Ukrainos opozicijos lyderė J. Tymošenko balsuos ligoninėje (papildyta)

Buvusi Ukrainos premjerė ir opozicijos lyderė Julija Tymošenko balsuos 5-ojoje Centrinėje klinikinėje ligoninėje Charkove, pranešė Kačanovo kolonijos vadovybė.

Kaip sakė šaltinis kolonijoje, J.Tymošenko balsuos pagal kalinių sąrašus, tačiau - medicinos įstaigoje. Savo biuletenį ji tikriausiai įmes į vežiojamąją balsadėžę.

Kaip sekmadienį pranešė aktyvistai, ryte buvusią premjerę ketinama grąžinti iš ligoninės į Kačanovo koloniją.

Kovingo būdo 51 metų politikė, kuri savo šviesius plaukus paprastai būna supynusi į nuo jos įvaizdžio neatsiejamą kasą, pernai spalį buvo nuteista kalėti septynerius metus dėl įgaliojimų viršijimo, tačiau šiuos kaltinimus J.Tymošenko ir Vakarų valstybės laiko politiškai motyvuotais.

Iki 2010 metų rinkimų premjero poste dirbusi J.Tymošenko buvo laikoma į Vakarų šalis orientuotos politikos šalininke Dabar ji vadovauja padrikai opozicijos koalicijai iš valstybinės ligoninės, kurioje yra gydoma dėl nugaros problemų.

Tačiau jai nebuvo leista kandidatuoti į Aukščiausiąją Radą, o ES lyderiai pareiškė „apgailestaujantys“ dėl šio sprendimo.

27 šalių Bendrija dėl šios bylos jau anksčiau atšaukė metų pabaigoje planuotą kasmetinį viršūnių susitikimą su Ukrainos vadovais ir nusprendė palaukti rinkimų baigties, prieš priimdama sprendimą, ar derybos su Kijevu bus atnaujintos.

Briuselis tvirtino, kad J.Tymošenko ir kiti buvę jos kabineto nariai, pasiųsti už grotų dėl panašių kaltinimų, turi būti paleisti prieš pasirašant su Kijevu bet kokią sutartį, atveriančią duris diskusijoms su Ukraina dėl jos seniai laukiamos narystės Europos Sąjungoje.

Papildyta 12:28 val.

J. Tymošenko paragino rinkėjus neboikotuoti sekmadienį vykstančių parlamento rinkimų dėl priverstinio jos nedalyvavimo juose.

J.Tymošenko tinklalapyje paskelbtame pareiškime sakoma, jog ukrainiečiams reikia užtikrinti didelį aktyvumą, kad, kaip ji tikisi, prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partija nebeturėtų dominuojamos pozicijos parlamente.

„Kiekvienas turi kovoti su diktatūra taip, kaip gali. Tai - visų drauge ir kiekvieno atskirai reikalas“, - sakė buvusi premjerė, pavartodama vieną dažniausiai vartojamų savo terminų V.Janukovyčiaus dvejus metus trunkančiam valdymui apibūdinti.

„Būtent todėl dabar kreipiuosi į visus ukrainiečius: ateikite į rinkimus! Masinis jūsų dalyvavimas gali būti priešnuodis falsifikacijai, - sakė ji. - Jūsų asmeniniu indėliu nušalinant nuo valdžios Janukovyčių ir visą jo nusikalstamą “Šeimą".

Prognozuojama, kad J.Tymošenko remiantis aljansas sekmadienio rinkimuose užims antrą vietą po Regionų partijos.

Kovingo būdo 51 metų politikė, kuri savo šviesius plaukus paprastai būna supynusi į nuo jos įvaizdžio neatsiejamą kasą, pernai spalį buvo nuteista kalėti septynerius metus dėl įgaliojimų viršijimo, tačiau šiuos kaltinimus J.Tymošenko ir Vakarų valstybės laiko politiškai motyvuotais.

Iki 2010 metų rinkimų premjero poste dirbusi J.Tymošenko buvo laikoma į Vakarų šalis orientuotos politikos šalininke. Dabar ji vadovauja padrikai opozicijos koalicijai iš valstybinės ligoninės, kurioje yra gydoma dėl nugaros problemų.

Tačiau jai nebuvo leista kandidatuoti į Aukščiausiąją Radą, o ES lyderiai pareiškė „apgailestaujantys“ dėl šio sprendimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių