymuisi, užtikrinti valstybinio gynybos užsakymų ir tų grandiozinių planų dėl armijos perginklavimo, kurie yra iškelti, įvykdymą“.

„Tokiu žmogumi galėtumėte tapti Jūs“, - kreipdamasis į S.Šoigu sakė valstybės vadovas.

S.Šoigu susitikime su V.Putinu pažadėjo, kad tęs pradėtą ginkluotųjų pajėgų modernizavimo darbą ir remsis žinyboje esamu kadriniu bei intelektualiniu potencialu.

„Kadrinis ir intelektualinis potencialas - tai reikia visapusiškai išnaudoti“, - pritarė V.Putinas.
Tuo pačiu prezidentas Gynybos ministeriją pavadino „viena svarbiausių žinybų“.

S.Šoigu prisipažino, kad jam šis „pasiūlymas yra netikėtas“, padėkojo prezidentui už pasitikėjimą ir patikino: „Pasistengsiu padaryti viską, kas mano jėgoms“.

V.Putinas priminė, kad S.Šoigu „visai neseniai ėmėsi Maskvos srities gubernatoriaus darbo“ ir sudarė sąlygas regiono problemų sprendimui.

V.Putinas asmeniškai priėmė sprendimą dėl A.Serdiukovo atleidimo, savo ruožtu žurnalistams pareiškė prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

„Sprendimą atleisti Serdiukovą iš pareigų priėmė būtent prezidentas“, - nurodė jis, tačiau pridūrė: „Šoigu į gynybos ministro postą prezidentas paskyrė pagal vyriausybės pirmininko rekomendacijas“.

A.Serdiukovas buvo atleistas tuo tikslu, kad būtų galima tęsti nuodugnų tyrimą dėl įtariamo 100 mln. dolerių vertės sukčiavimo Gynybos ministerijos holdingo kompanijoje, sakė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Tai susiję su situacija Gynybos ministerijoje. Tai buvo padaryta siekiant sudaryti visas būtinas sąlygas tyrimui“, - pažymėjo D.Peskovas.

A.Serdiukovas buvo atleistas kebliu metu - kai santykiai su Vašingtonu yra įtempti ir kai Jungtinės Valstijos renka prezidentą, o pats V.Putinas susiduria su precedento neturinčiomis protesto demonstracijomis Rusijoje.

Rusijos tyrėjai, vykdantys tyrimą dėl minėto įtariamo sukčiavimo, susijusio su nekilnojamuoju turtu, spalio 25 dieną atliko kratas Gynybos ministerijos holdingo kompanijos biuruose - tai buvo itin neįprastas žingsnis.

A.Serdiukovas, vienas iš trijų Rusijos žmonių, turinčių prieigą prie branduolinių ginklų paleidimo kodų, tuo metu buvo iškviestas pas V.Putiną, tad iškart kilo klausimų dėl jo ateities.

A.Serdiukovas, buvęs baldų pardavėjas, iškilęs į Rusijos mokesčių inspekcijos vadovo postą, 2007 metais tapo pirmuoju civiliu žmogumi, užėmusiu posovietinės Rusijos gynybos ministro postą.

Dėl to, kad neturėjo karinės kvalifikacijos, ir dėl prieštaringai vertinamos karinių reformų programos jis įgijo galingų priešų Gynybos ministerijoje.

S.Šoigu yra laikomas vienu artimiausių V.Putino draugų ir sąjungininkų; 1994-2012 metais jis dirbo nepaprastųjų situacijų ministru ir tik tik šiemet buvo paskirtas vadovauti Maskvos regionui.


Šiame straipsnyje: Vladimiras PutinasRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių